• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto četka

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Evo ovo je pretzito za farmere koji imaju u planu nabaviti ili vec imaju roto četku
evo jucer mi je stigla cetka,marka je suevia pa me zanim ako ima tko kakva iskustva s njome.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Željko ima istu takvu. :D

I ja se nadam da budem istu nabavil.

Željko

Dal se četka još drži? :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takve četke sam vuiđal već na par farmi, al nokad nisam pital čovijeka koja je njihova funkcionalnost, dal se koriste kad krave idu na mužnju, il kad??
Znam da bi trebala krave očistit od dlaka i prljavštine, al dal godi kravi, dal utječe na kravu, u kom smislu???
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koristi se uvjek kad krava želi, naravno da joj godi, i ona sama dolazi četci.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA IMT 565 kaže:
Takve četke sam vuiđal već na par farmi, al nokad nisam pital čovijeka koja je njihova funkcionalnost, dal se koriste kad krave idu na mužnju, il kad??
Znam da bi trebala krave očistit od dlaka i prljavštine, al dal godi kravi, dal utječe na kravu, u kom smislu???
krave nju koriste kad zele..
kad krava dotakne cetku ona se sama ukljuci..
prijatelju to tak kravi godi da bi cijeli dan bila ispod.
imas krava koje ne zele ici proc od nje stalno bi bile da ju cetka.
to je lijek za krave.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda si morem i misliti, to je ista situacija ko i da nas ljude netko non stop lagano četka po leđima, nebi se maknul s mjesta 3 dana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jel jako skupa ta četka???
Ona se znači postavi na zid u prostoru gdje su krave non stop??, za ovo automatsko paljenje sam predpostavljal!

Nego imam i ja doma sličnu stvar, to je jedna četka, dao mi ju je kum iz njemačke, promjera je 30 cm, a dužine nekih 55 c, te ima okruglu dršku na sebi za koju držiš kad nešto četkaš.
Ali ja sam se dosjeti te tu drčku koja je od neke legure malo pobrusio na nekih 13 mm promjera te ju stavio na aku bušilicu i udri po kravama.
Al sam se zahebo, njima to jako paše, pa bi se stalno četkale, kad ja odem one tule i tule..., več sam sredio dvije aku bučilice s tom četkom, stvar je jako zgodna, dok delaš s njom po kravi, ova se potpuno hipnotizira od miline četkanja!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa namontiraj iznad svake krave jednu bušilicu sa četkom i uključi nek stalno vrte. :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma neznam, neče mi se bač puno s strujom oko krava da nebi bilo neki neženjenih šokova, te bi samo lizale i žvakale, pa da se ne dočepa kabela onda bu fešta, stvarno me strah struje blizu kravica, nego ja pomalo dok imam vremena punim baterije na aku bučilici, imam po 2 za jednu bušilicu, te se pune non stop, jer bi se ove pak samo četkale!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
e nasao si pravu usporebu ;) ;) ;) ;)
pa kosta oko 18.000kn..

E fala lepa!!!!!!
Ja svoje malo prebježim s svojom četkom, pošto ih nemam tak puno i one su nekak zadovoljnije! :mrgreen: :mrgreen: :blackeye :D

A mene moja košta, neznam, koliko košta nova aku bušilica u pevecu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Četka je sama po sebi neka vrhunsaka, nikaj se ne troši, malo ju sam operem i ko bog!!!, veli mi kum da su to neke specijal četke za neke tapicirunge prati,pojma nemam!!! :scratch :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: staje za krave, junad i dr.

roto cetka je namontirana:
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: staje za krave, junad i dr.

Lijepo marko!!!!!!! :D
I kakva reakcija?

I ja sam nabavil četku istu, ovaj tjedan će biti namontirana. :D :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: staje za krave, junad i dr.

Fala na čestitkama..
pa jos se krave privikavaju na četku ali polako su ju vec shvatile cemu sluzi ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad dok u potpunosti skuže, bude rat oko četke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , sve kravice budu ispolirane :D :D :D , samo se budu četkale i mazile, ni jesti nebudu htjele!!! :mrgreen: :blackeye

Dobro je!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
da sada se je jos boje..
kad ju ukljuce sve se razbjeze :lol: 8) :p
ali ima par komada koje se vec privikavaju polako ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nije valjda bučna ko IMT 539 dok ore sa dvije brazde? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh