• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same explorer 80 II Top

Abel horvat

Novi član
Tu od
16 Srp 2020
Poruka
2
Zainteresiran sam u kupnju same-a ex 80 ii top-a pa me zanima kolko kmh ide i dali općenito ima neke veće greške
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
u pravilu ti svi idu 40kmh
Nekih mana nema, kao niti jedan drugi nije vječan pa sve ovisi kolko je izrauban...
Na njem je puno skuplje složit mjenjač neg motor. Dijelovi za kvalitetnu generalku motora te dođu ispod 5000kn, a u mjenjač se utrpa bez problema više od duplo...
Tak da kod kupnje obavezno izprobat sve brzine da ne iskače iz nekih i mora sešaltat tečno i lagano ko auto.
Ne znam kolko rh misliš godišnje radit s njime, al ako uspiješ nać očuvan primjerak s manje od 10 000 stvarnih radnih sati, takav bi te trebao još dugo služit bez problema..
 

Abel horvat

Novi član
Tu od
16 Srp 2020
Poruka
2
Sa njime mislim raditi 20 hektara, traktor ima malo više od 8000 radnih sati, do sad sam imao traktore bez neke elektronike pa me zanima dal se nutra sve može prat vodom ili samo pod?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pitanje za znalce, gdje je na motoru ima kakav termostat za temperaturu?
Kako ti traktori imaju to rješeno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ako ima instrument, mjeri temperaturu ulja pri filteru: 20211023_195905.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Pritisak ulja, odnosno ona daje kontakt.
Temparaturne pečurke idu u glavu motora jer se gore mjere temperatura.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Mislim da ne poznaješ ovu temu.
Govorimo o zračno hlađenom SAME motoru.
Kao što rekoh, na ovom motoru instrument pokazuje temperaturu ulja, a na slici je osjetnik temperature.
Ako te baš zanima, indikator tlaka ulja nalazi se z lijeve strane motora, ispred anlasera :
20211023_210527.jpg
Ovaj motor nema termostata. Ako treba zimi raditi lakše radove, postavlja se blinda na hladnjak ulja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mislim da ne poznaješ ovu temu.
Govorimo o zračno hlađenom SAME motoru.
Kao što rekoh, na ovom motoru instrument pokazuje temperaturu ulja, a na slici je osjetnik temperature.
Ako te baš zanima, indikator tlaka ulja nalazi se z lijeve strane motora, ispred anlasera :
View attachment 41507
Ovaj motor nema termostata. Ako treba zimi raditi lakše radove, postavlja se blinda na hladnjak ulja.
Kaj nema SAME isto ko Deutz na glavi motora(cilindra) utor za indikator koji mjeri temperaturu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Glave na SAME motorima su gusane, hlađenje uljem.
Ne Deutz motorima su aluminijske, hlađenje zrakom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A ha, znači ipak nisu baš isti motori kako svi pričaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nikad nisu ni bili.
To je ADIM Diesel, a oni drugi su KHD.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Vidio sam jednom na nekom starijem Same traktoru 2 cilindra sa lijeve i 2 sa desne strane, nešto ko V motor? Šta je to?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Najvjerojatnije Same Leone, V4, zračno hlađeni.
Manja ješansa da je bil Centauro.
 
Posljednje uređivanje:

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Ako ima instrument, mjeri temperaturu ulja pri filteru: View attachment 41505
Kod mene je 70 ps 90 godina i nema mi sata za temperaturu,samo ima lampica na mjestu za sat. Ove pečurke isto nemam. Da li je ta lampica negdje spojena i da li je ona uopste za temperaturu ili moj model to nema? Unaprijed hvala na odgovoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Iskreno - ne znam. Možda je negdje na glavi?
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74

Iskreno - ne znam. Možda je negdje na glavi?
Hvala na odgovoru. Moram još malo pogledati, nisam ju uspio naći. A u suštini bi se to moglo ugraditi,jel tako?. Do koliko stepeni sat pokazuje i do koliko stepeni je njima radna temperatura
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nema označene stupnjeve, već samo područje.
poslikam ti sutra.
inace, instrumenti za temp. ulja idu do 150.
 

Najnoviji postovi

Na vrh