• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rucni vlagomjer ?

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Gdje se to moze kupiti i po kojoj cijeni ? Mislim na one Dick&Jones ili tako nekako marka koji ima svoju posudicu i na njivi se moze ispitat vlaga svih kultura.

Marka je Dickey-John i koliko vidim da je zastupnik Agrionica ali ne rade sada pa samo ako neko ima da napise koja je cijena.

Tnx
 
Z

zrine892

Guest
pa sta ti vrijedi jer kada dojdes u silosu a ono druga mjera..?neznam kako kod vas ali kod nas u silosu te lako zajebu..jer frend ima na kombajnu za mjerenje vlage..pokazuje da je suho..dojde u silos a ono mokroo..
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
u tome i jest stvar, ti u kombajnu nisu dobri a ovi su se pokazali ispravnim.
 
Z

zrine892

Guest
SteveO kaže:
u tome i jest stvar, ti u kombajnu nisu dobri a ovi su se pokazali ispravnim.
pa ovi su mjerili na rucnom i u kombajnu i tocno pokazuje..a kad si tamo gdje su novci u pitanju odmah muvaju :)
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Onda se vjerojatno radi o privatnom silosu. Udju unutra i sami vide sta napise u silosu. Nekako mi je cudno da 2 mjeraca pokazu slicno a treci "nekim slucajem" pokazu u pravilu vecu vlagu...pitam se zasto...
 
B

bduda

Guest
U Trgoagenciji u Križevcima sam vidio da imaju a mislim da ima i Ferenćak
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Kupio sam lani Draminski vlagomjer, od firme Seting Inžinjering, Delnice.
I dosta sam zadovoljan sa njime, ali što kažu drugi, razlikuje se od vlage na silosima... a čuješ i osjetiš pod rukom da zrno je suho, tj da zvoni kad lupa po kombajnu

images
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nekužim sad,jesi zadovoljan ili ne? Mjeri točno ili ne?
Koliko si ga platio???
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Nekužim sad,jesi zadovoljan ili ne? Mjeri točno ili ne?
Koliko si ga platio???

Gle, mjerio je u početku točno, bilo je otprilike isto ko i u silosima, onda odjednom se promjenilo, vlaga u silosima narasla za oko 4 (kukuruz) posto. Ove godine sam ga slabo koristio, budem sad kad počne žetva, u kombajn sa njim i kad zakosim uzmem vlagu, dodam ono što u silosu izračuna više, i onda odlučim dal ću kosit. al smatram da je ispravan.
cijena je, ako se nevaram oko 2500kn.
 
Posljednje uređivanje:
T

t.kvaka

Guest
I ja također imam takav. Vršili smo soju ovih dana i odstupanja vlage izmjerene
sa ovim vlagomjerom i na silosu su bila od 0,1 do 0,5 %.
 
T

tanjdragovic6

Guest
vlagomjer

bok svima.trebam hitno vlagojer,pomorite
 
T

tanjdragovic6

Guest
gdje ga mogu kupit ali neću Wile-ov.sve osim tog
 
T

tanjdragovic6

Guest
.rađe bi gac2100agri..mislim da je puno bolji..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa vjerovatno i je kolki je to vlagomjer,to je za neke firme ili takvog nešto,to mora biti i jako skupo.
Smatram da Wille zadovoljava obiteljska gospodarstva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh