• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAKUPLJAČ-OKRETAČ

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Zanima me dali postoji stroj koji i okreće i sakuplja sijeno za baliranje? (naravno ne u jednom prohodu).
U mom kraju uopče nema takvih strojeva, uživo sam samo jednom vidio sakupljač, bio je onaj tračnu, koji skuplja poprečno na smjer kretanja traktora.
Također me zanima dali postoje različiti tipovi okretača (mislim, koji su bolji za djeteline, a koji za trave)?
Eto, jedno pravo amatersko pitanje :D
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
baustelac99 kaže:
Zanima me dali postoji stroj koji i okreće i sakuplja sijeno za baliranje? (naravno ne u jednom prohodu).
U mom kraju uopče nema takvih strojeva, uživo sam samo jednom vidio sakupljač, bio je onaj tračnu, koji skuplja poprečno na smjer kretanja traktora.
Također me zanima dali postoje različiti tipovi okretača (mislim, koji su bolji za djeteline, a koji za trave)?
Eto, jedno pravo amatersko pitanje :D

ovako,odgovor ako želiš 1 stroj za okretanje, rastresanje, sakupljanje, to su ti tračni okretači, sip favorit-ex panonija, ili ti je tu okretač sakupljač sa 2 rotora, deutz fahr KU250-KU25 stariji, ili PZ/VICON/KUHN STRELA HAYBOB....
 
V

vedo

Guest
Ja imam trakasti prevrtač/sakupljač sijena,i dobro me služi,njegova oznaka je UTO 2050 ;) Pored trakastih imaš one tipa "Sunce" :D
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Ja imam SIP ov URO 320 univerzalni skupljac i okretac i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa njim .
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
imam ponudu da kupim prevrtač sijena pottinger 446 s četiri rotora, navodno može i prevrćati i sakupljati na sebi ima dva kardana dali netko možda ima kakvog iskustva s tim i dali mi može nešto više reći o tom prevrtaču
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ajde ljudi pomozite dali da kupim to ili ne nije valjda da nema niko nikakvog iskustva s takvim prevrtačem ili sličnim
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ništa univerzalno nije ko svaki stroj za sebe,odradi on posao ali nije to to,ja tračni zgrebač uto 2050 imam samo za zgrtanje sijena jer za drugo i nije,a za prekretanje pauk deutz-fahr,recimo takav zgrebač kupiš več od 1500 kn,a pauke imaš od 3000kn,pa si usporedi sa cijenom pottingera i odluči sam jer nebu niko mjesto tebe.
 
B

banijac

Guest
Slažem se sa danekom, moj frend kupio i nije se oduševio...morao prodat...bolje uzmi neki pauk i zgrtač...imat ću ti zgrtač za prodat Fella 2.8 metra...povoljno...trenutno u fazi reparature(novi zupčanici, gume, zubi, ležajevi)...mislim kupit tandem.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ma i ja sam istog mišljenja da nešto univerzalno i nešljaka baš najbolje, vidio sam prevrtače-sakupljače s dva rotora ali s 4 nisam pa reko da vidim možda netko ima više iskustva s tim a moram priznati da mi se ovaj sviđa mislim po veličini ni velik ni malen
Meni treba samo za prevrtanje
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
traži nekog deutz-fahra obavezno sa 4 rotora,6 ruku po rotoru i labuđim vratom i nebuš pogriješil
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ma tražim ali sve što nađem je dosta daleko od mene a ovaj mi je blizu
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nemoj žaliti puta,a dopelat ga moreš rastavljenog na 4 dijela na autoprikolici,tak sam i ja
 
B

banijac

Guest
Moj ti je ovakav...5.5 metara zahvat...radi ko urica...samo gas traži ;)

Kupi sa hidrauličnim podizanjem...oko vrbovca ima za relativno dobru lovu...ići ću poslije ovog snijega pa ti se raspitam...
 

Prilozi

  • Deutz-Fahr-KH-252-Hydro-Super-2025181.jpg
    Deutz-Fahr-KH-252-Hydro-Super-2025181.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 152

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Moj ti je ovakav...5.5 metara zahvat...radi ko urica...samo gas traži ;)

dobar stroj tako nešto mi treba
S kojim traktorom ga vučeš i koliko novac domaći
 
B

banijac

Guest
Ursus 355 i Zetor 7340...kupio sam ga za 10.000 kn pred 4 god...nije na prodaju....zgrtač bi prodao jer trebam veći...
 

Najnoviji postovi

Na vrh