• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
nemas potrebe to,ja to radim samo skinem zicu(most)sa grijaca al u ovom slucaju je jedan grijac znaci samo skinit zicu i uzmem malo deblje kablo i sa + kleme dodirujem navoj na grijacu gdje je zavrnjeno kablo i ako dobro varnici znaci da je dobar grijac :) tako barem u auta ;)
Nemoj po navoju tako ti svega, metni barem maticu gore.
Inače taj sistem isto može da zajebe ;)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Nemoj po navoju tako ti svega, metni barem maticu gore.
Inače taj sistem isto može da zajebe ;)

jebije druze ja tak u auta stalno provjeravam,al nije to po navoju tak sam samo napiso,od gore sam mislio ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo ŠANANA ja imam isti traktor i imam isti problem...ja sam svoj skinuo jučer i spojio na akumulator i ne radi...sad sam u fazi nabave novog.čuo sam da je u servisu cijena oko 1000 kuna pa sam odustao ali našao sam na ebay-u za nekih 17 dolara,al još ću vidit što ću...

Malo off-a :) Di si iz Ka?
 

Tole

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
13
Iz Cetingrada kraj Slunja...malo ljudi zna za Cetingrad pa sam zato napisao Karlovac...od kud si ti toma84??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ovako, danas smo na Samčini zamjenili grijač i elektroventil pošto ovo njegovo original je izgleda otišlo, grijač je otišel 100%, a i elektroventil je bio sumnjiv pa sme sve stavili novo pa sad budemo vidjeli kak bude palio na hladno sutra:confused:;)

Original djelovi su proizvođača BERU, ali Made in Ireland i original djelovi su strahovito skupi (grijač 700 i kusur kuna:rolleyess::rolleyess:), al hvala bogu ISKRA radi zamjenu, grijač 109 kn i elektroventil 109 kn kod Hubzin promet-a:!

slika1836.jpg

slika1838.jpg


Što se tiče principa rada...Kad se da kontakt struja pali i grijač i otvara elektroventil, zatim grijač grije sve dok se ona lampica ne upali, a kad se krene verglat onda elektro ventil šprica naftu na grijač i pali...ALI, nismo uspjeli ispitat dali grijač nastavlja još malo grijati nakon što se ugasi lampica da u tom periodu kad elektroventil koji je otvoren cjelo vrijeme te počne špricati naftu kod verglanja, još zagrije i zapali tu dovedenu naftu??

slika1837.jpg
 

Tole

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
13
Ajde dobro da si uspio riješit to...ja sam već naručio grijač prek ebay-a BERU pa ako i tad ne bude šljakalo onda znam da treba i taj elektroventil zamijenit...ajde bar cijena nije prevelika...jesi probao samo grijač zamijenit sa starim elektroventilom dal šljaka??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Glavno da pali, sad koliko će držat iskra... Makar jeftini :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajde dobro da si uspio riješit to...ja sam već naručio grijač prek ebay-a BERU pa ako i tad ne bude šljakalo onda znam da treba i taj elektroventil zamijenit...ajde bar cijena nije prevelika...jesi probao samo grijač zamijenit sa starim elektroventilom dal šljaka??

Ma prvo smo mjelnjali elektroventil, jer izgleda da nije otvarao.:vragek:

Glavno da pali, sad koliko će držat iskra... Makar jeftini :)

Danas budemo vidli dal pali il ne na hladno....nadam se da bude par 2-3 zime poduralo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepa cifra ti grijači,,,,,ko da su od zlata.........:evil:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma prvo smo mjelnjali elektroventil, jer izgleda da nije otvarao.:vragek:



Danas budemo vidli dal pali il ne na hladno....nadam se da bude par 2-3 zime poduralo.

I da li kreše makina :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I da li kreše makina :)

Evo probali smo maloprije.
Traktor nije upalio od prve, nakon kompletne njegove operacije grijanja i predpaljenja, verglao je al ne prima.
Zatim drugi pokušaj, ujak je palio, a ja sam pumpao na AC pumpi i tad je nakon par okretaja verglanja upalio.
Nisam zadovoljan, bolje je, al nije to to.
Zaključak.
Otišo je sigurno i onaj nepovratni ventil na dovodu s rezervoara (mada je prije 2 god stavljen novi...cca 30 kn)
Sutra idemo po novi, čisti se čašica s filterom od goriva, te budemo zamjenili nepovratni ventil, prekontrolirali da slučajno negdi ne vuče kakav zrak pa budemo vidjeli dalje kak se bude ponašao.


Muhaničar.
Dal bi bilo potrebe, odnosno dal nebi smetalo zbog protoka goriva da se postavi još jedan običan prefilter za naftu negdi na dovodno crijevo s rezervoara, a prije nepovratnog ventila?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Muhaničar.
Dal bi bilo potrebe, odnosno dal nebi smetalo zbog protoka goriva da se postavi još jedan običan prefilter za naftu negdi na dovodno crijevo s rezervoara, a prije nepovratnog ventila?
Taj predfilter bi služil samo za grijač?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nebi, služil bi za kompletan dovod goriva s rezervoara prema traktoru!
Prije AC pumpe baš i nebu dobro, ali poslije nje može.
Koliko trenutno imaš filtera gore?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prije AC pumpe baš i nebu dobro, ali poslije nje može.
Koliko trenutno imaš filtera gore?

U čašici od AC pumpe je neki mali žičani filter i ima onaj svoj glavni filter za naftu. Ubiti samo taj 1 filter.
Sad neznam točno kak ide put goriva od rezervoara.
Znam samo da je nepovratni ventil prije AC pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
U čašici od AC pumpe je neki mali žičani filter i ima onaj svoj glavni filter za naftu. Ubiti samo taj 1 filter.
Sad neznam točno kak ide put goriva od rezervoara.
Znam samo da je nepovratni ventil prije AC pumpe.
Nemam sliku toga toka nafte u glavi pa ti nemogu sa sigurnošču reči, ali možeš poslikati pa da vidimo.
Taj žičani u AC pumpi je za grubu nečistoču, a taj jedan je fini. Zakej bi ti uopče ugrađival još jedan fini?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam sliku toga toka nafte u glavi pa ti nemogu sa sigurnošču reči, ali možeš poslikati pa da vidimo.
Taj žičani u AC pumpi je za grubu nečistoču, a taj jedan je fini. Zakej bi ti uopče ugrađival još jedan fini?

Pa ovak, postoji mogučnost da možda neko smeće dođe na nepovratni venitl te isti ostane otvoren pa se nafta iz sistema vrati u rezervoar.
Pošto se toči večinom iz karnistera, mada ide sve preko najlonke, al opet desi se da možda uadne kakvo smeče u rezervoar.
pa sam mislil možda de se postavi kakav filter na samom izlazu iz rezervoara prije ulaska u sistem.
Napominjem, smatram da je nepovratni prva komponenta od rezervara do sistema, a možda se i varam.
Budem slikal pa budemo razmatrali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
AC pumpa bi trebala (ustvari ne da bi trebala nego ima) u sebi također nepovratni, ali očito ne brtvi baš kak bi trebal.

možda da ugradiš onaj mali plastični. Preko njega bi trebalo igrati samo kaj mislim da ga bu trebalo svako malo mjenjati.

Poslikaj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa o takvom malom bjelom, plastičnom sam i razmišljal, neznam ni sam.
Slike vjerojatno sutra.
 
Na vrh