• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
znam ja , loše
Na Bubi koju je imal moj rođak, to je radilo sasvim lijepo.
Da imam takvo grijanje u kabini ja bi bio sasvim zadovoljan.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znaš kako je Buba imala riješeno grijanje?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Znam od motora i auspuha kroz pragove super je grijala .:(clap):
Vodu za brisače zrak od rezervnog kotača .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne nego je zrak iz gume tjeral vodu u mlaznice i još pokazivač goriva plovak spojen sa sajlom na kazaljku instrumenta no kvarim temu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ima dva alternatora?
Na rijetko kojem Sameu to radi.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Pa ne kužim zašto, to je tak jednostavan sustav, elektricni grijač koji skoro da se ne može pokvariti i potenciometar koji regulira uzbudu na alternatoru. Imam takav sustav na agroplusu i super je. Niti jedan sustav kaj grije s vodom mu nije niti do koljena po brzini zagrijavanja i kvaliteti regulacije

https://ibb.co/jX1KZo
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ne kužim ni ja, ali sam na dosta traktora videl skinut alternator grijanja.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Ja mislim da je greška u tome što se često ljudima pokvari ili zbog česte vrtnje slome potenciometar koji je ujedno i prekidač pa im ostane stalno u položaju grijanja tj stalno radi alternator za grijanje, i onda oni da to sami riješe ili otspoje ili skinu alternator. To se i meni dogodilo, slomio se potenciometar unutar i kako god da ga okrećeš stalno grije. Popravak je koštao cijelih 15 kuna 10 kOhm potenciometar i radi savršeno
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
@vargas
Same explorer II 60T
@ZJ
Imaju dva altenatora.
Ovaj sto je otopjen pokusao am pobuditi i nece da puni
Mogu da posatvaim sliku koji je.
@Dobrica
Ja kazem klasicna grijalica
Isprobao sam grijac i ventilator rade
jedino je neko skinuo prekidac od ventilatora samo je ostao ponteciometar od grijaca.
e sada bih trebalo napraviti vezu izmedju prekidaca altenatora i grijanja
mislim na kablove .
I mozda jos necega ako ne dostaje
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Na agroplusu je iskrin 80 ampera alternator samo za grijanje. Znaci maksimalna snaga grijanja oko 800-900 W. Fakat jako grije i da na 12 v radi
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam si napravil grijač za auto , nekih 15 ampera jer sam išo preko utičnice za upaljač , i to mi se čini dosta slabo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Na mojem je jedan alternator kod 90A, jer je isti predviđen i za grijanje, samo mi je 500DM bilo previše za grijač u kabini.

Dobrica, tvoj Agroplus ima Deutz 913 motor?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ ti si škrt ko podravci , ušparal si ti za jedan cilindar kam ne bi japi za grijač
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Nikaj nisam ušparal, već nisam imal dost za 4-ti cilindar :(
Pa tak ni za grijač.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Ima 914 motor, to je u biti 913 s većim hodom klipa i većim kompresijskim omjerom. Klip je isti ko i na fl 913 102,00 mm. Jedina malo značajnija razlika je u sustavu za ubrizgavanje goriva. Moj ima Motorpal pumpu visokog pritiska u odnosu na starije deutz motore koji svi imaju Bosch, i ima dize s pet rupica. U biti sve je to vrlo slično :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Znači, zadnja generacija prije ovih sa Sameovim motorom. Gasi se na ključ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh