• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodajem Roto kosa i sakupljac sjena

R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
...OLT ili IMT plug? Olt je ipak Hrvatski proizvod (nek naši ljudi zarađuju kruh svoj) pa mi je draži :)

respekt.gif
 
S

sapat

Guest
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
...OLT ili IMT plug? Olt je ipak Hrvatski proizvod (nek naši ljudi zarađuju kruh svoj) pa mi je draži :)

respekt.gif

:) kupujmo hrvatsko ! više cvijeća manje smeća!!! :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
sapat kaže:
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
...OLT ili IMT plug? Olt je ipak Hrvatski proizvod (nek naši ljudi zarađuju kruh svoj) pa mi je draži :)

respekt.gif

:) kupujmo hrvatsko ! više cvijeća manje smeća!!! :lol:

Slažem se s ovim zadnjim ... sve dok žena brine o njemu (cvijeću ;) )
Evo, nađoh slike ... Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Greška i priznajem to. Izgleda da na Novosadskom sajmu nisam dobro zagledao IMT-ove plugove.
Zašto bi morali dvobrazdne plugove kupovati nove? Å ta je sa ostalima, njih možemo kupovat i stare?
OLT je svakako bolji plug od IMT-a jer bolje zaore masu što je jako, jako bitno. A ako oreš imalo tvrdju zemlju tu je OLT zakon! IMT nemože izdržati napore koje će OLT izdržat.
VN je sigurno mekši od OLT-a (mislim na kvalitetu materijala) i siguran sam da će se dosta ljudi složiti sa mojom tvrdnjom.
Bobo jesi kad orao sa OLT-ovim plugom?

KUPUJMO HRVATSKO JER JE VIÅ E NEGO DOBRO! :!:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, napisao sam da vece plugove mozemo kupovati i polovne, jer su novi veliki izdatak, a moze se naci jako dobrih plugova u pola cijene novoga, koji ce sluziti jako dugo vremena dok se ne skupi novaca za novi... Dvobrazni se ne isplati kupovati polovan, jer niti novi nije neki preveliki izdatak, no kad procitam kako novi plug okretac 4-5 brazdi kosta 30 000€, dodje mi da malo razmislim da li bih ikada dao tolike novce za novi plug. Prije bih nasao malo koristeni polovan plug koji je bar 30% jeftiniji od novog, a sluzi ce me sigurnih 10 godina na mojojoj laganoj zemlji.

Nikada nisam orao s OLT plugom, jer nisam imao prilike gdje. Ovdje je jako zastupljen IMT, jer i on jako dobro zaorava SVE. S 2x10" zaorem uspravne stabljike duhana i kukuruza da se ne pozna da je tamo bilo ista posadjeno. A tek kako zoarava slamu kad mu stavim prednje crtalo...Bolje od tog mi ne treba. OLT je vjerovatno skuplji od IMT-a, tezi je za nositi od IMT-a, a ako se mene pita, rade jednak posao.

Nadalje, domace niposto nije kvalitetno skroz dok se ne ugura kakav Njemac tu i ne pokaze nam sto i kako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Krivi stav imaš, Bobo.
Treba poštovati domaće i težiti k boljemu. Ako ti radije za duhan oreš srpskim (ili njemačkim plugom, svejedno) ja bi radije kupil npr. mađarski duhan jer domaći ne valja. Naravno da je ovo glupost.
Trebali bi se ugledati na susjede Slovence: oni svoje poštuju, dok mi po svojem pljujemo. Zato i jesmo tu gdje jesmo.
Napomena; neznam ore li bolje IMT ili pak OLT, no ovaj je domaći.
 
R

ROKI

Guest
"Majstore" ja sa OLT-om zaorem i tebe i tvoj IMT! Pa zašto onda Rabewerk suradjuje sa OLT-om, ako OLT nije kvalitetan? Da nebi možda kooperiro sa IMT-om. Bajo izgleda da ti nisi mrdnio od IMT-a pa mislim da zato nemoš pričat o drugim plugovima! Ako tebi netreba bolje od tvog IMT-a to je drugi par opanaka. Da probaš neki drugi plug brzo bi okrenio ploču.
Nisu bezveze svjetske marke plugova skupe, pa ti se plugovi nemogu mjerit sa kojekakvim IMT-ovima.
OLT je oduvjek imao bolje plugove od IMT-a i to je činjenica koja stoji! Kad budeš probao bilo koji OLT-ov plug slobodno ga onda usporedi sa IMT-om.
Kupujmo Hrvatsko jer je kvalitetno i provjereno i nema oscilacija u kvaliteti kao kod "drugih"!!! :!:
 
B

Bobo

Guest
Zaori koga god hoces, ali ja znam da za moj tip zemlje bolje ne treba, jer ovaj zaore uspravni kukuruznjak da se ne pozna da je tu bio kukuruz! Isto tako i stabljike duhana zaorem.

Neka imam krivi stav, ali zasto da dam 2-3 000kn vise, a za istu stvar?!? Tu mi nema logike. Za male plugove je IMT majka i ovdje ga svi imamo. Znas koliko nam OLT treba, kad ga NITKO nema NITKO... Pa ti razmisli...

Osjecam da krece rasprava u smijeru IMT - Torpedo tako da raspravljati o cinjenicama nema smisla... Sve ovisi o terenu i tipu zemlje, SVE. Nitko mi ne moze reci da moje nista ne valja, no iako imam krseve od strojeva, sve napravim u optimalnim rokovima i vrlo kvalitetno... Dakle, bolje za sada ne treba.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Domace je domace slazem se ali sa kvalitetom jako oskace.Primjer novi OLT-ov 3x12 preorao je nekih 500ha u sezoni nakon toga daske i plazevi su bili pojedeni. Kupljen je poslje ViN koji je takodjer preorao i vise od tih 500 pa da vidite razliku u daskama i plazevima.A svaki dan se moralo dotezati vijke jer su popustali.OLT je cak i skuplji od nekih drugih npr.ViN.
Rabewerk ima suradnju sa OLT-om ali kod premetnih plugova.Odnosno kupili su licencu.Osobno radije bi uzeo IMT neko OLT plug.
 
B

Bobo

Guest
Gledao sam u jednoj lokalnoj trgovini OLT i V&N plugove. U jednoj poslovnici imaju 3x14 i jedan i drugi, a u drugoj poslovnici imaju 2x14", koje sam i poslikao. Bar mislim da su bili 14"...

Uglavnom, V&N je bio u dvobraznom slucaju oko 3 000kn skuplji od OLT-a. Za 3- brazne koliko se sjecam da je OLT bio skuplji od V&N pluga...

Kao sto sam i rekao svaki tip zemlje ima svoj plug. Bolji proizvodjaci plugova cak imaju i vise oblika dasaka za birati za svaki tip zemlje posebno. Znaju ljudi sto rade...
 
R

ROKI

Guest
Lako je zaorat stojeći kukuružnjak, de ti probaj zaorat tu masu iza Zmajčine pa ćeš vidit belaja i stršećeg kukuružnjaka iz (IMT-ove) brazde.
Tebi je dobar IMT i slažem se s tim, ali ti hoću reći da je OLT jači u težim tlima i da svakako bolje zaorava masu zbog malo drukčijeg oblika daske. A još boljem zaoravanju pridonosi bolje rješeno povišenje daske što kod IMT-a slabije funkcionira zato što je malo višlje od daske u odnosu na povišenje kod OLT-a. I kod OLT-a je to povišenje duže i zaobljenije. Da bude zlo veće IMT je to povišenje napravio od PLASTIKE! :shock: Pa koda ćemo orat mrvljeni stiropor, a ne zemlju.

Prijatelj je mislim 2004. god. bio državni prvak u oranju sa OLT-ovim dvobrazdnim plugom i taj isti plug je ove godine odnio prvo mjesto na natjecanju orača Vukovarsko-srijemske županije! Nigdi nema IMT-a jer nemože tako zaorati masu ko OLT.

Nisam rekao da ti imaš krševe i da tvoje ništa nevalja već da ima bolje-ima! Pa jasno da ima i od OLT-a boljih plugova.

IMT i kvaliteta materijala kod tog pluga sada i nekada se nemože mjeriti. Prije je bio puno kvalitetniji nego sada. Na to sam mislio kod oscilacija.

Treba probat nešto pa onda brbljat da to nešto valja ili nevalja. ;)
 
B

Bobo

Guest
Da se ne prepiremo dalje oko gluposti, opet naglasavam da je bitan i tip tla te i covijek koji radi s plugom, a ne samo vrsta pluga. Takodjer opet naglasavam da je oblik daske prilagodjen odredjenom tipu tla, kao i debljina te visina iste.

IMT takodjer ima i plugove visokog klirensa koji zaoravaju sve zivo, i cak sam od svojeg niskog planirao napraviti visoki, jer niski tu i tamo zna zastopati kad se zaoravaju siroki zbojevi slame.

Samo napominjem da IMT sad stavlja metalna povisenja, jer su NAPOKON i sami vidjeli da plasticna ne valjaju. Ja sam umijesto tih plasticnih pizdarija zavario stare lemase, i da vidis kako sistem radi, samo ih jos moram malo zarezat i smotat da bolje "skidaju" brazdu...

Takodjer se slazem da je IMT poslijednjih godina srozao svoju kvalitetu, no i dalje su dobri, eto, cak imaju plugove sa V&N daskama (slika na prethodnoj stranici) tako da opet ima malu prednost nad OLT-om ;)

Eto sve u svemu, postoje i puno bolji plugovi i od IMT-a i od OLT-a no svatko zna koliko je spreman novca dati, te sto od pluga zahtjeva. Prema tome se ravna i kupuje najbolje sto mu pase, u mom slucaju IMT.

Da mogu naci negdje 3x10" IMT (Jako su rijetki) mislim da bih ga odmah kupio, samo bih ga trebao probati dici sa 549, da vidim moze li on to podnijeti ;)
 
B

Bobo

Guest
I mene zanima ;)

Rijesili smo da ta dva prikljucka nemaju sto traziti na 539 i tu je prica stala...
 
Z

zoki

Guest
roto kosa je preteška, ja imam SIP 135 i koristio sam ju na IMT 533 na ravnici nije bilo problema ali na pitome Zagorske brege nije bilo za ici
 
Na vrh