• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rumptstad

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Dosta rijetka marka, kod nas neznam da iko ima ovakav plug :scratch
Ciljalo se na Overum, Lemken, Kverneland. Ali vidjeli ovaj kod nas kod jednog covjeka sto uvozi strojeve i dao da se plug proba, posto se pokazao dobro, a i cijena je bila veoma povoljna odmah je kupljen.
Do sada je s plugom uzorano petnaestak ha i za sada nema zamjerke.
Same-u je legao kao budali samar ;)

Ovdje je orana neka zemlja sto je stric uzeo u zakup, a nije orana godinama i trava je preko metar



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=q1hn3V674G4[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oZ1Jcs0YXq8[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PNgaZftTbis[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Dobro izgleda plug:supz:

Jedino nema ni predplužnjake,ni povišenja dasaka???

Kod oranja sam primjetio da ulazak i izlazak iz brazde nije isti,jako prije se plug spusti kad se ulazi u zemlju,po meni to ne treba radit,jer svakak sad treba rezat uvratine do kračeg djela a onda se samo bezveze prelazi preko ovih graba.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Dobro izgleda plug:supz:

Jedino nema ni predplužnjake,ni povišenja dasaka???

Kod oranja sam primjetio da ulazak i izlazak iz brazde nije isti,jako prije se plug spusti kad se ulazi u zemlju,po meni to ne treba radit,jer svakak sad treba rezat uvratine do kračeg djela a onda se samo bezveze prelazi preko ovih graba.

Da steta je sto nema pretpluznjake ali sta je tu je, nebi bilo lose ni da ima tocak onda se nebi morao stelati na hidraulici.

Jeste spusta se ranije, jer je suva zemlja, da bi se postigla dubina jednaka sa izlazom, ako me razumijes. A nisu strasne ove grabe, a i ovo je neki manji komad pa tako da to nije puno, u tabli je drugacije stanje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Na ovakav plug vrijedilo bi stavit povišenja dasaka ili ti "uvinuta pera" iznad daske da bolje zameče biljne ostatke..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Na ovakav plug vrijedilo bi stavit povišenja dasaka ili ti "uvinuta pera" iznad daske da bolje zameče biljne ostatke..

Ovu godinu ide kako ide, a za dogodine mozda doradimo tako neke stvarcice
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobro izgleda plug:supz:

Jedino nema ni predplužnjake,ni povišenja dasaka???

Kod oranja sam primjetio da ulazak i izlazak iz brazde nije isti,jako prije se plug spusti kad se ulazi u zemlju,po meni to ne treba radit,jer svakak sad treba rezat uvratine do kračeg djela a onda se samo bezveze prelazi preko ovih graba.

Kaj će mu pretplužnjaci ako ima crtala, a povišetke bi bilo dobro stavit, ljepše bi radio...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Kaj će mu pretplužnjaci ako ima crtala, a povišetke bi bilo dobro stavit, ljepše bi radio...

Pa pozeljno je da ima i jedno i drugo, jer ako ima crtala manje se stopaju pretpluznjaci. Crtala samo odsijecaju ali nepomazu u zaoravanju ostataka kao pretpluznjaci
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja na olt-u imam crtala i povišenja na dakama i zaorava sve kaj mu naiđe :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Plug mi se sviđa,ljepo radi,sam da ima deflektore da nema tolko puno biljnih ostataka na površini,i sameu bi dobro došlo cca 400kg naprijed jer vidim u videu da ima dosta proklizavalja,da staviš utege naprijed išao bi brže ko da imaš jednu brzinu više.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Plug mi se sviđa,ljepo radi,sam da ima deflektore da nema tolko puno biljnih ostataka na površini,i sameu bi dobro došlo cca 400kg naprijed jer vidim u videu da ima dosta proklizavalja,da staviš utege naprijed išao bi brže ko da imaš jednu brzinu više.

Da, da ima deflektore sigurno bi bolje zaoravao ali opet ovoliku tavu (1m) tesko da bi svu uspio zaorati, sa ostatcima kukuruza je mnogo bolje stanje njih potpuno zaore

Sto se tice proklizavanja, ovo je dosta suva zemlja i nije orano godinama tako da je bilo dosta proklizavanja, u tabli gdje naj vise i oremo proklizavanja skoro da i nema.
Tegovi se traze (pa ako neko zna da negdje ima svaka je informacija dobro dosla), a i nove prednje gume mu sigurno nebi naskodile ;)
Polako s vremenom ce se sve ukompletirati
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo prinove kod mene , Rumpstad , vario 12-20" , visina 80, od brazde do brazde 100cm , sutra proba









12"


20"


 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Čestitke na prinovi i nek te dugo služi,a jel se smije znati cijena i dosta očuvano izgleda .
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas sam orao , probao u svakakvim colažama , ali na 18" ide najbolje , puno puno lakše se vuče nego gassner prijašnji jako ljepo slaže brazde , malo sam ga kasnije još bolje uštelao preplužnjake i tako ...prezadovoljan sam

na 20" u lakšoj zemlji 6-7 km/h








 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Bok svima! Gledam neki rumpstad plug dvobrazni okretac 16 coli. Ima duge daske cini mi se da bi to moglo dobro radit. Zanima me gdje ima djelova za njega i jel su skupi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Dobro su se pokazali, vrlo su kvalitetno napravljeni.
Djelovi, u Holandiji ili kod kovaca
Ali ako nije puno potrosen dugo neces ni trebati djelove za njega
 

Najnoviji postovi

Na vrh