• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same SILVER 100.6

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
100.6 je njegov.
Znam, tu sam i ja gledo i zato mi je sve to malo čudno.

Ima turbinu, ali usisnu za hlađenje motora :)
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Hitno SAME SILVER 100.6

Pozdrav!Može li mi netko reć gdje se ukljućuje fina hidraulika na SAME 100.6?
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Same 105

O kojemu točno sametu je riječ,koji model,koja godina??
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Hitno SAME SILVER 100.6

molio bih nekog da mi pomogne oko traktora SAME SILVER 100.6 -96g,tj nije moj,tatin je i naravno čovjek bi išo orat ali ga zbunjuje okruženje sa dugmičima,hidraulika radi. diže gore,dole,stop,uklj,isklj., ali nemogu dobit da mi radi fino reguliranje hidraulika.Unapred hvala svim dobrim savjetima
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Same 105

Vjerojatno imaš onda ehr i one kolutiče za upravljanje hidraulikom,a u to se nekužim.Dok su polugice za hidraulik to je zakon,ako potrgaš uzmeš aparat zavariš i ideš dalje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Same 105

Trebao bi imat više tih kolutića i sa njima štelaš brzinu dizanja i spuštanja,dubinu i finoću,samo neznam koji je za šta.Probaj naći na YT videa pa pogledaš kako to oni riješavaju,kad ti već niko od forumaša nemože ili neželi pomoć.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Re: Same 105

Probat ću sve opcije a zadnja mi je serviz

Poštovani, pošaljite mi e-mail da Vam dostavim uputstvo za rukovanje sa EHR-om na Vašem modelu traktora.
Ako su Vam sve komponente EHR sistema ispravne ima plug samo da pliva iza Vas.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

MattSameS.1006

Novi član
Tu od
18 Ožu 2013
Poruka
24
Pozdrav, zanima me gdje se nadolijeva ulje za hidrauliku na ovom mom Sameu, mjerač je iza, a nigdje ne mogu pronač otvor za ljevanje, jedino ispod kutije za alat sam vidio neki šaraf, al nisam siguran dali je to to... :confused:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kroz tu rupu gdje je mjerač se nadoljeva,ako je malo veća rupa,jer se tak meni na agrofarmu nadoljeva a traktori su slični.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ispravno razmišljanje, kroz taj vijak na poklopcu hidraulika sipate a kontrolu vršite na mjerač sa zadnje strane. Uvijek sipajte ulje kada je šipka izvučena pošto je mjerač u spojenoj posudi pa treba neko vrijeme da se popuni uljem, isto tako kada i provjeravate nivo ulja izvadite mjerač ostavite ga izvan cijevčice neko vrijeme pa tek onda provjerite nivo na mjeraču.
:(y):
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Dali netko ima iskustva sa modelom same 100.6 kakvi su motori,mjenjači itd????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Zračno hladeni usisni 6-tak, 6 litri. Motor malo lijen, ali dugotrajan.
Getriba 5 ili6 brzina x 3bili 4 grupe. Neki imaju i poweshift.
 

sdf101

Novi član
Tu od
2 Svi 2016
Poruka
1
Koliko bi mogla izaći generalka a koliko reparacija mjenjača na ovom traktoru? Dal je neko to radio.
Prije desetak dana sam na njuškalu našo povoljnog 100,6 kod nekog švercera u Sloveniji. Cjenio ga 11 200e bez pdv.Bilo mi je sumljivo što ga je samo tako pustio na 10 500 a mislim da bi dao i niže.Gledo ga je i jedan moj prijatelj što se razumije u traktore i njemu se čini da nešto čuje u menjaču i izbacio mu par puta iz radnih.Isto veli da je traktor rado bio pregrijan kad je nekako trom.Dal se može zračnjak pregrijat.
Cijena je super pa me zanima dal bi se isplatilo radit mjenjač i osvježit motor.Traktor je 98 god. i već je dugo kod nas na oglasniku,a na slovenskim oglasima ga više nema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Teško je reći. Moraš znati da su dijelovi za sve zapadnjake jako skupi ( u odnosu na Zetora, IMT-a ili Belarusa).
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Koliko bi mogla izaći generalka a koliko reparacija mjenjača na ovom traktoru? Dal je neko to radio.
Prije desetak dana sam na njuškalu našo povoljnog 100,6 kod nekog švercera u Sloveniji. Cjenio ga 11 200e bez pdv.Bilo mi je sumljivo što ga je samo tako pustio na 10 500 a mislim da bi dao i niže.Gledo ga je i jedan moj prijatelj što se razumije u traktore i njemu se čini da nešto čuje u menjaču i izbacio mu par puta iz radnih.Isto veli da je traktor rado bio pregrijan kad je nekako trom.Dal se može zračnjak pregrijat.
Cijena je super pa me zanima dal bi se isplatilo radit mjenjač i osvježit motor.Traktor je 98 god. i već je dugo kod nas na oglasniku,a na slovenskim oglasima ga više nema.

Taj traktor će u četvrtak biti u mojoj ergeli
 

Najnoviji postovi

Na vrh