• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rus ili Torpedo

D

dorel

Guest
Rus 82 ili torpedo 75. Koji polovan traktor kupiti od ova dva. Pozdrav od Dorela.
 
M

Miško 007

Guest
Defintivno rus Torpedo je premekan...
SVe je većinom na strani rusa...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa neznam ja bih čak uzeo torpeda, jer je udobniji, manje troši i nekako mi je bolji za njive, dok je rus za šumu i za teške radove, njega nemogu zamislit niti sam ga gdje vidio da grabi ili balira.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
jedina stvarna prednost torpeda koju u praksi možeš iskoristiti je stvarno mala potrošnja.
Ostalo je ( mjenjač, hidraulika, dif.) dobro zamišljeno ali loše izvedeno( preslabo dimenzionirano i loš materijal ,posebno kod novijih modela), pa nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu.
ipak uzmi rusa.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ruja....:supz:

ni torpedom mislim da nećeš pogriješiti......al ipak bi uzeo rusa.....ima prednju vuču, a vjerujem da i takvog torpeda gledaš......

možda da si naveo rus 82 ili 9006.......onda bi možda i prije torpeda.......

al za rusa su mi nekako dostupniji djelovi.......što je jako važno
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
aa dečki a vidi ovo, još 7 ks slabiji
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=iXmQ3JOReNk[/YT]
 
M

Miško 007

Guest
Ma bolje rus torpedo se lomi ko čačkalica...
Ipak je rus čvrst traktor...
A i torpedo nem a tvornice pa su rezervni dijelovi svi u banani...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
pa neznam ja bih čak uzeo torpeda, jer je udobniji, manje troši i nekako mi je bolji za njive, dok je rus za šumu i za teške radove, njega nemogu zamislit niti sam ga gdje vidio da grabi ili balira.

Slažem se sa argumentima. Za poljo poslove Rusijan je pregrub, po meni. A za šumu i naterati ga u kaljužu kakvu pomisliš, nema premca.

Torpedo 75ica je odličan traktor. 90tka je bila izraženije bolesna na mjenjače, no i to se dalo riješit, a 75 je bila da ne kažem bez greške. Jbg, i rusu je blokirao jedan od prednjih kotača zbog problema sa prednjim pogonom, koji se je naravno mogao riješiti, no tako je i sa Torpedom, dakle, tko poznaje stroj, nema problema.

75ica, novija, sinkroniziran mjenjač, pogodne brzine, 540 i 1000 okretaja na kardanu, dva radna hidraulična izlaza, servo volan, grijanje kabine, udobnost u redu (nije bučan, ne bruji unutra, ne zuji dif.) i naravno Torpedo prednji pogon.

Izrabljeno smeće nije teško kupiti, koje god marke bilo, tak da, kak se nameriš tako bude.

jedina stvarna prednost torpeda koju u praksi možeš iskoristiti je stvarno mala potrošnja.
Ostalo je ( mjenjač, hidraulika, dif.) dobro zamišljeno ali loše izvedeno( preslabo dimenzionirano i loš materijal ,posebno kod novijih modela), pa nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu.
ipak uzmi rusa.

Nije jedina prednost.
Ostalo na 75 Adriatic nije kritično kako veliš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Koja je razlika izmedju 75 i 75 adriatic

Od 1976-1980 Radi se 7506, traktor koristi TW 55.4 ili poznatiji kao "onaj sa ravnim zubima" koji nema mogućnost prednjeg pogona.

Od 1981-1988 izlazi TD serija, izmeđuostalog TD 7506, koji koristi noviji, nešto jači mjenjač TW56.10 na kojem je izveden i prednji pogon. Taj prvi.. TW56.10 nije bio sinkroniziran. I dalje TD7506 bez prednje vuče koristi TW55.4 no velim, ovi sa prednjim vučom su prešli na TW56.10.

Od 1989-1998 radi se TD Adriatic serija. Manji modeli dolaze sa hidrauličnim upravljačem + dodatne stvari da ne nabrajam jel teško je razvrstati, a TD 75 Adriatic sa prednjim pogonom i TW56.10 mjenjačem koji je (navodno) tek od 1992 sinkroniziran.

Adriatic serija uz to razvija i veću krajnju brzinu te je pogodnija za transport.


Ugrubo, da stekneš neki dojam i redosljed. Može se sad netko pojaviti i reći da je njegov 1991 god a ima sinkroniziran mjenjač na 75ici, i naravno, može biti, jel +-1god, među serije, uvijek može biti nešto drugačije, ali velim, samo da stekneš dojam kako je to išlo.

By odsutni forumski kolega, "Vedrankc"
 
D

dorel

Guest
Od 1976-1980 Radi se 7506, traktor koristi TW 55.4 ili poznatiji kao "onaj sa ravnim zubima" koji nema mogućnost prednjeg pogona.

Od 1981-1988 izlazi TD serija, izmeđuostalog TD 7506, koji koristi noviji, nešto jači mjenjač TW56.10 na kojem je izveden i prednji pogon. Taj prvi.. TW56.10 nije bio sinkroniziran. I dalje TD7506 bez prednje vuče koristi TW55.4 no velim, ovi sa prednjim vučom su prešli na TW56.10.

Od 1989-1998 radi se TD Adriatic serija. Manji modeli dolaze sa hidrauličnim upravljačem + dodatne stvari da ne nabrajam jel teško je razvrstati, a TD 75 Adriatic sa prednjim pogonom i TW56.10 mjenjačem koji je (navodno) tek od 1992 sinkroniziran.

Adriatic serija uz to razvija i veću krajnju brzinu te je pogodnija za transport.


Ugrubo, da stekneš neki dojam i redosljed. Može se sad netko pojaviti i reći da je njegov 1991 god a ima sinkroniziran mjenjač na 75ici, i naravno, može biti, jel +-1god, među serije, uvijek može biti nešto drugačije, ali velim, samo da stekneš dojam kako je to išlo.

By odsutni forumski kolega, "Vedrankc"

Hvala na odgovorima.
 
Na vrh