• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Pozz sa koliko su ovce usle u priplod mjeseci starosti i kako da bude tako malo jagnjenje po dvoje samo zar ne bi romanovska trebala da jagnji troje najmannje a sve ispod toga nisu romanosvke nego je nesto ukrizano?

Kod mene šilježice idu u rasplod,tj. mrču se sa 6-7 mjeseci,sada mi je u toku janjenje njihovo i sve imaju po dvoje janjadi,a to tko ti je rekao da romanovka koja ojanji manje od tri nije čista taj te slagao da ti dobro proda svoja grla...
 

mrki1

Član
Tu od
25 Kol 2016
Poruka
45
Najbolji su uzgajivači sto pišu bajke [emoji23][emoji23][emoji23]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Sta znam bio sam kod covjeka kod mene u bijeljini sto zivi kupio je ovce od Slavise Njegica mozda ste culi za njega on je prvi nabavio te romanovske ovce i donio ih ovdje to jeste uvezo i ovce kod njega daju tri i vise jagnjadi i sad idem da kupim od njega dvoje jagnjadi oce 500 evra za dvoje jer ove moje daju po dvoje jagnjadi a meni se to ne svidja i jagnjile su se prosle godine u januaru i sad opet se jagnjile u januaru sto nije karaketristika za romanovsku lp
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Ako su ti čistokrvne romanovke onda bi trebale svakih cca 8 mjeseci da se janje da ispadne 3 janjenja u 2 godine nekad zna to biti i češče
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sta znam bio sam kod covjeka kod mene u bijeljini sto zivi kupio je ovce od Slavise Njegica mozda ste culi za njega on je prvi nabavio te romanovske ovce i donio ih ovdje to jeste uvezo i ovce kod njega daju tri i vise jagnjadi i sad idem da kupim od njega dvoje jagnjadi oce 500 evra za dvoje jer ove moje daju po dvoje jagnjadi a meni se to ne svidja i jagnjile su se prosle godine u januaru i sad opet se jagnjile u januaru sto nije karaketristika za romanovsku lp

Zar je magla i dalje tako skupa :icon_hang:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ma Romanovska ovca nije prava Romanovska ako ne jagnji troje i vise jagnjadi,to je nesto ukrstano ima malo krvi romanovske zato i daje dvoje jagnjadi,tako i moje imaju krvi malo romanovske zato i daju dvoje nisu cistokrvne jer obcina ovca da nekad dvoje jagnjadi a romanovska bi trebala mnogo vise lp
 

mrki1

Član
Tu od
25 Kol 2016
Poruka
45
Dva komada po jagnjenju ili cetiri godišnje od jedne ovce je sasvim dosta i smatra se dobrom ovcom ako ih sama odhrani , jaganjci iz četvorki i petorki moraju da se hrane extra od rodjenja i nemogubsvi da prezive,dobra ovca je ona koja odhrani sama svoje leglo pa tako i romanovska,gleda se broj odhranjenih jagnjad a ne ojagnjenih


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

mrki1

Član
Tu od
25 Kol 2016
Poruka
45
Plus što su jagnjad iz četvorki sitnija i slabije naoreduju sem ako nisu u intenzivnom tovu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ma Romanovska ovca nije prava Romanovska ako ne jagnji troje i vise jagnjadi,to je nesto ukrstano ima malo krvi romanovske zato i daje dvoje jagnjadi,tako i moje imaju krvi malo romanovske zato i daju dvoje nisu cistokrvne jer obcina ovca da nekad dvoje jagnjadi a romanovska bi trebala mnogo vise lp

Ma upravu si druze.
Te po 250e su prave :icon_pidu:
 

mrki1

Član
Tu od
25 Kol 2016
Poruka
45
3f8daf7dec23b5d0e4edcf3aedd8b7f0.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Čitam rasprave o Romanovskoj ovci, ali se ne stignem uključiti. Već 10 godina uzgajam ovu rasu i križam sa drugima. Zaključio sam da njena plodnost jako ovisi o načinu ishrane, a uspješnost u othranjivanju mladunčadi ovisi o organizaciji smještaja. Ukoliko se dobro pripreme za parenje (ishranom) i križanci ojanje trojke i othrane, čak budu svi troje gotovo jednaki. Potencijal ovih ovaca je vrlo velik, ali treba znati kako ga iskoristiti. Smatram da su trojke dovoljan rezultat (dva puta trojke i jednom dvojke u tri godine). Sve što je više od tri janjeta godišnje je izvrsno, to je lako sa malim stadom do tridesetak ovaca.Za veća stada, za ovakav rezultat uvjeti moraju biti savršeni.
 

mrki1

Član
Tu od
25 Kol 2016
Poruka
45
Slažem se sa tobom kolega u potpunosti, ljudi pričaju bajke i prodaju maglu i tako dovode ljude u zabludu šta da očekuju od romanovske.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh