• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto malčer okomiti

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Pozdrav iz Šibenika,

Pošto je tema o "malčerima" prevelika molio bih forumaše za pomoć pri izradi malog okomitog roto malčera:
-Valjak na stražnjoj strani -prednosti i nedostaci?
-Broj krakova-noževa rotora (dvokraki ,trokraki ili četverokraki) i snaga traktora,lakši je rad sa dva kraka ili sa četiri?
-Koliki bočni pomak može podnijeti kardan?

Unaprijed hvala !
 

Prilozi

  • pomak kardana.jpg
    pomak kardana.jpg
    14.2 KB · Pregleda: 1,173
  • roto-malcer-dimenzija-100.125.150-cm-4-noza-povoljno-dostava-slika-54797551.jpg
    roto-malcer-dimenzija-100.125.150-cm-4-noza-povoljno-dostava-slika-54797551.jpg
    31 KB · Pregleda: 2,601
  • roto-malcer-slika-55591456.jpg
    roto-malcer-slika-55591456.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 3,428
  • roto-malcer-slika-27432489.jpg
    roto-malcer-slika-27432489.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 2,627

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Koliko sam ja skužio, on bi taj malčer pomaknuo pored traktora. Ispravi me ako griješim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Kaj smatraš pod ovo okomiti?

Osovina na kojoj su noževi stoji okomito na zemlju na kojoj se siječe i usitnjava trava!,a ima i malčera gdje je osovina paralelno sa zemljom.
Ja tako mislim!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Po meni, ne treba više od 3 noža.
Valjak iza svakako, da prati teren.
Pomak ti zavisi od promjera rotora, jer obični kardan s jednostrukim križevima trajno podnosi 30...35°.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Hvala na odgovoru-Za kardan pomak sam razumio i to je ok,
Ostala dva pitanja nisu mi jasna? obrazloži -u prilogu slike sam našao razmišljanje o valjku???
 

Prilozi

  • Valjak za malčer.jpg
    Valjak za malčer.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 566
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja sam radio sa dva noza jer je najlakse napravit nosac (elisu) sa dva kraka,nemres fulat da je van balansa
A ako mislis kupovat i nosač onda onda slobodno uzmes i sa tri noza ak traktor ima dovoljno snage,sve ovisi koji ce zahvat bit i s kolko snage ce bit gonjen
Iza valjak svakako,barem 120 promjera,iz iskustva znam da manji promjer malo zeza,nisko ti dođu nosaci,lezajevi pa grebe u zemlju i tesko se vrti
Ja imam na svom naprijed dvije skije koje su nuzno zlo,na ovom kaj radio stavio malo vece al opet nije puno bolje,ako ga pustis na te skije grebe po zemlji,nabire ostatke trave i sl pred sebe,u pravilu ga cjelo vrijeme pokusavsm drzat malo na hidrauliku i plan mi je probat stavit neke kotace umjesto skija
 

Najnoviji postovi

Na vrh