• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Pozdrav, imam u planu kupit same explorer sad koji naleti vjerojatno neki od 70 ili 80ks, ima li netko takvog da mi pojasni na sto pripaziti pogledati kod kupnje, kakvi traktori su opcenito, dostupnost i cijena dijelova, da li se cesto kvare? Koga god pitam ne zali se, ili mora sutit?

Hvala.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Šute izgleda.
Svaki se kvari neki vise neki manje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Slaba strana im polužje mjenjača (neprecizne ručice) i reverzer koji često krči na rabljenima.
Motori su generalno OK.
70 i 80 imaju isti motor, samo 80-tka ima jača kola i veće kotače.
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Slabo ste mi dali informacija, isao sam pogledati jednog 99. god sto se tice samog rada ok je ali vidi se da je izvozan do bola, gume poderane itd..
 

Vale

Novi član
Tu od
31 Svi 2011
Poruka
17
Slabo ste mi dali informacija, isao sam pogledati jednog 99. god sto se tice samog rada ok je ali vidi se da je izvozan do bola, gume poderane itd..
Ja sam jesenas kupio Same Explorer 70, godina 1993. Nisam još otkrio neke velike kvarove ali jednu konstrukcijsku manu. Ima naime auspuh ispod haube koji tamo pregrijeva okolinu. Sad sam ugradio dodatnu lim da sprečava toplinsko zračenje. Stariji imaju auspuh vani, to je bolje. Ako se reverzer prebrzo šalta, desi se da sinhron zakaže. Ali nisam još puno radio s njim. I auspuh je pri kraju, cijena 350€ najmanje.
 

Emil25

Novi član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
3
Pozdrav ekipa..Kupio sam Same Explorer 70 1991g ...Imam problem sa hidraulikom malo radi malo ne izmjeren pritisak pumpa servo volan ide malim prstom prilikom podizanja hidraulike počinje trzat servo volan i teško skreće, hidraulika kasni sa podizanjem i trza ..Zamjenjeni su filteri i ulje ..Dali je neko imao sličan problem ? Jel se mora odzračit negdje?
Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Kad ste mijenjali filtere?
Jeste li ih prilikom zamjene napunili uljem ili ne?
 

Vale

Novi član
Tu od
31 Svi 2011
Poruka
17
Ako je to Same Explorer II onda ima 2 pumpe, jedna za volan i druga za hidrauliku. Nema razloga da jedna pumpa smeta drugu, osim ako je toliko malo ulja da kod podizanja hidraulike ponestane ulja i za servopumpu. Koliko ulja je usipano?
 

Emil25

Novi član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
3
Pozdrav ..isprike na čekanju odgovora..Prijašnji vlasnik je mjenjao obadvije pumpe te nije kupio nove o ringove pa ih je sa dift masom samo premazao i sastavio pumpe su vukle zrak ..sad su stavljeni novi o ringovi , dihtunzi i radi perfektno 😁...Trenutno unutra je novo ulje Utto 10w30 55L (polovica "kontrolnog oka")...Jel ide više ulja unutra ili ne?Hvala svima na pomoći :)..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Razina ulja se mjeri dok motor radi (kad hidraulika povleće koliko kani).
 

Najnoviji postovi

Na vrh