• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ručna sijačica

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
bog


zanima me dali netko zna na netu gdije se moze naci slike rucne sijacice (ima dva kotaca kutijicu za sijeme i rucke )
nabavio sam jednu rabljenu ali fale neki dijelovi pa bim je htio sloziti ili ako je netko doma ima da ju slika i pokaze na netu
budem ja svoju slika danas ili sutra pa stavim na forum (ako se sjetima kako se toradi)

Hvala
 
B

Bobo

Guest
Re: Rucna sijacica

Prije nekog vremena sam to isao slikati u obliznju trgovinu za nekog clana foruma...

Svi smo mislili da se radi o sijacici za travnjake i gnojidbu istih, no takva kolica su bila namijenjena za posipanje soli po pjesackim stazama...

Ne mogu se vise sjetiti u kojoj je to temi bilo, ali 100% ima.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rucna sijacica

Bobo kaže:
Prije nekog vremena sam to isao slikati u obliznju trgovinu za nekog clana foruma...

Svi smo mislili da se radi o sijacici za travnjake i gnojidbu istih, no takva kolica su bila namijenjena za posipanje soli po pjesackim stazama...

Ne mogu se vise sjetiti u kojoj je to temi bilo, ali 100% ima.
Mislim da nije bila riječ o sijačici, ako je to ovo:
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Rucna sijacica

Eto, ipak si nasao...

Dakle, stroj za sijanje travnjaka, bacanje soli po zimi, te za bilo kakvu raspodjelu finog granulata.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
proizvodio je MIO Osijek jedno vrijeme ,ove neke igračke što se prodaju po poljoapotekama 0 bodova
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
hp3S7Rn.jpg
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Jeste, ručni je rad. Ko stvorena je za manjih parcela. I sije i zagrće. Prošle godine 1 dulum (1000m2) graha posijo za 2h. i to na širinu redova od 30cm.:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Jesi li kopiral Muta sijačicu ili je potpuno iz glave?
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Ma nisam je ja pravio. Kopija jeste, neznam ćija. Uglavnom može da sije od mrkve pa do graha i kukuruza. Ima okruglu ploću sa više različitih rupica. Okrene se prema velićini sjemena i guraj.
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Bit će još slika za dan dva. Sijaćica mi je od brata. Uglavnom u onoj posudi sa sjemenom se nalazi na dnu osovina sa četkicama koju pogoni prednji točak putem remena. A četkice izbacuju sjeme kroz rupicu na okrugloj ploći i kroz kanalicu pada u zemlju. Može se podešavati dubina sijanja. kad stignem uslikat ću još.
 

Najnoviji postovi

Na vrh