• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same 28 KS

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,onda se vraćamo definitivno na onu drugu temu o vladimircu,ako za ovo čudo dojde generalka oko soma eura.Savo,kaj misliš,dal bi taj Same i Vlatko mogli imati neke sličnosti po pitanju,snage,vuče i sl.Kao npr.da samea opteretiš pa da mu se diže prednji kraj,ili kak VTZ ore s Vlatkom sa dvobrazdnim plugom,dal bi ja mogel to sa Sameom,ili bi to izgledalo poput znanstvene fantastike?Budući da su oboje 2 cilindra i približno ista snaga.Dal je u onom zakretnom momentu razlika najveća?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ak se smijem umješati. vučna sila na mekim podlogama ti ima jako malo veza sa momentom(pazi vladek ima taj višak momenta pohranjem u zamašnoj masi i koji se oslobađa samo kod kratkotrajnih, ajmo reč, udarnih opterečenja...ne znam jesi li kad videl steyera od 18ks, mislis da bude stal i sam ide), već je pitanje kak prenjeti taj moment na podlogu, a tu vladekova masiva dolazi do izražaja
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kak nebi steyra videl!čak sam kupil jednoga od 28 ks.Kolko vladek ima kilograma otprilike ili točno ako neko zna?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Majka ih ubila,tako dakle.Moguće.Ja sam mislil zbaviti generalku za par soma kuna,al izgleda da budu i šarani morali biti.1000 eura je puno nekak za dva cilindra.Nikaj,moram videti s lokalnim meštrima kolko bi to bilo.Hvala ljudi!
a kaj velis na orginal klip za carrara 720 euri bez pedevea,nesto mi otac prical da prije dok su bile marke valjda je za carrara trebalo oko 3000 marak a za sameta 2000 marak.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Grom te udri!Pa bolje johnya imati doma nego to čudo.mislim da nebu nikaj od te generalke.Veli moj stari,da bi se za 3000 kuna napravila.Hm,da,možda 3000 eura!Pa kaj je v tome tak skupo?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
moj carraro trosi oko 2 litre goriva a ferbuson preko 3 na r/h mi smo radili na 7500 sati generalku izracunaj ustedu pa budes vidil jel skupo ili ne,kolko ima same radni sati?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj carraro trosi oko 2 litre goriva a ferbuson preko 3 na r/h mi smo radili na 7500 sati generalku izracunaj ustedu pa budes vidil jel skupo ili ne,kolko ima same radni sati?
Izraćunaj ti koliko je cararo bio skupljiji od ferdusona i koliko je skuplja generalka .
To sad već spada u zajebanciju :rolfer::rolfer:
Sjećam se tamo neke 88-89 usporedbe TAS golf dizel i benzin , urećunate razlike održavanja benzin/dizel ..ovaj na naftu vozi jeftinije tek nakon 115 00 km .
Neki nisu ni toliko dogurali , dedeki(koji su jedino imali lovu za to) su 100 000 radili 10 godina itd. da ne spominjem razliku cijene benzin /dizel koja je tada bila veće no danas .
Koja je ovo tema , gdje sam ja to zalutao ?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
je, sam kaj kod benzinca nemaš onaj hebeno dobri osjećaj oko srca kad se voziš na ložu:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je, sam kaj kod benzinca nemaš onaj hebeno dobri osjećaj oko srca kad se voziš na ložu:partyman:
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
to nije u redu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma ko to zna kolko sati ima.nema ničega gore.nikakvog instrumenta.užas.Preskupo mi je to kak god bilo.1000 eura za dva cilindra.ma ni da je JD me nebi tolko došlo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ak se smijem umješati. vučna sila na mekim podlogama ti ima jako malo veza sa momentom(pazi vladek ima taj višak momenta pohranjem u zamašnoj masi i koji se oslobađa samo kod kratkotrajnih, ajmo reč, udarnih opterečenja...ne znam jesi li kad videl steyera od 18ks, mislis da bude stal i sam ide), već je pitanje kak prenjeti taj moment na podlogu, a tu vladekova masiva dolazi do izražaja

evo čovjek ti je sve lijepo objasnio :partyman:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja se zahvaljujem,mislim da će Same na prodaju,a Vlatko u dvorište,al to tek na proljeće,jer sad je gotovo barem tu kod nas kaj se tiče oranja.još tu i tam negdje.a zima mi bude lepa prilika da najdem nekaj.Pozdrav ljudi!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja s Pasquqllijem 33 KS 4x4 tešku zemlju orem s 2*8" ak ne treba duboko. Za zimsku brazdu orem s prerađenim tomekovim prekretačem 10". Mogu uzeti širinu 30 cm i dubinu 25 cm. Ak je uže na toj dubini ne okrene dobro brazdu jer je brzina spora. :x
Tvoj Same (pretpostavljam Delfino) sigurno ima veći moment i ima veće kotače, ali mu opet fale prvi pogonski. Mislim da ne bi trebal ići na više od 1 x 12". Najbolje posudi od nekoga plug, probaj, i ak ide dobro, kupi takvog. :finga:


mislim da bi to bio najbolji, pošto je teška zemlja......ja za 533 imam 1x 12 i 2x10,gdje je neka srednja težina zemlje.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh