• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same SILVER 90 - 105

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Re: SAME Explorer 95 Classic

Slično se nama desilo na XA86..Pukao je neki mehanizam na radilici koji služi za pogon jedne pumpe za gorivo i tada je traktor radio na tri cilindra..
Isto je trebala nova radilica..

Marko, nije to na radilici nego na bregastoj osovini. I to je puno sitniji kvar od puknuća radilice.

Ne kužim zakaj ste trebali mijenjati radilicu???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SAME Explorer 95 Classic

UH i ja samo svašta napišem..Hvala na Ispravci ZJ..:icon_rofl:
Istina nije tu bilo riječ o radilici nego o bregastoj osovini,radilica je ostala ista,,bmeti gemište :eek::
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: SAME Explorer 95 Classic

Radovi pri kraju.Konacan ishod troskova preko 4000 eura.Od toga sama radilica oko 3000 eura.
k8hx.jpg

g3z.JPG
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: SAME Explorer 95 Classic

lisnik ,dali je taj same kupljen pokrljan ili se strgao kod čovjeka nakon kupnje,sve u svemu stavio si ti njega u hrpu:(handshake)::(handshake):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: SAME Explorer 95 Classic

Kupio ga je kao ispravna.Jedino sto mu je smetalo to sto je traktor bio previse bucan.Zato me je i zvao da pregledam sta bi moglo biti da je toliko bucan.Cim sam ga malo poslusao saopstio sam mu zallosnu vijest da karter mora ici dole.Uglavnom sam sumnjao na balanser koji je i bio sjeb... Ogromna vibracija se odrazavala na sasiju traktora. Imao je mnogo lufta u piksnama.


Uploaded with ImageShack.us
Reko da usput zamjenimo i letece lezaje i tad se otrkrio jos gori problem.Radilica je bila polomljena.


Uploaded with ImageShack.us
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SAME Explorer 95 Classic

uh al se skupilo troškova..... bitno da je sad sve riješeno.....
traktor je kupio čovjek koji će radit s njim ili će ić dalje na prodaju?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SAME Explorer 95 Classic

Znaći, traktor je radio s slomljenom radilicom??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Kaj nije valjalo s balansnim osovinama? Ležaji? Jeste li to mijenjali?

Jel bilo kakve štete na ležajima i hvataljkama glavnih ležaja? Jel bilo kakve štete na letećem ležaju i klipnjači 4. cilindra?
Zanimljiv lom: radilica je pukla, a ostal je "čep", pa motor nije izgubil fazu. Zamisli da je zaostal, pa da su se ventili "pozdravili" s klipovima...

Zanimljiv traktor: nema originalne felge. Netko ga je lijepo priredil za udaju.
Za koje je novce kupljen, jel možda znaš?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na balanseru su bili losi lezajevi.Naruceni iz Italije i zamjenjeni.Zamjenjene su i aksijalne podloske na balanseru.

Cetvri lezaj je bio malo ostecen kao i ostali.Razlog je zbog gubitka pritiska ulja.Ulje je fulalo kraj pukotine na radilici.
Zamjenjena je komplet garnitura.Leteci i lezeci lezajevi.
Za koje je novce kupljen nemam pojma.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uff,preko 4000e?
pa to je oko trecine cijene,ne vjerujem da je traktor kostao vise od 100 000kn.
ali,u takvoj situaciji i nema druge nego popravljati traktor,i meni se to dogodilo....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Znači, najprije je pukla radilica i zbog pada tlaka ulja su se "raspali" klizni lageri na radilici i balansnim osovinama.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
stvarno čudan kvar....

meni se čini da je to sve skupa jako dobro i završilo, dobro da nije došlo do većeg loma i ibbijanja klipnjača, svijanja ventila i glave itd....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Posto je traktor uvezen iz Norveske,a zna se da su tamo velike hladnoce mozda i nije tako cudan kvar.Inace ovaj motor ima i grijac ulja u karteru na 220 volti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ima grijač ulja, jer nije vodom hlađen, pa griju ulje da bi uopće štel zapaliti.
Inače, ovi zračnjaci pale do -15 bez grijača.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Preko 4000 Eurića !! Lisnik u doba moje mladosti za ruke se uzimalo više nego su bili djelovi vrijedi li to i danas ?:icon_super::icon_super::icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Mo'š mislit'
A kaj bi onda posrednici zaradili?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jadna su vremena za majstore.Postalo je umjetnost prebaciti lovu iz tuđeg dzepa u svoj.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh,da kod mene ima sposoban majstor poput tebe ili muhanicara,u cijelom kraju bi pokupili love,posto su ljudi (a i ja s njima) vec ocajni.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
eh,da kod mene ima sposoban majstor poput tebe ili muhanicara,u cijelom kraju bi pokupili love,posto su ljudi (a i ja s njima) vec ocajni.

Možda i ima samo Vi tražite vode preko izvora!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima majstora i majstora no tako i rezervnih djelova upitne kvalitete :icon_evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh