• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Kak ide ova prednja,jel ju traktor jako osjeca?

Ide ko od šale. Premala mu je. Kad je bila u kvaru smo posudili od kuma da završimo s poslom, SIP-ovu 270 i išlo je isto bez brige.
Inace na sijanim travnjakima gdje je ravno kosim i u 4sporoj to je nekih 20 km/h mozda i više.
Da je 250 bi bila taman nebi ništa gazio kod okretanja ili košenja u polukrug. Probali smo s kosit i s prednjom i bočno to je 385cm radni zahvat, i išlo je u 2. ali imamo premale parcele za to. Teško se okretat.
EH da imaš jedan takav traktor a ne MF bi čuda radil. hhh :D: :D:
:)
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam da je Potinger ili Fella puno bolje, ali i duplo skuplje od ovakve DF, a nemamo pak toliko puno za kositi.
Recimo 220 cm napred i 165 cm iza i taman za ove manje livade bi bilo.

Ako bude para da se kupi neka od 270 cm, kosio bi samo s jednom :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Šanana ak uzimaš za samea, nemoj uzimat ispod 2.50 naprijed, same je širok i čim češ malo skrenut ugazit će ti i poludit ćeš s košnjom.... imat ćeš ugažene trave puno.
Ja s mf-om dok kosim s prednjom 2,70 taman ide, a dok sam od kuma posudil 2,50 bil je problem, jer mi je bio raširen i gazio mi je zadnji kraj na većem okretanju.....
sad je na 2,20 raširen i prednja 2,70 df s nagibom, i zadnja df2,20 nema greške, samo zezaju maslačci i stara trava, odma nakupi na mrežu i kilere.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ču gledat na skretanje, ništa ispod 270 ne prolazi, to znam i sam pošto je traktor 210 cm vanjske mjere.
Ali dalo bi se i kosit da se prvo uvratin pokose pa onda da se dižu kose kod svakog ulaza i izlaza, tak večinom i radim dok kosim samo sa zadnjom kosom.

Ali da je kosa 220 cm da mu pokriva trag išlo bi to zadovoljavajuče za nekih 15 kj godišnje.

Sviđa mi se ova DF 240, samo neznam dal je to sa dva velika bubnja ili s 3, odnosno 4 manja??

Navodne te DF kose imaju probleme, naprimejr KM24, zadnja bočna 185 cm zahvata, često odlaze ležajevi pošto je to kosa ista ko i KM22 165, sam oje korito produženo i stavljeni su veči tanjuri pa joj je to mana, tak čujem od ljudi.

Zato se nekak bojim ovih prednjih 220 i vše cm ako su s dva bubnja da nebi bilo problema.
Ali opet možda su jače osovine i veči ležajevi pa to onda igra, a to neznam dok mi netko s iskustvom to ne dokaže.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Slažem se s kolegom kikicom.
Moj steyr je širok 198cm, kad se kosi ravno ne gazi ali kad se kosi u krug ili kad se kosi nepravilno ima pogaženog.
Na njegovih 90ks najmanje 250cm.
Jer ako moj 64ks može besproblema radit s 270cm onda same sa 220cm definitivno nije iskorišten i troši se gorivo, vrijeme novac nepotrebno.
Ali opet ako ne kosiš puno, dobra ti je bočna na imt.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma imamo mi dve roto kose, DF KM22 i Fahr 165, kosimo s 565 i 539, ali radiej bi jednu na same napred i onda samo s jednim traktorom bi kosili!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako se oče kosit da ne bude pogaženog,kad se skreče,ili kosi u krug onda bar metar sa svake strane kosa mora bit široka..
A to bude več problem,jer večinom traktor nema toliko snage..Al za neku normalnu košnju,nek je kosa šira svake strane po 20-ak cm dosta bu..

@bruno:počinješ me zabrinjavat snagom svog Štajera,budem došo u situaciju da si kupim jedan kad čitam koliko snage ima..:(grin):
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Imaš priliku saki dan dojti pogledati i videti kakvi je to stroj :D: :D:
Ili dojdem jo do tebe pa prikapčimo overuma i idemo orat, hhahha :(rofl):
Ali moraš kupiti koji je napravljeni prije 2000g
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ja isto čitam taj Steyr radi svašta, i nejde mi u glavu kako sa 64 ks tjera dvoredni silokombajn i 2 rotokose kad rijetko koji 85 ks se s tim nosi.... Nešto je to jače u tom motoru
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ima veliko srce :)
Naš 2redni je lakše tjerav nego isto potinger mex 2 jednoredni.
Valda je prenos drugačiji i lakse se tjera.
Malo smo u off :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
To je zato kaj je trocilinraš.
Dokazuje nevjernim Tomama da može biti bolji od 4-cilindraša :D:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene je prednja SIP 251F radne širine 240 i to je najmanja kaj možđe na SAME po širini, malo lijevo ili desno i odma malo gazi...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ide ko od šale. Premala mu je. Kad je bila u kvaru smo posudili od kuma da završimo s poslom, SIP-ovu 270 i išlo je isto bez brige.
Inace na sijanim travnjakima gdje je ravno kosim i u 4sporoj to je nekih 20 km/h mozda i više.
Da je 250 bi bila taman nebi ništa gazio kod okretanja ili košenja u polukrug. Probali smo s kosit i s prednjom i bočno to je 385cm radni zahvat, i išlo je u 2. ali imamo premale parcele za to. Teško se okretat.
EH da imaš jedan takav traktor a ne MF bi čuda radil. hhh :D: :D:
:)

:(giggle)::(giggle)::(giggle):
Dobar je on meni zasad,isto tako dobar je za podizanje krvnog tlaka(narocito susjedima a i meni):icon_mrgreen:
Znaci meni bi trebala veca kosa kad je MF sirok 205cm,ili ne bi?
Pitam te kak ide jer bih ja htio staviti napred kosu a odostraga utovarku odmah za kupiti.Kupio bih lucernu na taj nacin.
Radi na 1000okr.?
Samo da nebude MF crkel.:^):
A i ako crkne ima jos Steyra za kupiti.:(happy):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Po ovome sto ima u ponudi je sip najbolja...

Jesi gledao da nemaju gdje u ponudi bcs....one su pouzdanije od ove 3...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Mi smo kupili ovu poljsku crvenu sad na proljece i mogu reci da ide super 185 cm je do sad je pokosila oko 10 rali.
Jedino kaj trebas napraviti to je odmah izmijeniti sve srafe jer su mekani i svugdje staviti samokocione matice jer ih ovdje nema.
Hebi ga,male su pare,pa je i sparano,ovak je kosa sama po sebi dobra,lako se vrti i lijepo kosi.
Za te novce da se za 5 godina razleti opet se isplati uzeti takvu novu.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Kolega ima tursku cel-mak 165 kupljena za 10.000kn
kosi godisnje 60ha snjom. Potrga se ali se jeftino da popraviti i za par godina kupis drugu i opet si bolje prešel neg da kupiš SIP. Svi u zadnje vrijeme bježeod sip-a.
Čitao sam i slo forum i tamo pisu da su nezadovoljni sipom
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
Imam iskustva s djelovima cel-mak, cilindri i klipovi konkretno, tak da to ne bi više, bez obzira o čemu se radi.
BCS sam naletio na rabljenu u SLoveniji jedino.
Da li netko zna gdej ima blizu u Sloveniji kakvi zastupnik s dobrim kosama, i da li je jeftinije nego kod nas?
 

Najnoviji postovi

Na vrh