• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ROLO BALIRKA KRONE

K

KARLO

Guest
Kakve su to balirke po kvaliteti i učinku rada iskustva tih strojeva sistem rada i ako ima ko za prodat
 
G

Guest

Guest
ja je nemam, ali je ima moj brat, kupljena je prosle godine i on je s njom napravil cca 500 bala (sjenaze i suhoog sijena i slame) . radila je bez ikakvih problema , samo trazi malo ciscenja oko mehanizma za vezivanje bala (mreze) ako se radi sa suhom slamom ili sijenom, ali koliko smo culi manje vise sve balilrke kod vezanja mrezom su osjetljive na pljevu koja se nakuplja. njegova ima lance za presanje i ima mogucnost i vezivanja spagom. slike mozes vidjeti na ovom linku Obrisan neispravan link.

osnovno odrzavanje je vrlo lagano, jer su dosta pristupacni svi vazniji sklopovi i ostalo sto spada pod neko osnovno odrzavanje npr. zamjena lezajeva na lancima za presanje. ja i buraz smo svih 64 lezaja zamijenili za manje od sat vremena (neke smo morali a neke radi preventive prije sezone).
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
POMOĆ :!: :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pajdo ima prešu Krone 10-16 varijabilnu i nekaj mu se kompjuter pomrdal :blackeye i sad mu navodno to ništ ne šljaka pa bi trebal nekog dobrog servisera da mu to sredi :scratch ...a veli i da ima još nekih sitnica za poštelati...pa ako neko zna,lijepo bi molil da mi javi. 8)
Unaprijed hvala!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Elektronika najbolje ako ima kojeg dobrog električara,a za ostalo firma PSC Ferenčak :!:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
marko hurlimann xa86 kaže:
Elektronika najbolje ako ima kojeg dobrog električara,a za ostalo firma PSC Ferenčak :!:
heh za Ferenčaka znamo,ali "dobrog"električara to već malo teže,a jel ne postoji u Hrvatskoj neki ovlašteni servis za te balirke?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Koliko je meni poznato oko servisa znam samo Ferenčakal i mogu ti reči jako dobra firma..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ok fala, ja mu rečem,pa bude valjda nekaj skemijal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
I

ivica

Guest
prvi pravi krone servis je u sloveniji a ferencak je to samo na papiru ,oko elektronike nemaju pojma ,meni pi trebalo postelati senzore za tvrdocu bale pa neznam koga najti ,inace ovu jesen nam je krepal jedan senzor i isli samo sami po njega u austriju

P4280047.jpg
 
J

JUMZ8270

Guest
gospodo mene mući kod preše Krone 8-16 varijabilne tvrdoča bale, nikak mi nemože sabiti balu kak treba .ako neko ima riješenje neka napiše.hvala! :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Takvi strojevi nisu jeftini i treba ih održavat, mjenjaju se potrošni dijelovi, a ostalo je ok
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ta balirka je otišla iza križevca 100%. to je kod žagara bila dugo stajala i kupiuo ju čovjek koji ima case-a jx95 i malog casea 60 ks a neznam broj s 4 znamenke je bil. al baš po toj crnoj traki sam ju zapamtil jer je čovjek došao po nju kad sam ja bio tam jer je žagar imal fenda nekog pa sam stao radi traktora i čovjek je došao po balirku pa me pitao kako se balira s takvom itak neke sitnice. a ova deutz fahr kaj je kraj te krone je bila od mog susjeda na oko lijepo izgleda a brojač se več jedamput okrenuo i počeo od nule opet a na lančanike se nabodeš kako su oštri.
al ta krone ti je u križevcima kod čovjeka kaj ima 2 nova case-a
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
prvi pravi krone servis je u sloveniji a ferencak je to samo na papiru ,oko elektronike nemaju pojma ,meni pi trebalo postelati senzore za tvrdocu bale pa neznam koga najti ,inace ovu jesen nam je krepal jedan senzor i isli samo sami po njega u austriju

P4280047.jpg

zna li netko što se uopće radi na tome kompjuteru?
gledao sam jednu balirku krone kr 10-16 i veli čovjek da ju ima tri godine i da nikad nije ništa radio na tom kompjuteru. dizanje pik upa i komore i uključivanje bale radi preko kiper ventila
 
G

goldoni

Guest
pozdrav dobrim ljudima! tu sam novi pa se nadam da ce mi netko pomoci! imam goldoni base 22ks,2006god. ,zanima me jel postoji kakva balarica za njega,i ako postoji koja bi bila najbolja za njega. HVALA!!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Velku rolobalirku nebi mogo ni jednu tjerat,samo možda mini al neznam kako se to uopće isplati kupovat i radit te mini bale. Bolje da si gledaš neku koja radi kockaste bale jer nju bi možda mogo tjerat.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=U18b5J9wNKc[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh