• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Mijenja bih romanovsko žensko janje za muško. Imam žensko janje staro 3,5 mjeseca ostavljeno od trojki, ili dajem witenberg šilježicu staru 5 mjeseci.
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Uzgajam ovce već više od 10 godina.Uglavnom witenberge križam sa romanovskima. Cilj j mi je dobiti nešto krupniju janjad dobre plodosti (2 ili 3 po janjenju.Nakon dva i po mjeseca najveće janje je 20 kg, srednji 18, a najmanji 12. Nisam dugo bio na forumu, pa kad prokužim kako se stavlja slika pokazat ću.
 

Prilozi

  • prva.jpg
    prva.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 104

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Virtemberg ovce + Romanovski ovan ili?
sve u svemu za dva i po mjeseca 50kg mesa.:(y):
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Na virtenberg puštam romanovskog ovna i na takve križane opet romanovski ovan.
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Pozdrav svima nakon dužeg vremena.Gledam da se piše o cjepljenju ovaca nešto,dva puta godišnje pocjepite sa Closamectin-om i rješili ste sve probleme jer je trenutno možda najjače cjepivo 4u1 jer rješava metilj,nosni štrk,šugarac i plućni vlasac,tretiranje u proljeće i u jesen i sve rješeno-govorim iz mog osobnog iskustva.

Closamectin se može kupiti u hrvatkoj ili samo na recept. Kolika je cena?
Hvala
 

FIOLICA

Novi član
Tu od
29 Tra 2016
Poruka
13
Virtemberg ovce + Romanovski ovan ili?
sve u svemu za dva i po mjeseca 50kg mesa.:(y):

Na čemu su ti tvoji janjci kad za dva i pol mjeseca ima 50kg mesa?:icon_oak:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Citirao si moje pitanje i konstataciju.
Kao da pitaš mene?:icon_rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Pa nije čudno da janje od 2,5 mjeseca ima 23-4 kg, ako su trojke to je naravno bitno manje.
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Većeras sam jednu trudnicu premjestio u rađaonu, noćas će biti oko -15 pa mi žao da bude smrzavanja.
 

Prilozi

  • trudnica.jpg
    trudnica.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 111

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Na žalost, tužne vijesti iz rađaone,. Ojanjila troje, ali su izgleda mrtvi ojanjeni ili su uginuli ubrzo nakon janjenja. Jedno je izgleda zaostalo u razvoju, bilo je vrlo sitno, no druga dva su izgledali normalno.
 

lukakolar

Novi član
Tu od
14 Sij 2017
Poruka
2
Lijep pozdrav Strile ja bih mijenjao ovnića za žensku nalazim se 20 km od tebe možemo se čuti u pp, imao sam isto nesreću da mi se ovca janjila na onih - 15 bio sam tamo osim što sam se dobrano smrzao ovca ima 2 janjeta, ali ne mogu na noge još su živi budući da ih udajam ali da je dobro nije
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo mog ovnića...13.01. je navršio 4 mjeseca...jučer sam ga vagao i ima 35 kg. To je ok kilaža? Iz trojki je i ruskog podrijetla. Ovčice su čehinje pa mi se čini dobra kombinacija. A i provjereno od Hpa tako da je slobodno parenje. Svi imaju rodovnike. Ovčice su sad stare 9-10 mjeseci tako dok on počne skakat budu taman oko godinu dana.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo konacno i slikice...
 

Prilozi

  • 20170115_124044.jpg
    20170115_124044.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 141
  • 20170115_123831.jpg
    20170115_123831.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 136
  • 20170115_124254.jpg
    20170115_124254.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 129

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Osim što sam iskrenuo vrat da pogledam slike, nemam primjedbi na ovna.. Lijep je, no prava ljepota će mu se moći procijeniti kada mu vidimo potomstvo.
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav svima,posjedujem neke romanovske ovčice male pocetnik sam sto se tiče ovčarstva pa da mi kaze neko jel potrebno odvojiti janjke male od ovaca kad se pusti ovan sa njima da bi one prije se parile ili je to svejedno?
Posto kod ostalih zivotinja npr kod svinja krmača nece traziti bravca dok se prasci ne odluče od njih? lp
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ove slike janjadi su od prve ture,svih početnih 11 ovaca mi se ojanjilo u 10 dana,24 živa janjeta bilo i 3 uginuća u janjenju,druga tura je smanjena,samo po jedno-dvoje.
Pozz sa koliko su ovce usle u priplod mjeseci starosti i kako da bude tako malo jagnjenje po dvoje samo zar ne bi romanovska trebala da jagnji troje najmannje a sve ispod toga nisu romanosvke nego je nesto ukrizano?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ako su ovce u dobroj kondiciji, citaj dobro hranjene, parice se dok jagnjad jos posu, obicno oko mjesec,mjesec ipo dana od jagnjenja.
Ali jagnjad treba odvojiti kada budu oko tri mjeseca da bi ovce zasusile, jer ovaca pogotovo dobro hranjena u tom roku nece sama odbiti jagnjad, a ako dugo posu iscrpice ovcu i nece biti spremna za iduce jagnjenje.
Svaka po troje i vise je klasicna obmana :icon_axe:, normalno one u odnosu na ostale ovce imaju jaci genetski potencijal za vise jagnjadi, neke imaju troje a rijedje vise jagnjadi, ali nije standard koji treba da ocekujemo.
A i bezveze je prizeljkivati po troje i vise jagnjadi da ojagnji ovce, kada troje a da nepricam vise jagnjadi nemoze kvalitetno odhraniti pogotovo jer se tu radi o relativno malim ovcama.
Naj ljepse za svaku ovcu je kada se oblizni.
Jer cista je obmana ona prica da one proizvode dovoljno mlijeka za svu jagnjad, pa nije to koza :icon_eyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh