• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotax kosa

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Kolega ima Rotax kosu i traži za nju klip. Dali uopče postoji kod nas neka trgovina koja ima djelove za tu kosu. Ne zna sad točno koji je model, mora pogledat sutra kaj piše na njoj pa ću tu dopisat.
Uglavnom ovako izgleda
kosilica-strizna-rotax-slika-2410062.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,461
Ta kosilica ima vjerojatno motor Mag (Made in Svitzerlad).:(yawn):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni lici na motor od imt 504-506,neka izvadi klip,i neka izmjeri duzinu,promjer klipa i promjer rupa za bolcn.
Pa nek nazove poljostroj na sveticama i neka pita jel imaju takav klip
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Dobri motori, ali podrska sa dijelovima od strane Rotaxa ne postoji, barem 20godina. Tu i tam se mozda pojavi koji dio na trazilicama, ali je to sve skupa jadno. Klip bi se mozda i dao od necega pripasati, ali dugorocno, preporucam da se kolega toga rijesi.
Eventualno pitati u Austriji u Lagerhausu...:icon_scratch:

Slican je imteu po tome da nemaju niti jedan ventile...:D
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Sanse su mizerne...za pocetak napisi model motora.
Stvar je da imt je zapravo razborani motor mopeda nsu quickly, to se i vidi po tome da je motor i getriba jedna cjelina.
Jos jedna stvar, kodm2 takntog motora nisu dovoljni parametri kao sto su promjer, duzina i promjer bolcna...tak da to jos dodatno umanjuje mogucnost da pase.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Tražim i po net-u ali slabo ili skoro ništa se nađe. Vidim da u Bosni ima na ponudi tih kosa pa možd ima i nešto djelova.

Popodne ako se kolega sjeti pogledat točno tip motora, budem napisao onda.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
s tom kosilicom samo na vagu
meni su dolazile u ruke uglavnom zbog sitnijih problema, struja i slično. Čuo sam da montiraju kineske dizel motore na te skalamerije, nikad vidio.
Navodno je moguće poručiti da klip da se napravi, ali šta se na kraju dobije.....možda 10% izdržljivosti originala.
 

Danijel 87

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
1
Znam da je 2-T
s tom kosilicom samo na vagu
meni su dolazile u ruke uglavnom zbog sitnijih problema, struja i slično. Čuo sam da montiraju kineske dizel motore na te skalamerije, nikad vidio.
Navodno je moguće poručiti da klip da se napravi, ali šta se na kraju dobije.....možda 10% izdržljivosti originala.
Kolega ima Rotax kosu i traži za nju klip. Dali uopče postoji kod nas neka trgovina koja ima djelove za tu kosu. Ne zna sad točno koji je model, mora pogledat sutra kaj piše na njoj pa ću tu dopisat.
Uglavnom ovako izgleda
kosilica-strizna-rotax-slika-2410062.jpg

Jel kolegu zanima takva za djelove motor ispravan sa ostalim se treba igrati
 
Na vrh