• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sajam Gudovac 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Ja sam bio jučer, čini mi se da organizacija bila bolja nego lani, barem nije bilo gužve kod kupnje ulaznica. Šteta samo što nije bilo životinja ove godine. Najviše me se dojmila ona ogromna prikolica 3 osovine, šteta što ju nisam poslikao.
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Jel ona sa zakretnim osovinama?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Da ta vjerovatno, s takvima se todoričevi fendtovi stalno vozaju, blago rečeno impresivno na cesti izgledaju.

A i cure koje prodaju ulaznice su za pohvalit. :icon_wink:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Da ta, ako sam dobro skužil, prazna ima samo 10 tona.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Ako je netko obratil pažnju na Kioti-ja: 1900ccm, 3 cilindra 70 ks. Moš' mislit.
Nije problem u 3 cilindra već premaloj zapremini.

To ti je otprilike kao motor za auto :(rofl):
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Kada vidim kakvi postaju ovi manji pa i srednji traktori... budem sretan kaj sam svoj kupio sa 4 cilindra hahahah to valjda zbog potrosnje smanjuju kaubikazu i cilindre, a turbici sve veci :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

...gleam ovu sliku kubote sa prednjom hidraulikom i kardanom...sta ce on kad lupi ovo vratilo?!
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Jel zna ko kolko je euriča crystal 160?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

A najvise me se dojmio ovaj traktor, kak bi se reklo, ljubav na prvi pogled..

Dobra su Kubote... :) 2009. smo skoro kaparili jednu od 70ks,predomislili smo se u zadnji čas,na sreću,jer bi mi sad bila premala. No,nikad nije kasno za jednu od 100ks,sa uskim kotačima da radi sve moguće poslove...
Makar ih neki spominju kao Caritas traktore,mislim da su Japanci u tehnologiji odavno prestigli ostatak svijeta.

Kubote do 50ks su OK, preko A-a.
Prenježno je to u odnosu na europske traktore, pogotovo prednji most.

Pa i Štore ima nježnu getribu,a veliš da je dobra. Kaj masivnost garantira i kvalitetu i izdržljivost? A i koji od europskih skakavaca ima nekakvu posebnu rugged izradu,pogotovo Talijani?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Kubota bi mogla u koječemu iznenaditi, jako su hvaljeni njihovi motori.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Po meni ove manje Kubote do 50 KS imaju samo dvije mane:
- malo su prespori,
- cijena :(envy):
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Malo pogledao ove nove zetore i mogu rec da su napokon počeli stavljat gume normalnih dimenzija na traktore i to sad vizualno izvana izgleda puno bolje.

Ali iznutra oni kip šalteri ko na starim kamionima su fakat koma kao i završna obrada unutra, ne mogu vjerovat da ne žele to bolje i funkcionalnije napravit kao na europskim traktorima.

Daš masu para za traktor koji je fakat lijep izvana, pošteni motor ima a gledaš svaki dan ono kao nedovršeno iznutra.

Što se kubote tice jako zanimljiv traktor, vozio sam jednu od 60ks i impresionirala me ergonomija unutra i zvuk u kabini.

Nove su dosta love a rabljene beš i ne gube nešto na cijeni, čak bi rekao da drže cijenu ko zetori.

Same virtus jako zanimljivo djeluje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Takve gume na Zetora stavljaju još od prvih serija proxime, a i zadnje serije 7340 major su isporučivane sa većim i širim dijagonalnim gumama.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Kada toliko pričate o kuboti, moram reci da sam ga skoro kupio... sve dok nisam složio matematiku i dobio cijenu od +40000€ :O
usudio bi se reci da su u rangu fendita... motori su im brutala.. znam da daju garanciju jos dok sam ja gledao 3000r/h :O
Japanci all the way :D
Imam yanamara pod haubom i zvuci ko passat 2.0 TDI... a kubota joj steta kaj ni bilo vise para kupio bi ga jos na sajmu :)
nego znam da su neki rekli da je to komunalni traktor, a ne poljop.... :/

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Kubota je izrasla na malim strojevima i tu drži primat.
Ova prednja osovina nije Bog zna kaj. Zakaj nema široke gume npr? Pročitajte malo po stranim forumima iskustva s tržišta gdje se odavno prodaju (Australija npr.). Nemaju baš riječi hvale.
To je filigranski napravljen veliki kompakt a nikak full frame traktor. Pa, ako se znaju njegove mogućnosti može biti dobar. Traktor nije samo motor. Nije Kubotin motor napredniji od Iveca ili Deutza npr., i još danas rade motore s pretkomorama, dok su to europski proizvođači davno zamijenili direktnim ubrizgavanjem.
Baš bi ju volio vidjeti nekom divljaku u rukama, u usporedbi s IMT575/7 ili Zetorom 72/7745.

Gogo, Talijani ipak malo duže rade velike traktore. Na kraju, i pol Zetora je talijansko.
Nemam ja nikaj protiv Kubote, ali ne treba od nje stvarati nedodirljivo božanstvo.

Marieto, i tvoj Yanmar je (vjerojatno) napravljen u Italiji.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: proljetni sajam Gudovac 2016

Sajam je dobar malo je falilo marki.
Ponovo tafe na sajmu žali bože malo sjeo .
Brzine štekaju 45 di 130000 kn .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh