• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
Hvala Ranko, za proizvodnju mesa trorasno ukrstanje je najbolje, Romanovska ovca daje plodnost u majcinskoj liniji ,a terminani tovni ovan zavrsnu rec za mesnatost i porast jagnjadi.
@grga po stomacima bi se reklo da su sjagnjene, ako imas ovna sa njima i ne pare se sjagnjene su sigurno...
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Počela su janjenja mojih Čehinja...jučer prvorotka ojanjila trojčeke a danas druga prvorotka ima dvojčeke



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav svima na temi :icon_smile:

Imam jedno malo opširnije pitanje za Ovčicu i par kratkih
...zanima me kako hranite svoje ovce...kako janjce? kako ovce? kako ovnove?...da li ih prihranjujete nekim smjesama i kojim? da li dajete kukuruz(prekrupu tj. šrot) da li dajete neke druge žitarice?....inaće pročitao sam cijeli forum pa vidim da ste ispočetka držali zajedno ovnove sa ovcama sem u periodu veljača-travanj pa me zanima da li i dalje se toga držite ili ste promijenili? Čini mi se da se u zadnje vrijeme više okrećete na jedno janjenje ovaca u godini ili se varam?
Inače vidim da sve radite po P.S-u(pravilu službe) i ovce su vam zaista jako lijepe pa mi nedosatju ovi pitani podatci da otprilike vidim koliki su troškovi tako dobrog uzgoja romanovskih ovaca......pa ako imate vremena i volje recite mi.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Miladinpera
@grga po stomacima bi se reklo da su sjagnjene, ako imas ovna sa njima i ne pare se sjagnjene su sigurno...[/QUOTE]

Uljepsao si mi dan sa ovakim komentarom..:) sad samo ostaje cekati i vidit kad ce znaci, ima ovan s njima je stalno.
hvala na odg.dal one trebau nalit vime isto dan dva prije ili zna bit svasta?
 

miladinpera

Novi član
Tu od
22 Svi 2009
Poruka
26
Miladinpera
@grga po stomacima bi se reklo da su sjagnjene, ako imas ovna sa njima i ne pare se sjagnjene su sigurno...

Uljepsao si mi dan sa ovakim komentarom..:) sad samo ostaje cekati i vidit kad ce znaci, ima ovan s njima je stalno.
hvala na odg.dal one trebau nalit vime isto dan dva prije ili zna bit svasta?[/QUOTE]

nema na cemu...pocece nalivati vimena bar 20 dana pred jagnjenje tako da ces imati vremena za pripremu:)
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
laik....
možete doći k meni na farmu sve pogledati ili me mmožete nazvati..0912065324...puno mi je to za pisati što ste pitali
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Evo nešto za diskusiju:
Imam jedno malo stado od 13 ovaca ,4 romanovsk i romanovskog ovna i 7 nekih istarskih i ovna. Romanovske sam kupio prije mjesec dana u Jastrebarskom. Onaj dan kad sam ih išao kupovati,primjetio sam da u stadu (bilo ih je oko 30 komada) da ih par šepa . To mi je bilo malo čudno i pitao sam vlasnika,a on mi veli da su se vjerovatno udarile negdje.A pošto sam početnik,vjerovao sam mu :) .Kad sam ih dotjerao u moje stado ;) , već nakon par dana sam primjetio da mi svaki 2-3 dana druga ovca šepa.Ajde pomislim,vjerovatno su se nagrdile na ekser ,pošto sam im gradio neku štalicu.Ali kad mi je jedna moja stara ovca počela šepati na dvije noge,a okoliš sam malo počistio ,to mi je onda postalo jako sumnjivo.Nazvao sam veterinara i pitao ga šta on misli,a on ni 5 ni 6 veli ,to je zarazna šepavost ovaca.Opa,šou...
Zovem vlasnika da ga pitam,a on glumac,kao nema pojma o čemu se radi,ali to sad nije ni bitno,samo bi upozorio početnike koji krenu u kupovinu ,da malo paze i na taj detalj. Sve u svemu,veterinar mi da neki sprej,ne mogu se sad sjetiti kako se zove,da sa njim pošpricam noge bolesnih ovaca. Pošto ih nemam mnogo,ja sam im svima pošpricao noge i onda sam kupio u agrariji modru galicu i natopio spužvu ispred ulaza ,da tako desetak dana gaze i natapaju papke u tom. Kako mi je veterinar rekao ,za 7-8 dana bi ta bakterija trebala nestati. Zanima me vaše mišljenej i vaša iskustva sa ovom bolesti.Samo još da napomenem ,danas je treći dan od kad sam radio ovaj tretman i niti jedna ovca mi više ne šepa.

Evo i par slika mog malo stada ;) :) , samo da napomenem štala nije još gotova,pokrivena je daskom i folijom od bazena,a takva folija dolazi i na zidove ,pa će onda opet biti par fotki.Isto tako da napomenem ,da sam sad momentalno kod prijatelja na njegovom zemljištu,pa ne ulažem mnogo u objekte,ali sam predao za natječaj za komad zemlje od 44000 m2 ,pa ćemo onda napraviti nešto ozbiljnije .






http://imageshack.us/photo/my-images/13/un26.jpg/

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Druze mozda cu te razocarati ali na pocetku ti je ipak bolje znati na cemu si.Ovo ti nisu ciste romanovke,imaju prevelike repove i rep na vrhu ne sme biti obrastao vunom.Ovo su melezi mozda f2 ili f3. pozdrav
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Ove sa dugim repovima,nisu Romanovske :) . Samo četiri su i ovan su romanovski,a ostale su istarske.Ove lijevo sa alkama na ušima su "Romanovske" ,nadam se ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Znam ja druze dobro sta su romanovke i kakve sve "Romanovke" ljudi prodaju,te crne levo na slikama nisu ciste romanovke nego f2-f3 generacija.I ovi "kraci" repovi su suvise dugacki za ciste romanovke.Nadam se da si me razumeo.
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Razumio u potpunosti,hvala na informacijama. Ovih daNA ću napraviti nekoliko boljih slika,pa ćemo skupa prokomentirati. Sad bi malo da načmemo temu o šepavosti ovaca ? :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Neki dan smo nesto pricali sa Vetrinaorom nesto oko vakcina i rece da ima vakcina za sepavost. Kaze da su kod jednoga covjeka sa njima uspjeli trajno otkloniti sepavost iz stada.
Inace to je obicno bolest vlasnika a ne ovaca :icon_cool:
Naravno izuzev kada nekome podvale ovce, ali se to treba rijesiti u sto kracem roku.

@Zoranv: Mislom da bi trebali ponovo posijetiti toga covjeka koji vam je prodao ovce :icon_axe:
Em vam je prodao ovce koje imaju sepavost, sto je po meni za kaznu zatvora, jer to je po meni ozbiljna steta po citavo stado, ajde vi imate manje ovaca, ali zmislite koja bi steta bila da imate stado od 50 ili 100 ovaca koliko bi samo lijecenje kostalo, em vam je prodao pod cistokrvne Romanovske ovce, meleze koji dobro vuku na cistokrvne
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Dao sam si danas malo truda i poslikao ovčice :) ,u stvari sam im slikao repove. Sad mi ništa više nije jasno,da li su ovo Romanovske ili nisu? :(





 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Znam ja druze dobro sta su romanovke i kakve sve "Romanovke" ljudi prodaju,te crne levo na slikama nisu ciste romanovke nego f2-f3 generacija.I ovi "kraci" repovi su suvise dugacki za ciste romanovke.Nadam se da si me razumeo.
Ja čekam već 3 dana odgovor,ali ništa... ?
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Sada se bolje vidi,ovcice su skoro skroz ok,nije bas po ps-u ali mogu da prodju kao ciste.Sto se tice ovna ovako beo rep nije dozvoljen sto znaci samo menjaj ovna i bice to dobro. pozz
 
H

harmagedon

Guest
Dopada mi se odgovor jer he iskren i realan.:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

harmagedon

Guest
Imam pitanja.
Kupio bi si jedno 10 ronanovskih janjadi
Dali se isplati meni posto sam zaista neupucen u odgoj i ishranu ovaca zapoceti sa malim janjicima ili da budu malo stariji i sta je efikasnije i pametnije.
Hvala svima na odgovorima koje dobijem
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Sada se bolje vidi,ovcice su skoro skroz ok,nije bas po ps-u ali mogu da prodju kao ciste.Sto se tice ovna ovako beo rep nije dozvoljen sto znaci samo menjaj ovna i bice to dobro. pozz

Hvala najljepša na odgovoru. Tek sam se počeo baviti ovim "sportom" ,tako da se još ne kužim najbolje. Svaki savjet i primjedba dobro dođu. Šta se tiče ovna,ja sam čak mislio da je on najčistokrvniji,jer ima rodovnik i iz dobre je linije (tako su mi bar rwkli :) ) . Čovjek uči dok je živ ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh