• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadilica za sitno sjeme???

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Nisam našao sličnu temu pa otvaram novu !

Kako bi se sadilicom moglo ovo sjeme posaditi pneumatskom ili ?
Meduredno 35 a od biljke do biljke 15 cm i
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 173

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Sadilica ???

Jel mora biti sjemenka po sjemenka ili može "na kućice"?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Re: Sadilica ???

Od koje biljke je to sjeme?

To je sjeme Quinoe sadi se svakako i u flance i bacanjem iz ruke i i redove što mislite dali se moze sijati kao prosi ili je pre sitni ....
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: Sadilica ???

Moglo bi se pneumatskom za povrće, al je bitno da je sjeme čisto, bez primjesa.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Sadilica ???

Ja ti imam doma staru OLT-ovu, zaprežnu sijačicu. Ona sije sve, od kukuruza do repice i ima skalu za određivanje sjetvene norme (nikad mi nije bilo jasno zašto taj sistem nisu samo unaprijedili, nego išli izmišljati toplu vodu). To ti je ona s velikim drvenim kotačima. Ako to nađeš, može se i s njom posijati. Pod uvjetom da ne nađeš pneumatsku, naravno...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Sadilica ???

ma to posiješ sa žitnom sijačicom bez brige...ak treba veći razmak zatvoriš svaku drugu cijev i eto :drink:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Re: Sadilica ???

ma to posiješ sa žitnom sijačicom bez brige...ak treba veći razmak zatvoriš svaku drugu cijev i eto :drink:

Tako nesto sam imao u planu samo da ne baca previse sjemena
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
je nemreš sa bilo kakvom,mora biti ispravna i trebal bi to sijati netko ko već ima iskustva sa tak sitnim sjemenom da ju zna točno poštelati...:icon_exclaim:
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Nisam našao sličnu temu pa otvaram novu !

Kako bi se sadilicom moglo ovo sjeme posaditi pneumatskom ili ?
Meduredno 35 a od biljke do biljke 15 cm i

Pneumatska sijačica za sitno sjeme MASCHIO model ORIETA
MESSIS d.o.o. Zagreb
 

Najnoviji postovi

Na vrh