• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadnja krumpira pomoću motokultivatora

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdra društvo!

Imam MIO hondu 620 i ponešto njive pa sam pomoću nje radio redove (imam jedan valjda se zove razgrtač sa štelanjem širine odbacivanja, u sredini šaraf i dva lima jedan s lijeve strane drži dasku, a drugi s desne) za sadnju krumpira. Problem je zagrtanje... kako to zargnuti kada je krumpir u nutra pomoću honde?

Ima li netko kakav uradak kod sebe doma sa možda kojom slikom? možda postoji sadilica?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
nađem link na youtubu pa ti pokazem bas san neki dan gledo ja sam isto sadio sa hondom,imas jednostavno iješenje dva diska u obliku V i zagrću brazdu

evo ti

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vVSz8hzykaI&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam to prije radio sa tim razgrtačem.......napraviš prvo kanal, kako si rekao, a točkove (željezne) napraviš na taj razmak na koji ćeš sijati.....i gaziš trag u trag, ima blokade na točkovima, pa se to s njom dosta lako izvodi......

a zagrtanje.......isto s tim zagrtačem, samo s njim ideš između redova a točkove prilagodiš tome, ja sam zagrtao sa gumenim točkovima, sa utezima,a točkove sam uvukao pod blatobrane.......al je bilo dosta sitno isfrezano.....i dobro je funkcioniralo......a razmak je bio, ako se dobro sječam 60 ili 70cm
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
a zagrtanje.......isto s tim zagrtačem, samo s njim ideš između redova a točkove prilagodiš tome, ja sam zagrtao sa gumenim točkovima, sa utezima,a točkove sam uvukao pod blatobrane.......al je bilo dosta sitno isfrezano.....i dobro je funkcioniralo......a razmak je bio, ako se dobro sječam 60 ili 70cm

Moram priznat da ovo baš ne razmem najbolje. Ako sadiš na 70 cm, kod zagrtanja s istim plugom bi kotači morali biti na razmaku 140 cm da moreš iti po brijegu.
Ak ideš po jarku, klice pa, pa, a i mtk je prenizak.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene je funkcioniralo, točkovi nikako nemogu biti na 70cm kod zagrtanja.....a toliko sam ih mogao i najviše proširiti, mislim na željezne točkove.....a gumene staviš pod blatobran, i onda zagrčeš sa tim istim razgrtačem.......
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
kod mene je funkcioniralo, točkovi nikako nemogu biti na 70cm kod zagrtanja.....a toliko sam ih mogao i najviše proširiti, mislim na željezne točkove.....a gumene staviš pod blatobran, i onda zagrčeš sa tim istim razgrtačem.......

Niš ne kužim osim da si budem posekal krumpir ako ovo idem raditi...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam kako drugačije da objasnim, slike nemam......al neznam ni što tu nije jasno.......

ako između 2 rova sa krumpirom ideš zagrtačem, a točkovi budu pod blatobranima, i to gumeni točkovi jer željezne nemožeš smjestiti pod blatobrane.....i tako ga zagrneš......
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovo neizgleda loše,



samo mi je nejasno gdje šofer treba da bude pri ovom aktu i odkuda krompir dolazi???

ali ovaj zadnji dio mi se dopada.zagrtač za krompir i ako se napravi da se može raširiti onda može poslužiti kao gredičar a ispred mini rola za poleganje folije i to je to. sad će puknuti napisati da mu još stavimo sise pa da ga pomuzemo,ali i to će jednom doći na red.:weedman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebao bi malo produžiti ručke, negdje oko 1m.....:drinkers:
 
K

kemicar

Guest
nađem link na youtubu pa ti pokazem bas san neki dan gledo ja sam isto sadio sa hondom,imas jednostavno iješenje dva diska u obliku V i zagrću brazdu

evo ti http://www.youtube.com/watch?v=vVSz8hzykaI&feature=related

Kak to napraviti? Se taj priključak može kupiti?
Ja sam sadio krumpir sa motokultivatorem i razgrtačem. Prvo sam napravio redove razmak među kotačima je 74 cm. Vraćao sam se po tragu kotača. Kad sam razgrtao išao sam po jarcima, ali me bacalo i sad to izgleda kak da sam bil pijan (a nisam pio čak ni vode).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nađem link na youtubu pa ti pokazem bas san neki dan gledo ja sam isto sadio sa hondom,imas jednostavno iješenje dva diska u obliku V i zagrću brazdu

evo ti http://www.youtube.com/watch?v=vVSz8hzykaI&feature=related


takvi diskovi su na original sadilicama......i dobro je obrađena zemlja


ovaj ima bolje rješenje......u fotelji, ko gospodin

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7nsEiSQcEd4&NR=1[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
ček jedno je zagrtat krumpir a jedno je zagrtat brazdu,za zagrtat brazdu nemoraju bti diskovi,može bit kvadrat ali mora lagano zatvarat na V vidiš kako ima ovaj gore na slici za zagrtat brazdu,i inače to je rusija tamo je zemlja pjesak a ne zemlja tamo oni oru sa motorom od 3.5 konja a kod mene ide jedva sa 14
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ček jedno je zagrtat krumpir a jedno je zagrtat brazdu,za zagrtat brazdu nemoraju bti diskovi,može bit kvadrat ali mora lagano zatvarat na V vidiš kako ima ovaj gore na slici za zagrtat brazdu,i inače to je rusija tamo je zemlja pjesak a ne zemlja tamo oni oru sa motorom od 3.5 konja a kod mene ide jedva sa 14

ja sam u prvoj liniji mislio na zagrtanje brazde nakon sjetve.a za zagrtanje nakon nicanja može nam poslužiti isti plug sa kojim smo jarkove radili.samo ga maximalno raširimo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
ok onda napravi doma sam te diskove,nemoraju biti diskovi može bit i kvadrat vidiš gore na slici kako je napravljeno zagratenj bitno je da ide u V
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hkXSQnWoCd4&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2fFwoPJj2WE&feature=related[/YT]


Poštovani... evo ovako nesto i sam pokušavam napraviti i za sad mi dobro ide za koji dan stavim slike
LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh