• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotolaktor mužnja

slvnc

Član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
34
Zanima me ima li netko iskustva sa ovakvim načinom mužnje?? Od kojih proizvođača je najbolje izabrati opremu, tj. sustav??

Uglavnom, svaka informacija je dobrodošla.

Hvala
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Imaš 400 krava?
Nemaš?

Zaboravi.
 

slvnc

Član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
34
Imaš 400 krava?
Nemaš?

Zaboravi.

Mislim da ste malo i rekli... U literaturi se spominje puno puno veći broj krava da bi ulaganje bilo isplativo...

Ugl. hvala na odgovoru, i svaka info povezana sa temom je dobrodošla :)
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Zanima me ima li netko iskustva sa ovakvim načinom mužnje?? Od kojih proizvođača je najbolje izabrati opremu, tj. sustav??

Uglavnom, svaka informacija je dobrodošla.

Hvala

Kod nas u firmi muzemo 1500 komada dnevno i još nismo u full kapacitetu, jer se na tom rotoru od 40 mjesta muze 200 krava na sat. :(nerd)::(wait):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj onda se krave doje cjeli dan??? :) Jedne odu, druge dođu i tako u krug? :)
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
mislim da se kod hartmana u u zabnu postavljao rotor al mislim da nije nikad dovrsen.:^):
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
da je kod njega,mislim da za 8 krava...
to je previse novaca i vrlo malo farmi ima rotor,mislim na vani...sto fali izmuzistu 2x20 u odnosu na rotor?a financijski je daleko povoljnije..to ti pada vise kao prestiz...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Problem je u tome, da si ljudi predstavljaju, kako si mogu olakšat posao i taže jeftina rješenja u vidu roto izmuzišta.
A izmuzište sa 8 i 108 krava okrene se u isto vrijeme. Znači kod malog sustava stojiš i dosađuješ si, a platio si silne novce.

Lepo je rekao Zombie, tek u rangu izmuzišta inad nekih 20 krava na stranu dolazi u ozbiljnu usporedbu takvo izmuzište s nekim 30 mjesta, što je po meni minimum da se isplati.

Fime koje nude rotor sa 8 i sličnim brojem mjesta su po meni bezobrazni gulikože.
 

Najnoviji postovi

Na vrh