• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Ne znam sad koje su mu točne dimenzije ,ali ako mu treba sve ovo zamijeniti kaj si naveo,onda je već na granici isplativosti,a kaj se tiče dimenzija to ti mogu sutra napisat kad ga točno izmjerim ali ne znam sad na pamet koje su.
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Ima jedan atlanta 45 u selo samo je radilica pukla napola. Sad se prodaje kao takav.

Jedno pitanje oko saturno 80 synchro, dali hidraulika radi(dize i spusta) kad je kardan iskljucen?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Da. Na svim SAME-ima pumpa hidraulike je ugrađena na motoru.

Obzirom da gledaš tak stare modele, moj bi ti savjet bil da gledaš Zetora ili Universala.
Za ove stare same modele dijelovi su ekstremno skupi.
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Mislim da hidro pumpa nije na motor kao sta je kod fiata, tek je kao kod imt u kuciste diferencijala.

Ma nisu ni zetori i utb jeftini od same kod nas u makedonij. Djelova isto. Pr ulosci dizne zetor superas 20€ komad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ako nije izvana, skoro sam siguran da hidraulika radi bez kardana.
Nisam mislil na cijenu potrošnog materijala, već na cijene vitalnih dijelova.
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Postovanje ......

Potrebna mi je mala pomoc oko kupovine SAME Explorer II 70...
1995 godiste 3611 radnih sati sa servisnom knjigom koja garantuje radne sate
5 brzina sa mogucnoscu polovljenja svake
mjenjac za dvije sporohodne i jednu brzu
mjenjac za naprijed-nazad
blokada oba diferencijala
5 prikljucaka za hidrauliku
kamionska kuka sa podesavanjem visine
fixna kuka
demontazna kuka
zracno sjediste
grijanje-hladjenje
gume 80% nove

E sada prijatelji situacija je sledeca ..ja taj traktor nisam vidio u zivo znaci pripremam se pogledati imam neku zamjenu uz doplatu u opciji ...nikakovg iskustva nemam sto se tice ovog traktora tako vas molim ako je moguce da mi pomognete i kazete kakvi su traktori imajuli mane na koje treba da obratim paznju i kakvi su za odrzavanje ...molim slobodno sve otvorene i istinite komentare ....
Ja se nadam da cete mi pomoci jel za mene ta doplata je puno novca a potreban mi je jaci i sigurniji traktor ....motor mu je vazdusno hladjenje pa me toga strah najvise i elektronike ako ima mnogo ...tesko je ovdje naci majstora da se razumije u elektroniku na traktorima..
Samo da napomenem sto se tice kozmetike i guma traktor je zavidno ocuvan ....

Jos jednom se zahvaljujem svima ....nisam u zurbi zato vas molim kada god procitate moju poruku da kometarisete slobodno mozda bude presudna ...

LP i svako dobro zelim .....
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Traktor nema mana,bar šta ja znam u okolici ima par sami i samo riječi hvale. Ako je sve kako si napiso uzimaj ga i nemoj žalit ni kune ako je sve na njemu ispravno. Preko struje ti ima samo te polovične brzine,kardan,šperu i možda prednju vuču ako se nevaram ali to ti je ustvari el. ventil koji neki magnet prebaci. Ubiti to je stariji brat same os šananinog ex-a
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Hvala drugar ...za ovako brz odgovor ...nadao sam se tako vjeruj ...a po vasem misljenju na sto bi trebao obratiti paznju ..mislim kako da testiram te specificne stvari i koje su na ovom traktoru ...zaista da budem iskren ja i neznam koristiti neke od tih funkcija koje imaju na ovom traktoru ...da budem jasniji kako recimo najbolje istestiram te dodatne funkcije koje nisam imao priliku dosada koristiti ..?
Malo sam se zapetljao nemojte mi zamjeriti ..mislim da me razumijete ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ovak: probaj ga šaltati u vožnji. Normalno je da nejde baš iz druge u prvu.
Probaj šaltati naprijed-natrag dok se traktor giba u suprotnom smjeru od željenog: invertor ne smije krčati.
Dok se voziš, probaj šaltati polovičke s gumbom na mjenjaču: smije lagano trznuti
Probaj jel radi kardan: ovi stariji su imali ručku za uključivanje kardana, desno pored sjedala, iza komandi hidraulike.
Probaj radi li hidraulika i volan: koliko brzo se može motati na malom gasu.
Probaj uključiti prednji pogon i voziti ga u lijevi i desni krug po zemlji ili livadi: prednji kotači moraju ostaviti tragove. Razdvoji kočnice i dok voziš u krug, probaj kočiti pojedinu stranu. Trebali bi kočiti i prednji i zadnji kotači...
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Hvala drugar ...mnogo mi znace ove informacije .....isprintat cu ih i u dzap i jednu po jednu operaciju u slucaju da mi trebadne dodatna klarifikacija moguli se ja javiti vama ponovo ...posto imam obicaj da kada kupujem ovakve stvari odem pogledam provjerim pa pustim da prenoci kako nasi stari kazu iako sam recimo odlucio da pazarim .....sto se tice vlasnika traktora vrlo je korektan i ponudio je garanciju na sve receno ..ali normalno da moram biti oprezan posto ima i ono ako prodje prodje :) (" sto nije receno ")
Jos jednom se zahvaljujem i svako dobro zelim...
slucajno ako jos nesto ima slobodno mi sugerirajte ..

Hvala vam mnogo ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Treba pokusati ustanoviti da li su mu to stvarni sati, ima ih dosta malo za svoju starost, jer traktor tog kalibra obicno ima vise sati. Trebao bi na sebi imati fabricke gume, zadnje sigurno, a mozda i prednje.
Zracnog hladjenja se netrebas plasiti, to fercera odlicno, naravno ako je trektor ispravan
Kao sto su vec rekli nema neke elektronike?
Pregledaj u kakvom je stanju motor i mjenjac, mora ici glatko u sve brzine, ako krci nije dobro
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Hvala drugar ....

upravo tako cu i uraditi ..nisam u zurbi imam jos vremena ...covjek je u inostranstvu ..pa smo se dogovorili kada stigne na odmor da odradimo taj finalni dio dogovora ..za sada ja sakupljam informacije da budem sto spremniji ...malo je neobicno ..kod mene u okolini nitko nema takav traktor ...sve se svodi na IMT ,Zetor i Torpedo ...tu i tamo neki Belarus i to je vecinom to ..

Hvala jos jednom na pomoci ...LP
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Nema problema, samo kupi, za popravake se ne brini ima nas koji popravljamo!
:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Imam pitanje hitno u vezi taurus 60

Dal ima napred na motoru zubčanike ili lanac? Motor je 1053P ako se ne varam
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Napravili smo polugeneralku,ventili su poštelani,izgleda da mora pumpa k majstoru,kod paljenja dimi bijelo jako, ko da nije u fazi nekaj

12250155_414953462035770_999788159346456799_n.jpg


12187788_414953435369106_2922175119903869460_n.jpg


12208449_414953408702442_5472076577560838880_n.jpg


12241172_414953392035777_3186897914949768510_n.jpg


12227188_414953375369112_1281216049734225628_n.jpg


12227633_414953348702448_1493906088846450980_n.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Polako napredujemo, kolko sam ga put rastepel vec ga i napamet slažem... E sad, traktor upalil al je radil samo na drugi klip a ostala dva dimi ko parnjača i zalijeva klip, onda smo ga rastavili,povecali kompresioni prostor bakrenim pločicama i onda je radil samo na prvi klip, onda smo ga opet rastavili i promjenili ventile, onda je radil samo na 3. klip, a sad više uopće ne radi. E i onda smo opet to naravno rastavili i vidimo da ispušni ventili tuku po klipu, na razvodu piše da je sve u fazi... Koje sulocije još postoje tu? I na kolko se štelaju ventili??? Mi smo ih stavili na 0,25-0,30

3380_424309761100140_4780745349747392583_n.jpg
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Tino, vi to šarafite onak, na sreću? Možda bude radilo, a možda i ne? Ili je tu neki iskusni majstor koji je još u vojsci šarafil po Đemsima i T34. Tu ti je manual za Dorado, zračno hlađen, po slikama motora koje si stavio mogao bi biti takav i kod tebe. Ako možeš iskoristi, ako ne baci.http://www.mediafire.com/?f1t4aafngd1fwh9
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Radim kod mehaničara koji zna svoj posel samo kaj je problem neznamo povijest toga traktora ni zakaj ne dela... I sad uz minimalni buđet mi to moramo slagati umjesto da napravimo generalku i bok...
 

Najnoviji postovi

Na vrh