• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sajle

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Pošto sam nov na forumu ispričavam se ako ste već o tome pisali. Imam tajfun vitlo staro jedno 20 koje sam dobio na korištenje. na njemu je bila sajla od 8 koja je sa mojim nestručnim rukovanjem prilično brzo pukla.moram pogledat model vitla ali mislim da je najslabiji model ili možda 4tonsko eventualno. e sada zanima me di da kupim sajlu i da li je od 8 pretanka.vidio sam na ovim novim vitlima da imaju neku prešanu koja mi se čini dosta jaka.mislim da je ove osmice bilo gore jedno 80m zanima me koliko bi otprilike stalo desetke gore.hvala
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
siska kaže:
....mislim da je ove osmice bilo gore jedno 80m zanima me koliko bi otprilike stalo desetke gore.hvala

Povrsina profila osmice je otprilike 50.2mm2, a desetke oko 78.5mm2. Gruba racunica kaze da bi desetke trebalo stati 78.5/50.2, odnosno 1.6 puta manje t.j. oko 50 m

Evo ovdje ima karakteristike i cijene sajli u Austriji i Njemackoj (a mozda se moze i on-line naruciti) http://www.wikifortio.com/313146/Pages from grube-hv-08.pdf Naravno, vise na http://www.grube.at
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Obrisan neispravan link.

nadam se da ti je sada jasnije o sajlama
ja sam mislio da narucim malo ovih priveznica tj cokera da vidim kakav je kvalitet posto mi nije daleko da nabavim
zvao sam i pitao za cijene samo neznam tacno oko 2 evreja je bila 14ka koja je meni trebala za vitlo

joj ja sam hteo da stavim neku tanju sajlu na vitlo ali me strah nesto sada mi je 14ka i teska je za nosenje
kod nas dovoze neke sajle iz inostranstva koristene su ali su u dobrom stanje debljina 11mm cijena 1 evro metar
kupio je moj kolega 80m bas cu da ga pitam za utiske ako te interesuje
 
M

maksica6

Guest
Imam ja novu sajlu neznam dali je 50 il 100 metara ako trebate.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
pa zanima me sajla da smo ovisi koja debljina i kako do nje a naravno i koliko para.pošalji mi informaciju na pm pa se dogovorimo
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Trebao bih sajlu i/ili jednokraku priveznicu duljine jedno 8-10m, fi jedno 12-13mm. Treba mi za povremeno kakvo drvo traltorom povuci ... Nije mi problem posuditi, ali kao sto kazu nesto sto ti treba jedanput ili dvaput mozes posuditi, ali ako ti treba vise puta moras imati svoje :) Ili ako tko ima za prodati po nevelikoj cijeni i da mi je relativno blizu ...
Gdje u Zagrebu ima ducan sa takvim stvarima, sajlama na metar itd itd? Sve sto se po trgovackim centrima "opce namjene" moze naci je preslabo, najdeblje sto imaju je fi 6-8mm ... ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh