• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadilica za krumpir

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Moja ista takva sadilica za krompir.
Može li slika i cijena sadilice za ptesadnice.

Evo slikica: ima još i tanjuri koji idu uz to na koje se kače presadnice i oni ih nose u zemlju, tamo su kod brata u garaži.
 

Prilozi

  • 20220402_162617.jpg
    20220402_162617.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 19
  • 20220402_162632.jpg
    20220402_162632.jpg
    78 KB · Pregleda: 18

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Zaboravila sam ti reći kako se regulira gustoća sadnje, ako ti nije palo na pamet samome i ako ti u budućnosti zatreba - ove zube na kotaču, otpustiš vijke i smanjiš im ili produžiš dužinu - ako se dobro sjećam, čim su kraći, to se gušće sadi, ali treba paziti ako se baš do kraja skrate da kotač ne zapinje, da se dobro lovi za zemlju, bolje je ostaviti ih bar par centimetara dužine.

Hmmm, kako to da napravim kad kotač je fiksni....osim s 'fleksom' da skratim.
Nekaj brkate!😉
Jedini, jednostavni način je zamjenom lančanika. Ali nema potrebe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hmmm, kako to da napravim kad kotač je fiksni....osim s 'fleksom' da skratim.
Nekaj brkate!😉
Jedini, jednostavni način je zamjenom lančanika. Ali nema potrebe.
Hmmm, kako to da napravim kad kotač je fiksni....osim s 'fleksom' da skratim.
Nekaj brkate!😉
Jedini, jednostavni način je zamjenom lančanika. Ali nema potrebe.
Ma da, vjerojatno si u pravu, moja je bila Hmezadova i na njoj se gustoća sađenja regulirala na pogonskom kotaču - tu se ne varam, šarafila sam ga "mali milion" puta. :)
Bratova je Vogelova i nije mi palo na pamet da možda ima drugačiji sistem.
Ako na kotaču nema unutar kruga pet - šest matica, onda je sistem drugačiji.

Ok, važno je samo da si skužio da možeš odabrati gustoću sadnje, a nebitno je kojim mehanizmom. :)

I daj, ponudi mi neku cijenu da ti ofarbam sadilicu. :) :) :)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Hahaha, nije bila tako jeftina da si priuštim uslužno farbanje😉
Sredit ću to ja prije ili poslije🛠
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
:)

Jesi se zeznuo, stari forumaši znaju da padam na kutiju griota, ali pošto si odbio, otišla baba sa kolačima. Bum ja energiju utrošila na drugo. :)

Moja ona dva reda krumpira u dvorištu bi trebla uskoro početi nicati.
Za večeras kod mene najavljuju i do minus tri a zemlja je sada jako mokra - em sam ih dobro zalila KPK netom nakon sadnje i sada prije kiše, a kiše je palo baš dobro, valjda neće smrznuti zemlja do gomolja. Posadila sam si Marabela, najukusnijeg krumpira kaj postoji.
 

Marko0102

Novi član
Tu od
7 Velj 2022
Poruka
9
Pozdrav,
Koju bi sadilicu za krumpir preporučili?
Imam traktor 68 ks. Ali trenutna potreba za sadnjom je 3000 kvadrata. Gledao sam ove neke jeftinije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh