• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

rotomalcer-ulje

TV 732

Novi član
Tu od
25 Ruj 2011
Poruka
9
Pozdrav.
Kupio sam rabljeni roto malcer rucni rad.
Na njemu je diferencijal od lade.
Dali znate koje ulje i koja kolicina ide u njega.
Molim za pomoc, zelio bih promjeniti ulje da budem siguran
prije nego sto idem kosit jer nebih volio da mi se nesto desi.
Usput da pitam di ima za kupiti ili ako neko od vas ovdije radi-ostri nozeve.
Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Trebal bi iči hipenol do čepa kad je u vodoravnom položaju
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ja bi ipak predložio nešto rjeđe od hipenola jer će se pregrijavati....po iskustvu drugih koji su radili slične stvari a i po onom što i sam upravo radim,nešto većeg viskoziteta od hipenola mora unutra....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ja bi ipak predložio nešto rjeđe od hipenola jer će se pregrijavati....po iskustvu drugih koji su radili slične stvari a i po onom što i sam upravo radim,nešto većeg viskoziteta od hipenola mora unutra....
Napisal si dvije oprečne stvari.
Dakle: "rjeđe" (manjeg viskoziteta) ili "gušće" (većeg viskoziteta)?
Odluči se koji je ispravan.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Zaheb nenamjerni.....hvala na ukazanoj pogrešci:icon_super:

RJEĐE
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Ja sam uvjek bil pristalica guščeg ulja pa sam zato tak i napisal.
Ako iskustva drugih govore drugačije, podržavam.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Lada Niva

kaže SAE 75W-90, mjenjač te diferencijal (stražnji). Koliko ide u Niva stražnji diferencijal, 1.3 L ulja?
 

TV 732

Novi član
Tu od
25 Ruj 2011
Poruka
9
Dali neko zna kako ivaditi ulju? Ja sam moslio "ispumpati"ulje vanka sa inekcijom o "kubika"tako je zovu u apoteki kod nas i na nju natanem komad od 20ak cm gumenog crijeva . Sta kazete? Ce bit tako u redu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Mora biti čep za ispust. Prisloni malčer k zidu, tak da mu taj čep bude u donjem položaju.
Prije toga pokosi nekaj, da se ulje dobro zagrije i digne špenu, pa ga onda ispusti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Ma skoro bi dal koljeno vrtati da lajka nije čepa imala :icon_scratch::icon_scratch:
Mislim da se tam skidal cjeli limeni poklopac kruške diferencijala da bi ulje izašlo van.
Ruska je to bila tehnika, napravljeno da traje :icon_pray:

Normalno, ZJ-ev predlog je ok
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Onda nek okrene prema čepu za nalijevanje, pa makar i s nožem u zrak :icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Nebi ja baš sto posto htel tvrditi da ga nema, ali mi se tak čini, ali nikad nije kasno da se taj čep napravi :icon_wink:
 

TV 732

Novi član
Tu od
25 Ruj 2011
Poruka
9
:drink: E svaka čast to je odgovor :(y): vidise da barataš dobro sa kompjuterom :icon_thumright:a naravno i sa mehanikom *****T H A N K S*****
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Znači dva su, samo kaj na taj čep nebu izašlo sve.
Treba ga naginjati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rekel bi Puknuti: pa stisni onda hvala :icon_winkle::icon_thumright:

Šalim se!

Napravi ovo kaj ti je rekel Muhaničar: kad ga buš ispuštal, nagni ga da se sve iscjedi.

A kak su u ovom položaju donji lageri zalijani, ja bi nalijal malo "rjeđe" ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh