• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tek sad kupio 5-oro jagnjadi starosti od 3-5 mjeseci.:icon_scratch:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ima trave ko u priči, ne mogu popasti, pašnjak 1 hektar 14-oro jagnjadi.:icon_hang:
21795912.jpg


21795910.jpg

Velike imaju 2,5 hektara, a trava do trbuha.:icon_eyes:
http://s6.mojalbum.com/17379386_17744139_21798142/pecenjara/21798142_z.jpg
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Hvala prijatelji,jagnjenje je u toku.Deo ovaca koji se jagnjio u prvom mesecu sada ponovo ocekuje/ima mlade.
 

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
pozdrav svima.nova sam na forumu pa malo pomoci :D.imam pitanje za one koji znaju.imam par janjadi od pramenke stari 6mj. imaju proljev uprkos davanju praska na usta i distol pa sam procitala da moze ugalj i caj od hrastove kore...dala sam im ima vec tri dana i samo su na sjenu i zitu(jer cula sam da mora na sjeno)vidim poboljsanje,ali ako se ponovi ako neko zna jos nesto osim vakcinacije to cu u avgustu obaviti da mi napise prirodni ljek nekakav-pozdrav i hvala
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
pitanje je zašto je došlo do proliva...malo prolistaj starije postove ,piše dosta o tome
 

poljozagorje

Novi član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
5
zanima me zašto nitko ne želi komentirati romanovke na sajmu u Gudovcu , kad već pišete , o svim pasminama pišu o našoj ništa , najbolj grla , što nitko nije na polju forumu da se barem pohvali , da li zasluženo ili ne , o tom po tom
 

bubamara

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
1
Romanovske ovce imamo tek neka 2 mjeseca. Već su se 3 ojanjile, pošto se moja obitelj nikad nije bavila ovčarstvom sve je to novo za nas. Znam da se u prvih par dana nakon janjenja treba dati injekcija malim janjcima Tokoselen. O tome sam također čitala na forumu.

Prilikom prvog janjenja zvali smo veterinara koji je dao injekciju, sad bi trebalo dati injekcije i drugim janjcima zvali smo veterinara kaže da to sami damo.

E sad panika niko od nas nije ni držao injekciju u rukama. Molim Vas ako netko ima iskustva, kakav savjet? Ispričavam se unaprijed ako je o ovjo temi već pisano.

Hvala
 

vinograd

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
5
Neznam moje mišljenje je da sam na Vašem mjestu ja ne bi davao inekciju nego ako se ukaže da treba (ako neće janjad sisat ili pak je slaba) bar tako ja radin.
Odmjerite količinu,izbacite zrak, malo zabodete prtisnete i izvaditi i gotovo.
Prvih par je malo teže ali poslije otvrdnete.:)
 

vinograd

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
5
Interesira me dali netko tu na forumu (grupi) ima za prodat ovce Romanovske 2g ili šiljezice, a da nije jako daleko od Istre?
Hvala
 

bajaiva

Novi član
Tu od
24 Velj 2014
Poruka
4
pozz, zelio bih kupiti do 100 romanovskih ovaca ili sljezica, ali cistu krvnu liniju, ako netko zna neka mi se javi i kolika je cijena otprilike
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
@bajaiva
teško ćete sada dobiti 100 šiljezica. Vjerojatno je večina prodana, a ako nije ljudi nemaju 100 komada
Janjenja su sada počela i morat ćete rezervirati 100 komada ..kod jednog ili dva vlasnika
pozdrav
 
Na vrh