• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

B

bika

Guest
Hvaka ljudi na odgovorima...
Ja pak ne mislim zgrnut veliku lovu na ovcama, volim to, imam nešto slobodnog vremena, a u konačnici sam mislio da mi ostane cca 1000 kuna mjesečo (mjesečni prosjek u 2 god) i to mogu imat za ratu nekog kredita ili za bilo što drugo. A da su mi ovce jedini prihod to znam da nema računice. Uz sigurnu plaću još cca 1000 kn nije za baciti?! A opet tko može garantirat da će mi ostat i tih 1000 kuna, al po mojoj računici bi trebalo.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
24kn/kg do cca 30-tak kg,a što su veći i cjena opada

Hvala, to je onda kao i kod nas samo što ja prodajem od 35 kg na dalje pa je i cijena 22 odnosno 20 kn za kg žive vage.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Jesmo umrtvili temu silnim računicama i kalkulacijama, a nema uzgajivača malo da je osvježe. Izgleda da imaju pune ruke posla oko podmlatka, biće jaganjaca za rasplod a i za ražanj.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Kod mene završilo janjenje...zadnja se janjila prvorotka koja je dosta kasnila sa parenjem(oko 2-3 mj). Ima trojčeke..2ž +1m Muško je jako sitno..svega 1,75 kg, a curice su jako lijepe..2,75 i 2,85 kg.
Za sada ih sve sama hrani, mali ne žele prihranu iako im ponudimo dude. Muškom janjetu sam prvo majčino mlijeko uštrcala nekoliko puta ( prvog dana) i to ga je jako oporavilo, tako je sada jako živahan, bori se za cicu..sisa redovito..pratimo ga...
Od 10.o4. će mi početi janjenja od uvezenih 10 čehinja i tri moje šiljezice...Moje prvorotke..njih 40kom ili više su pretežno rodile dvojčeke...3 ovce po jednno i tri po tri janjeta...prosjek 2.0 Mislim da je to za prvorotke dobar prosjek..iako svi žude za trojčekima u prvom janjenju....ja nislim da je ovo dobar prosjek i da je to zdravo za ovcu..Imat će vremena kad ojačaju da janje daj bože trojčeke..po meni najljepša legla koja ovca sama odhrani. Samo mi je jedna ovca odhranila četvorke sama...ostale četvorke i petorke sam morala nadohranjivati...i to puno košta...i jma se puno posla...Sad su baš na odbijanju sa dudica...pa to plaće.....a veliki su i lijepi...
Eto...ja se raspisala...ugodam dan svim ovčarima
 
T

traktorko

Guest
mislim da netreba plakati za trojkama a kamoli za više od toga dvojkice su zakon.
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Marina koliki vam je prosek kod starijih ovaca (drugo jagnjenje pa na dalje).
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
neke uvijek pokvare prosjek...Imam jednu krasnu ovcu...leže jedno janje ali svakih manje od 6 mj. Sada sam ju odvojila i ne pustim ju k ovnu 2 mj da vidim da li će joj leglo biti brojnije
Prosjek je zbog nekoliko jedinaca 2,65..... Kad bih izdvojila odnosno izlučila te ovce prosjek bi bio iznad 3.tj..3,07...ali dobro...ja sam zadovoljna Te stare mi legu pretežno trojčeke...drugorotke poneka dvojke...a dogodi se i četvorka i petorka pa one poprave prosjek. Prosjek je izračunat po jednom leglu po ovci.
Još moram dodati da su te ovce dosta stare...rođene 2006 godine pa do 2008...nešto malo imam mlađih ovaca..a sve ostalo su bile prvorotke.
Starije ću polako izlučivati ( nikako dobre rodilje) a ove će stasati u prave ovce..nadam se. Mislim da je najbolje stado kad si ga sam formiraš, a za to treba vremena..

Kad sam kupila ovce7mj 2011. prosjek nakon prvog janjenja bio je jako niski..oko1,5 Odmah sam izlučila oko 6 ovaca..poboljšala prehranu..promijenila ovnove i mislim da je ovaj rast prosjeka zadovoljavajući pogotovo za mene kao početnika u ovčarstvu
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja sam prije mjesec dana kupio malu ovcicu romanovku imala je 1Okilograma mislim da je covjek rekao da se ojanjila oko nove godine.Neki dan sam ju vagao ima 15 kila inace lijepo jede i napreduje jedino sad je od crne boje pocela poprimati pepelastu boju.Zanima me nakon koliko mjeseci bi se ona mogla pocet janjit nakon godinu dana ili duze?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo malo da osvjezimo temu

Jedan momak koji je danas udomljen, ostao jos jedan za udomiti

s6305248.jpg


s6305229.jpg


s6305237.jpg
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
imam jedno pitanje u vezi romanovski ovaca ojanjile su se u prvom i drugom mjesecu neke su se parile u3 mjesecu ali većina ništa zanima me koliko traje pauza i kad počinje ponovno parenje
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Odakle si ti, kada su jagnjad od Slavise?
I o kojim se linijama radi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh