• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja (ZMAJ 142 tunning)

abro

Novi član
Tu od
12 Stu 2009
Poruka
5
Zmaj je navodno preslikao jednog univerzala koji je bio prepravljen kod nas u selu, barem tako kruze price.
 
T

tbakovlj

Guest
Ima ugrađen i hidromat tak da je milina raditi sa njim :mrgreen: ;)
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast... A hidromat je vjerovatno stavljan zbog nesigurnih kocnica, il si se bojao zbog velike tezine samog stroja za pogonsko remenje il sta?
 
T

tbakovlj

Guest
Najviše zbog univerzalove getribe i šaltanja, svake druge godine bi mi se drobila ona mala osovinica za rikverc, pa smo odlučili izbaciti kompletnu osovinu i getribu od univerzala i staviti od 160 (mislim) osovinu i getribu sa vanjskim poloosovinama. Svatko tko ima zmaja zna koja je muka sa šaltanjem, zna izletit ručica van iz onog kanala za šaltanje, pa onda vadi odvijač pa mrdaj amo tamo i tako svaki dan, recimo da je do drugi kombajn nakon ugrađivanja hidromata i užitak je raditi sa njim
 
B

Bobo

Guest
Ajd me uputite, posto ne znam kakav mjenajc je imao univerzal. Jesu li sve brzine bile u jednom redu, ili su rasporedjene u "H", kao na 142 ?

Kod mene na 132 idu u red, jedna za drugom 2-N-R-N-1. Nema s ovim problema, jos kad se ulje u mjenjacu zagrije, ide ko od sale. jedina mana sto moras 100% stati da saltas, posto je izmedju 1. i 2. rikverc. 142 se na cesti salta ko 539, bez ikakvih problema...

Univerzal je vjerovatno imao mjenjac kao sto ja imam na 132
 
T

tbakovlj

Guest
Da, univezal ga ima u H, tak da je to užas, a sad ako ga dnevno šaltam 10 puta, a i to je puno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Zasto je to problem?

Pa radio sam jednu cjelo ljeto sa 142 jos kao djete uz kolegu i dosta sam s njime vrsio. Nikakav problem nije saltati ga ni u njivi ni na cesti. Problem je bio zaustaviti se ;)

142 ima ovakav sistem:

2--I--3
1--I--R

Vecinu poslova radis u 2. brzini i dosta se lako salta...
 
M

Milos.bb

Guest
da li neko mozda prodaje kombajn zmaj 142? meni treba.posaljite mi poruku.. ;)
 
I

Ivan_S

Guest
malo je stara tema ali, jel taj covek i dalje prepravlja kombajne i dali ih kupuje?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Kolko ja znam ne, ima 3 Zmaja da nemora prebacivati adaptacije, jedan je sa žitnom, drugi sa kukuruznom adaptacijom, a treći je ovakav i bere u klipu! Nadam se da ja i Bobo mislimo na istog čovijeka jer ovo je slikano u Virovitici kod Džamba, a taj je kombajn bio izložen na "Viro-expu" prije 5-6 godina ako ne i više i zato je tako ulickan, ja sam kod čovijeka bio da mi pomogne savjetom kako složiti kukuruznu adaptaciju na Zmaja i tada je rekao da mu je vec lagano dosta šarafanja i svega kad nema baš puno koristi od svega skupa! Čovijek je legenda šta drugo da kažem!! :prayer:
 
Na vrh