• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Isprešaltaj sve brzine. Mjenjač skup za složiti i reparirati ...
 

gorivko

Novi član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
11
Koje ulje sipati u hidraulika u Same Leopard 85 export

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Toma, ako misliš na ulje za mjenjač, ide ti 78 litara AKROS MULTI VT i po papirima bi se trebalo mijenjati svakih 1000 radnih sati. Nemaš uputstva od pile?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Pa isto je ulje, samo si postavio pitanje kao da je posebno hidraulik. Koji Iron 130 imaš, imam upute za običan i Hi line šta mu god to značilo.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
2006. god. je traktor, Nije hi line, to mu je koliko znam kalanje bzina, a to nema, možda se javi neko ko zna bolje.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav drustvo
Imali neko da je nekada rasklapao grijanje na Same exploreru II xx ?
Kupio sam skro traktor pa nedostaju prekidaci i kablo koje ulazi u ventilacioni sistem.
Isprobao sam grijac i ventilator i rade
E sad me zanima kako to spojiti na el. instalaciju ima i drugi atenator
Hvala unaprijed.
:(happy): :(happy): :(happy):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Negdje mora biti shema u uputama.
Koliko znam, svi su imali problema s tim električnim grijanjem, i često su alternatori grijanja skinuti.
Moj bi imal grijanje s glavnim alternatorom (ali nemam grijača u kabini).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
U motor originalno ide Akros Turbo 15W-40. Zamjensko INA Super Turbo 15W-40, Super Max 15W-40.

U getribu/hidrauliku ide Akros MultiF(CT) 10W-30. Najbliže zamjensko je INA Transhidrol JD50.

U kuplung/kočnice ide Akros Matic (ATF Dextron II). Najbliže zamjensko je INA ATF. Nemoj slučajno nalijati UKA tekućinu!
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
kupio sam explorera tako da sa tim traktormo neman ama bas nikakvog iskustva pa bih imao jos par pitanja ako bi neko bio ljubazan pa da mi odgovori;
Svaki koliko rh. treba mijenjati filter zraka?
svakih koliko rh. treba mijenjati ulje u motoru i koliko ide ulja?
svakih koliko rh, treba mijenjati ulje u mjenjacu, deferencijalu i filter i koliko ide ulja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Nemam Explorera, no mislim da ti odgovori budu od koristi.

Filter zraka treba redovito izvaditi i istresti i blago ispuhati. Zamjena zavisi o uvjetima u kakvima radiš. Mislim da za mojega piše 400h, no to ovisi o tebi. Ako ga redovito održavaš, mislim da mu niti dvostruko nebu previše.

Zamjena ulja u motoru je na oko 200h ili jednom godišnje. Filter ulja svaki drugi put (ja ga mijenjam svaki put). Pazi jer filter nije isti za usisni i turbo motor. Ide ga 10-tak litri (red veličine)

Ulje u mjenjaču se obično ne mijenja :) Koliko se sjećam, preporučeni interval je 600 ili 800sati.
Ak traktor stoji pod krovom ili u zatvorenom prostoru mislim da mu 1000...1500 sati nebu previše. Ide oko 50 litri ulja (red veličine).
 

Najnoviji postovi

Na vrh