• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja samohodne rotacione kosilice za voćnjake

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Pa nije valjda da su i tebe ukrotili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Odprilike da sam odustao od toga , malčer na traktoru rješava veliki dio posla tako da se potreba za ''projektom'' umanjila.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Ovo meni i dalje neda mira:
wqfcSjh.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Kupljenec @ veliš ti meni "primi se posla onda, ovo je malo posla", a ja bi te samo pitao: si siguran da je malo?
damirko @ To je kosilica KAWASAKI FC290V s ticalom
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Pa je malo je posla, ak se odma primiš prije buš gotov. 🤣👍👌
Polako "sa podsmjehom". Ja bi to vrlo rado realizirao, samo da imam na raspolaganju takvu getribu i kuplung, kakvi su na tom stroju, sve ostalo bi mi bilo SSM lako rješivo. Paaaaa, ako ikada naletim na nekakvu dobru osnovu, platformu za nadgradnju s konačnim rezultatom samohodne za voćnjake, ja ju budem s veseljem sebi i mojima "napravio".
Trenutno, nemam osnove, baze, platforme, imam jedino ono "tko - ja, kako - znam, čime, gdje - s alatom raspolažem prostora i dobre volje imam" kaj buš sad rekel na to kolega :)
Sa tom kosilicom možeš kositi jedino u rikverc
Da prvo bi vožnjom u rikverc svu površinu dobro zgazio / utabao, pa bi ju onda nastojao pokositi. Bilo bi to "revolucionarno rješenje, novog načina košnje."
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Frezu pitaš - MIO. Ti misliš da bi frezu lako predelal na nekaj takvoga? Razmisli još jemput.

Meni bi takvo što prije koristilo u goricama, ali ohladio sam se od tih zamisli.

(Nebuš veroval, prije dve lete sam si složil jednoga "stroja dvomotorca", oženil sam frezu i kosilicu s Tomosom. Isto popodne se nož na kosilici (s profy roto nožima) razletel kaj da je od porculana... Ostavil sam si za uspomenu i dugo sječanje te roto nože, ali dosta mi je od toga dana sve te i takve zajebancije.)
 

Najnoviji postovi

Na vrh