• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa o takvom malom bjelom, plastičnom sam i razmišljal, neznam ni sam.
Slike vjerojatno sutra.

Ma nemoj to stavljat, ako se ti zaštopa na polju,možeš ljepo stat i u hlad si leč,ako ga ima:rolfer:

Najbolje pusti ovak kak je,i sve dobro provjeri..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas smo raspravili večinu oko dovoda goriva i sad imam neke nejasnoće.
Nepovratni ventil je smješten na povrat goriva sa dizni prema rezervoaru, skinem ga i pušem kroz njega (ima na sebi strelicu i oznaku "OUT" koja je okrenjena prema rezervoaru) i na tu stranu propušta, znači prema rezervoaru, a prema diznama ne!

Pitam se sad dal je to ispravno tak, dal on drži na obadvije strane kad pritisak goriva prestane (ugašen traktor) il mu je jedna propusna strana?
Pomagajte, sumnjam da je nepropusni možda krivo okrenut, nisam siguran više u ništ.

I da, traktor danas nije htio upalit:madmana::madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Danas smo raspravili večinu oko dovoda goriva i sad imam neke nejasnoće.
Nepovratni ventil je smješten na povrat goriva sa dizni prema rezervoaru, skinem ga i pušem kroz njega (ima na sebi strelicu i oznaku "OUT" koja je okrenjena prema rezervoaru) i na tu stranu propušta, znači prema rezervoaru, a prema diznama ne!

Pitam se sad dal je to ispravno tak, dal on drži na obadvije strane kad pritisak goriva prestane (ugašen traktor) il mu je jedna propusna strana?
Pomagajte, sumnjam da je nepropusni možda krivo okrenut, nisam siguran više u ništ.

I da, traktor danas nije htio upalit:madmana::madmana:
:madmana::madmana::madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Danas smo raspravili večinu oko dovoda goriva i sad imam neke nejasnoće.
Nepovratni ventil je smješten na povrat goriva sa dizni prema rezervoaru, skinem ga i pušem kroz njega (ima na sebi strelicu i oznaku "OUT" koja je okrenjena prema rezervoaru) i na tu stranu propušta, znači prema rezervoaru, a prema diznama ne!

Pitam se sad dal je to ispravno tak, dal on drži na obadvije strane kad pritisak goriva prestane (ugašen traktor) il mu je jedna propusna strana?
Pomagajte, sumnjam da je nepropusni možda krivo okrenut, nisam siguran više u ništ.

I da, traktor danas nije htio upalit:madmana::madmana:
Nepovratni obično ide na dovod goriva, ali nije loše ni da je na povratu jedan.
Inače si obečal slike :scratch

Ovakav filter na dovodu bi za tebe bil rođen. Danas sam prekapal neko smeče i nanjušim ga, novi :D E sad ako ideš u mojem pravcu dojdi si po njega;)

image hosting gif
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
jel tebi traktor odma počne dimiti dok vergla, a ne upali???
ili tek kasnije počne dimiti i upali tek onda???
kakav dim baci?
jel normalno vuće inaće. dok se zagrije ima dima ili nema? da li je bučan motor???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nepovratni obično ide na dovod goriva, ali nije loše ni da je na povratu jedan.
Inače si obečal slike :scratch

Ovakav filter na dovodu bi za tebe bil rođen. Danas sam prekapal neko smeče i nanjušim ga, novi :D E sad ako ideš u mojem pravcu dojdi si po njega;)

Ma točno takav filter i je na dovodu original tvornički prije AC pumpe.

Daj mi reči nabrzinu kak funkcionira nepovratni, na koju stranu mora propuštat, prema rezervoaru (ak je na povratu) ili prema motoru????

Ma slike sem zabil, bil sem živčan i v nafti do laktov:axe::axe:


jel tebi traktor odma počne dimiti dok vergla, a ne upali???
ili tek kasnije počne dimiti i upali tek onda???
kakav dim baci?
jel normalno vuće inaće. dok se zagrije ima dima ili nema? da li je bučan motor???
Odma počne dimit čim zaverglam, bjeli gusti dim izlazi.
Ma kad upali, dalje je sve normalno, normalno vuče i radi.
Pošljepamo ga i čim upali možeš ga ugasit i ponovno upali na ključ bez greške, samo to prvo paljenje nakon dužeg (1-2 dana) stajanja je problematično!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Otišli su ti elementi na boš pumpi..

Nema on boš pumpu, ima regulator...no onda vjerojatno nebi uopče dobro palil ni kad je topao.
Ma ja sam siguran da je to do sistema s gorivom (dovod-odvod)...negdi nekaj šteka...čekam da se mehaničar javi!!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nema on boš pumpu, ima regulator...no onda vjerojatno nebi uopče dobro palil ni kad je topao.
Ma ja sam siguran da je to do sistema s gorivom (dovod-odvod)...negdi nekaj šteka...čekam da se mehaničar javi!!!!

O tome regulatoru ti pričam..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma zanm o čem ti pričaš...

Neznam ni ja točno,al znam da se taj problem javio na jednom XB 95,traktor jako teško palio u zimskim danima,sad več i moj XA malo teže pali,dugo vergla kad je ispod -10...

I pitam ja servisera kaj bi to moglo biti,a on mi veli sad još tak radi dok se stanje ne pogorša i onda treba mjenjat elemente u boš pumpi,e sad na kaj je on točno mislio neznam...

Al svakak koliko mi se čini da kod tebe nije problem u dovodu goriva..

Kad dođeš palit traktor,u toj staklenoj čašici gdje je taj predfilter jel ima nafte ili je čašica prazna??

AKo je prazna znači da nafta isteče nazad u rezervar,a ako je puna onda je u redu dovod...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Odma počne dimit čim zaverglam, bjeli gusti dim izlazi.
Ma kad upali, dalje je sve normalno, normalno vuče i radi.
Pošljepamo ga i čim upali možeš ga ugasit i ponovno upali na ključ bez greške, samo to prvo paljenje nakon dužeg (1-2 dana) stajanja je problematično!!!

isto problem imam i ja na jednom traktoru :)
i znam što je greška,a to je slabi pritisak bosch pumpe...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nebih rekao da je pumpa visokog tlaka, ako se to dsava nakon stajanja, a kasnije sve ok, u tom slucaju taj problem bi bio uvijek prisutan, prije bih rekao da je stavr u dovodu goriva do pumpe,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nebih rekao da je pumpa visokog tlaka, ako se to dsava nakon stajanja, a kasnije sve ok, u tom slucaju taj problem bi bio uvijek prisutan, prije bih rekao da je stavr u dovodu goriva do pumpe,

E slažem se s tim...problem je negdi u dovodu...nije Same pametnij od mene...rešil bum ja to..oooooo da!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ma točno takav filter i je na dovodu original tvornički prije AC pumpe.

Daj mi reči nabrzinu kak funkcionira nepovratni, na koju stranu mora propuštat, prema rezervoaru (ak je na povratu) ili prema motoru????

Ma slike sem zabil, bil sem živčan i v nafti do laktov:axe::axe:
Ako je na povratu nesmije dozvoljavati nafti da se vrati iz rezervara.

Smrdi mi ono kaj dimi a neče, daj poslikaj to malo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako je na povratu nesmije dozvoljavati nafti da se vrati iz rezervara.

Smrdi mi ono kaj dimi a neče, daj poslikaj to malo.

Danas smo raskapali opet.
Znači točno je kak veliš, taj na povratu ne prepušta iz rezervoara, a prepušta prema rezervoaru. to onda štima

Danas smo otkrili problem, a problem je taj da dok traktor stoji prek noči, iscuri nafta iz filtera prema rezervoaru preko AC pumpe, a ona bi u sebi trebala imati nepovratni koji izgleda ne funkcionira, pa budemo sutra rano postavili još jedan nepovratni na dovod goriva, a prije AC pumpe jer tu ga imamo kud smjestiti na gumeno crijevo.
Znači problem se javlja kad ga hladnog želimo upaliti, pošto nafta iscuri iz filtera, a elektroventil si mora povuči naftu iz filtera kod rada grijača da je grijač zapali, a nema je otkud povuči kad filter ostane prazan, ispunjen zrakom i traktor neče upaliti sve dok ne ozračimo filter i ne napumpamo ga s naftom, nadam se da bude nepovratni na dovodu riješil stvar, ak ne onda druga AC pumpa ide, a ona izgleda masno košta.
Po sječanju mi se čini da je rekel nekad davno serviser oko 1800 kn:rolleyess::rolleyess::rolleyess:

Sutra rano šerafamo, bude i koja slikica.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne se jebat s ac , kupi od nekog auta električnu pa to adakta..vidim da ti struja ide .
Samo pazi da se ne bu sštagla dimilo a nikog doma
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ne se jebat s ac , kupi od nekog auta električnu pa to adakta..vidim da ti struja ide .
Samo pazi da se ne bu sštagla dimilo a nikog doma
A kaj nebi bilo bolje da rezervar na krov ugradi :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh