• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ronin

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Evo malo slikica kako se radio kultivator. Nabavljena kutija od olta i motike konstrukcija povarena doma od cijevi i još neke sitnice lanac plastične cijevi i na kraju kako to izgleda.









 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
I onda nastavak na ovo dođe kad su donjeli zakon o famoznom trokutu pa da bi se uštedilo komad lima, malo boje, rastavljen stari trokut i 8 šarafa s maticom i bušilica za rupice izbušit.











i na kraju montirano na prikolicu s uštedom od oko 100 kn.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Lijepo si gumenjak napravio, samo kako si napisao trebalo je vremena i novaca nešto, a za složit trokut ovako se ja priznajem ne bih sjetio.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Lijepo si gumenjak napravio, samo kako si napisao trebalo je vremena i novaca nešto, a za složit trokut ovako se ja priznajem ne bih sjetio.

Pa večinu materijala sam imao doma najviše novca ode na boju, šarafe, i potrošni materijal ono elektrode, rezne i brusne ploče, al to nije tolko skupo kolko bi me npr. koštale cijevi i lim koji sam na svu sreću imao doma.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ove stranice se cine dosta masivne.

To mi je bio i cilj da mi se ne povijaju pod teretom cijev 3x3 cm i stari suhi hrast debljine 3 cm umetnut sa starih stranica + lanac na sredini za svaki slučaj visina s nastavcima negdje oko 70 ili 75 cm ne sjećam se sad točno, 3,5 m duljine. Težina stranice s nastavkom bi ti bila oko 60-70 kg po mojoj procjeni jer sam bez problema nostio stranicu ili nastavak sam.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U jbt onda su tvoje jos dobre,ja svoje nemogu sam nosit.
Sad prek vikenda cu poslikat pa stavit.
Al to sad kad si napravio kvalitetno drzat ce dok ne strune skroz :D
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Trebalo bi, al gledam kako zakone neke nove uvode morat ću počet smišljat kako kočnice ugradit na gumenjak hahahaha. Malo gledam kakvih nas sve ima na ovom forumu bez problema bi tvornicu otvorili i to pravu. Neki dobre savjete imaju, a neki to dobro provode u djelo.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Stari član pa se i predstavio, uredno, precizno, marljivo, puno truda.... a šta više reć, slike govore sve, ja jedino da ti kažem dobro došao ili bok... :gitarist:
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Evo još slika kako sam riješio nered na policama i stolu u garaži, radioni s malo drva i čavala i kako sam obnovio i osvježio dizalicu.





 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
o , vidi ga:rolfer: fino upadaš u ovu ekipu picajzlastih :rolfer::rolfer:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Oprosti, ak smijem pitat jesil ti postolar ?
Kad imaš tolka kliješta :rolfer:
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Postolar

Nisam postolar. A kliješta su ako malo bolje pogledaš raznih namjena, za žicu, za izolaciju, kombinirke, za struju, za rezat lim, i za svašta uvijek zatreba za nešta.

Picajzlast

Ako misliš da sam picajzlast ok al ja samo pazim i držim do nekog reda tako sam se naučio. Lakše se snađem, dulje mi sve te stvari traju, kad se nešto pokvari ili pukne nisam u govnima do grla kao neki moji poznanici, a velika večina mojih priključaka je bila odbačena u korovu i travi pa kad su malo prevrnuti i dovedeni u red onda je svima bilo krivo. Meni to tvoje picajzlast nije uvreda nego kompliment i hvala ti ako tako misliš. O ovome bi se dalo još dosta komentirat i razgovarat ovisi od osobe do osobe.

I da dodam da imam više novaca bio bi još uredniji i veća picajzla hehehehe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Postolar



Picajzlast
Ajde , ajde ..ljuti se ti koliko želiš , mene ne boli .
Posebno mi je iskreno drago ako to radiš radi sebe , unutarnjeg mira , oslobađanje stresa itd .
Ima njih koji to rade radi susjeda ..radi susjeda , jesam rekao radi susjeda ? :rolfer:
Puno nas kupuje stvari za koje nemaju novaca , koje im ne trebaju a da bi zadivili ljude koje gotovo i ne poznaju , to je ljudska priroda i protiv toga se ne bori .
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ima njih koji to rade radi susjeda ..radi susjeda , jesam rekao radi susjeda ? , to je ljudska priroda [/QUOTE]

Da ja mnogo radim radi susjede i nije mi žao... :rolfer::rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima njih koji to rade radi susjeda ..radi susjeda , jesam rekao radi susjeda ? , to je ljudska priroda

Da ja mnogo radim radi susjede i nije mi žao... :rolfer::rolfer:[/QUOTE]

:rolfer::rolfer::lol::lol:ako to tebi odgovara samo gas,,,bez srama.......
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Da ja mnogo radim radi susjede i nije mi žao... :rolfer::rolfer:



Ja bi rado radio kod susjede da ima kakva mlada zgodna u blizini ali sve staro pohabano s puno radnih sati pa onda moram radit u garaži da ubijem vrijeme :rolfer::rolfer::rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh