• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Pravi Same, iz vremena kvalitete.
Motor bi trebal biti tip 105.4, 4160ccm.
Mjenjač bi Trebal biti 12+12, 30km/h.
Hidraulika s donjim osjetim, kardan 540/1000.

Ovaj na slici lijepo izgleda. Jedino je velika buka u (aftermarket ) kabini.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Svaka cast na brzom odgovoru i sto mi pomazes, za ovaj pise da je 3600 ccm i da je mjenjac 8+8 znaci dobri su to traktori danas bi ga isao pogledat na sto trebam obratit paznju kakvi su sa dijelovim ak se ne varam i ti sta mas neku samu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
A to je Centauro, a ne Centurion?
I taj je onda stariji ak je 3600ccm, dakle motor tip 984P. Noviji model ima motor od 3770ccm (tip 100).

Inače, taj motor 983/984 nije baš bil dobar. U Americi su vlasnicima mijenjali taj motor za tip105 bez naknade.
No, neznam u čemu je bil problem.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Dobar si dobar,je taj 984 je ubacivan samo prve dvije godine 81 82 a onda je ubacivan 1004 a ovaj sa oglasa je 84 trebal bi biti 1004 i da je 12+12
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Oglasa nema više...
Na mobu nisam dobro videl koji je model, pa sam ti zato krivo napisal.
Na slikama mi je izgledal ko uredan traktor.
Tri ručice mjenjača su bile u pravilu 12+12 brzina.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
Imam Same silver 130 i imam problem s reverzorom kada ge stavim u bilo koji smjer on stoji a lampica od odobranog smjera svjetli a ona lampica sto je u sredini ona trepce, pa ako je netko imao slican ili isti problem molio bi ga da se javi i objasni kako je rijesio problem?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Meni se je na agroplusu isto događalo kad je brzinomjer na mjestu pokazivao brzinu kao da se krece traktor.

ČIm brzinomjer prestane pokazivat i vrati se na nulu traktor normalno šalta.
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
Dečki ima ko iskustva sa Same Explorer 90 2004. godište?
Kupujem traktor pa možda neko ima nešto pozitivno ili nedaj bože negativno za podjelit ? :D
 

Bajko285

Član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
35
Ima moj kum takav slično godište. Traktor ima oko 7700 rs zračno hlađen, pregrijan mu je bio 1. klip 4 puta. Neka pipica šta baca ulje nije najbolje funkcionirala ali sad kad su nju zamijenili radi odlično. Taj traktor je dobar po meni ako je održavan i ako nema baš previše radnih sati.
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
Hlađen je zrakom.
Sad je u pricu ušao i jedan Renault Ares 540 RX.
Kod same-a je sama mehanika dok renault ima više elektronike (EHR, revers, prednja vuca i sl.). Nekako više naginjem Renaultu. Što vi mislite čista mehanika ili ipak nešto "finiji" traktor.
 

igorkc91

Novi član
Tu od
24 Kol 2016
Poruka
9
Tocno razmišljam da sutra otiđem i dam kaparu covjeku. Lik ga je uvezel iz njemacke, a znam ga. I k tome radi doma traktorom od proljetos.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kaj bi bil vječan,pogotovo taj iz uvoza... 7000 radnih sati,ili deset godina,onda počnu problemi,i to kod dobrog gazde.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ne na Renaultu.
Poznanici su imali 7514 sa sigurno prek 20t sati. Iskakal je iz brzine na dol i svašta, ali išel je i išel.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Je,ali ovdje je Ares u pitanju,skroz drukčiji traktor,skroz druga kvaliteta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ali nije toliko lošiji. Osim toga, masivniji je od Explorera, i ima (vjerojatno) MWM motor.
Ak je i mlađi i ima DPS motor, nije ni to loše.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa nije loš,zapravo se meni Renaulti s kraja devedesetih dopadaju,i Claas koji je nastao od njih,ali godine su već to,a puni su struje koja više ne radi kako treba. Motori su DPS,dobra stvar...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A zakaj vas ta struja tak muči, a ona uvijek zadnja ode...
Dobar je to traktor, udoban za raditi a i izdržljiv, ima tu kraj mene jedan ali je 550 RX.
I moj kolega ima 7514 vec prek 15 god a kupil ga je s pitaj boga koliko sati i još ide, a nabaliral se zelenog s njim ohohoo a di su još drugi poslovi, imal je i on probleme isto su nekaj brzine cvikale prije par godina.
Sad je već pri kraju stvarno, dimi dosta i slini ulje ali još ide i ide...:)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh