• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotokosa Kuhn

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Skoro sam kupio rotokosu Kuhn sa 4 diska, pa ako neko zna gdje se toci ulje i koliko. Hvalaa :)
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Imaš na grbenu jedan šeraf na kojeg ide imbus ujedno tu sipaš ulje i to je mjerać znaći kad ulje poćne izlazit van kroz taj šeraf to je to ,da ti pomognem šeraf ti se nalazi u doljnjem dijelu grebena malo bolje pogledaj i moraš ga vidit ,ulje hipenol 90 il 140 moja preporuka 140 bolje je gušće il pomiješaj hipenol 90 i tovatnu mast ak ti negdje curi kosa na taj naćin ćeš to to djelomićno smanjit jer je gušće pa neće tako lako izlazit van
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Hvala na odgovoru. A ulje u onom kucistu na kojem se nalazi remenica ( diferencijal) jel to ulje sve zajedno il u njega ide ulje posebno :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Nije zajedno na gornjoj strani kućišta kako si ga ti nazvao il getribe imaš isto šeraf na imbus i tu isto usipaš ulje ,ja ga sipam u svojoj iznad polovice getribe isto ulje ide ko u greben redovito kontroliraj tu ulje jer znade otić semering koji spaja getribu i greben pa ti sve ulje ode u greben i onda se u getribi malo "posvađaju" zupčanici .
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Pozz, jos jedno pitanje :D... Imam osjecaj da su kod mene na kosi naopako okrenuti nozevi. Ostrica je okrenuta u suprotnom smjeru od smjera okretanja tanjira. Da li je to u redu ?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nozevi imaju smjer svoj i postoje ljevi i desni,barem je kod Kuhn-a tako, pa provjeri,naravno da ostrica sece travu,zamjeni ih.
Sto se tice ulja u grebenu i curenja jedno od rjesenja je i polu tekuca tovatna mast,ulje je ipak ulje i na nagibima nije zdravo da ode u jednu stranu sto nije isto i sa masti.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
237
Kupio sam takvu kosu na nevidjeno doduse nova je,trgovac misli da je 2.20 ali nije siguran pa reko da pitam mozda je neko ima.Da nece 2.0 biti mala za traktor 115 ks?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jasta ce,ja zetorom nosim bcs 405 2.20cm

tebi bi trebala najmanje 2.8... al otom potom sve i jedna je dobra...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Bolje da je tezi traktor al ovo je previse,sa 50ks je teras.
A nista jos jednu prednju kupi.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
237
Nemam prednje hidraulike na traktoru ali nema veze i ovo je veliki napredak u odnosu na dosadasnju poljakinju 135icu.Vidjecu ako budem puno trosio u kosidbi kacicu je za manji traktor.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Zasto mi puca kicma kod dizanja roto kose gmd 500 ?
Imam osjecaj kao da cilindar neide do kraja unutra i sto dalje ja sve vise ledja moram podmetat.
Dal je moguce da je odusak cilindra zacepljen a polako pusta ulje,pa se napunilo sa krive strane pa neide dalje?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumasi danas sam kupio kosu kuhn i kakva su vaša iskustva sa datom kosom i kako za dijelove.
 

Prilozi

  • IMG_20180131_141644.jpg
    IMG_20180131_141644.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20180131_141700.jpg
    IMG_20180131_141700.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 47

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ja sam imao takvu dok nisam vecu kupio.
Ako nema lufta na tanjurima i neronda onda se neboj,a i kad se luft pojavi standardni su lezajevi i nije neki trosak.
Sto se tice reduktora dovoljno jak za 4 diska jer ni na 5 nema razlike.
Remenje ako je upalo u remenicu pobacaj stavi nove,niukom slucaju ako klize nemoj forsirati spananje jer stradaju lezajevi u reduktora.
Ulja mora biti i slobodno veci okretaji i teraj brze zagusit je nemozes pod uvjetom da je remenje ok.
Jako fino ta kosa radi.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
U radu se ne čuje, lifta nema, stajala je 2 godine kod čovjeka. Koji kardan se uz nju koristi, da li treba sa vinkom koji puca ili lamelom.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sad kad je tako dugo stajala verovatno je vlage navukla,pa provjeri,baci ulje van kad je dobro ugrijes .
Kardan ako ima vijak dok on pukne puce jos nesto,pa ni taj sa sklopkom nece puno pomoci jer nju moras posteno vrtit i pazit da nepokupis nesto ako se muvas po sljivicima i dvoristima.
Jedino sto je pametno kod toga je protocna sklopka koja nece okretati kardan na traktoru dok se kosa nezaustavi,a da ce kardan pomoci spasit kosu to nikako.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Mi to zovemo zvrka ako sam vas dobro razumio. Ja sve njive podrljam a vocki nemam niti im prolazim blizu.Hvala vam na savjetima
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Bas to,to koriste obavezno ako traktor ima jednu lamelu,jer nebi mogao stati dok se kosa vrti.
Ja imam direktan kardan i nema brige,nesmeta mi za menjac na traktoru dok se zaustavlja.
Kosi normalno,nemoj kosu naginjati napredak da nisko kosi,nek bude ravna sa podlogom,malo samo koji milimetar mozes napred,i nemoj slucajno pokusavat kosit u rikverc jer ces nesto polomit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh