• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica tomo vinković

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
Dakle, imam bavedenu kosilicu i trebao bih promijeniti zupčanik na osovini u lijevom kotaču, onaj mali koji je na pogonu. Jel zna netko kako se taj zupčanik skida?

hvala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Na lijevoj strani ti je mislim kontra navoj. Osovinu stegneš zamotanu u neku krpu u škripac, i prvo odvrneš maticu koja je isto kontra navoj.
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
Na lijevoj strani ti je mislim kontra navoj. Osovinu stegneš zamotanu u neku krpu u škripac, i prvo odvrneš maticu koja je isto kontra navoj.

mala matica je klasičan navoj i ona se lako skida. Dio osovine di je zupčanik je valjda kontra. Osovina nije skinuta tak oda nemram to u škripac (iako imam neki mali prenosni pa ču probat). Ako ulovim direktno osovinu za taj prednji dio di je mali navoj onda ga oštećujem, probati ću s krpom. Nadao sam se da postoji nek blokada pri getribi pa da tako mogu osovinu zablokirat.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zupcanik je kontra navoj. Najlakse ti je skinuti cijeli reduktor sa kosilice pa da u miru mozes rastavit. Ispod spojke sa unutarnje strane na osovini je jedan elasticni zatik, njega izbijes van i nakon toga odvojis komplet reduktor sa kosilice. Jako jednostavno.
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
kako izbijam taj elastični zatik? On je šupalj? tanji čavo prolazi kroz njega?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moraš uzeti deblji čavao ...xd


ako elesatični zatik drži kak treba treba ti bolji izbijač od čavla , čavel je mekan
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
yeeeeees ... osovina je vani ..... mamicu joj

moraš uzeti deblji čavao ...xd


ako elesatični zatik drži kak treba treba ti bolji izbijač od čavla , čavel je mekan

skužio sam, šaraf 5ica ga je izbio, zatik je 6
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
meni treba slika ?

odnosno izvući ga, ostao je onaj vanjski prstena ležaja. Izbijanje nije opcija jer je druga strana unža od ležaja



a134eh.jpg
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
A imam, al ko da nemam. misliš da zavarim nešto pa izvučem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa tak nekako ..više sam mislio da izbiješ(kroz rupu na drugoj strani ), jer za izvlačenje opet trebaš alat
znači neku plah odreži da naknap ulazi u košuljicu i piknu na čošku ..
ako imaš plinski brener slobodno malo zagriješ kučište s vanjske strane .
pažljivo da izlazi ravno , to valjda ne treba napominjati ,Mig::
 

Najnoviji postovi

Na vrh