• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Bome, tak je, več sam spotrl, a sad več popravljam i vračam ih u život 😈.
Proljeće je, proljeće je, no dobro nije još koji dan, ali ja to "teram i terem" 😈 nekak bu, ak drugač ne bu...
PS
Za nož za ALKO kosilicu sam redom pitao po VŽ, a jutros sam stao i u Cometu u Novom Marofu, jedino je kvalitetan nož dužine 51 cm, s rupom fi 20 mm nudio Pevex u VŽ.
Na žalost su drugi previše filozofirali kao: vi meni recite tip kosilice, ja im velim onda vide i sami da im to ništa ne znači.

Najmudrije su ispale dvije dame jedna u Pevexu, druga u Cometu, gospon idem ja po metar i šubler, a to je jedino mjerodavno.

Najgluplji sam bio u "servisu" 🤔 sad da li stvarno ja ili suprotna strana, neka ostane nedorečeno (u povjerenju ne znaju što si rade 😖🤕).

Rado bi obečao da više ne budem trgal alat, noževe, motike, ali nemojte mi unaprijed vjerovati imao budem još prilika 😈🙃🤣👋
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Hebem ti servis. Meni lani Korotaj nije htel prodati bobinu za kosilicu. Veli to mora on ugraditi. Ko da sam mutav zašrafiti 2 šrafa. Otišel u Motoreni i rešil stvar
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Korotaj je servis prodao novim vlasnicima, a oni koliko sam ih ja 3 put posjetio se gotovo i ne snalaze u problematici. Čini mi se da su s problematikom "na Vi", šteta, sve je teže u našem kraju do nekakvog dijela i potrošnog materijala, ovi sada imaju puno manje svega, po mojem sudu...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Ljudi moji treba uvesti 2 indijca i otvoriti servis za male strojeve.

Pa svi servisi su zatrpani strojevima...

Ili su današnji strojevi smeće.


A ova moja b&s stara skoro 30 godina ide li ga ide... 3 puta servis vidjela u životu...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Servise za male strojeve čeka ista sudbina kao i servise za popravak Televizora i bijele tehnike. Nema tu više nekih popravaka, osobito nakon isteka garancije. Samo ovlašteni za priznate marke i to je to.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Ajmo stručnjaci. Jel se ovo čini ok i dovoljno robusno za samohodnu kosilicu za voćnjak.. To je od villager v722

IMG-20240403-WA0013.jpg
 

gost1975

Novi član
Tu od
20 Pro 2022
Poruka
8
Malo samo da se pohvalim, citam samohodna kosilica temu pa sam mislio da ekipa i ovdje vozi na daljinski. Moja je sada trecu sezonu, 2000m2 za malo manje od sat vremena pokosi.
 

Prilozi

  • DSC00611.JPG
    DSC00611.JPG
    53 KB · Pregleda: 51
  • DSC00612.JPG
    DSC00612.JPG
    54.2 KB · Pregleda: 50

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Pa imam traktor i malčer 230 zahvata. Treba mi kosilica da zamijeni ovu s kojom trenutno radim... Za uz ogradu oko voćki do kojih ne mogu doći traktorom.

Ova kosilica pojede 5 takvih traktor kosilica od 2500 eura.. To da već pričamo o Grillo climberu koji je 10 000+ pa ajde..

Lakše mi je 3 km hodati uz ogradu s kosilicom nego nositi trimer... A Traktor kosilica tu nije opcija
 

gost1975

Novi član
Tu od
20 Pro 2022
Poruka
8
@gost1975 bravo. Ti si to sam sebi izradio? Napiši, opiši nam malo taj stroj, molim te.
Hvala za poklonjenu paznju.
Ovo je odradjeno preko zime (3 zime, ovo je treca varijanta; sada ima i ziroskop i kameru) dok su kratki dani i duge noci. Za pocetak mogu reci da sve sto vidite na yutubu je samo za prezentaciju, rijetko koja stvarno odradjuje posao, ali toga postanes svjestan tek kad pocnes graditi svoju varijantu. Koncept je jednostavan (2el. motora 250W, akumulatori, kontroler, daljinski), ali vremena koliko trazi za sve odraditi da bude ipak i neke sigurnosti prilikom rada stroja je cudo jedno. Kad se sve izracuna na papiru i dobave dijelovi puno je tu veselja i sa tokarenjem i rjesavanjem detalja koji tek izlaze na vidjelo. Kad je sve bilo gotovo u 1. varijanti samo sa jednim benz. motorom-nozem; ide i kosi ali vrluda kao pajopatak. Onda novi motori 2kom, prekrajanje okvira i opet isto reko sta sad izmislit da joj svaka grba na tlu ne mijenja zadanu putanju? Rjesenje je bio novi daljinski koji podrzava ziroskop i sad pici ravno uz povremenu korekciju putanje. Ugradjena je posljednja i kamera, sve to radi do cca 1Km, ali kamera bi ipak trebala imati nekakav gimbal podrzan softverom da se slika ne trese i da bi se konacno moglo bez kicme sjediti u hladu i upravljati makinom. Moje potrebe su cca3000m2, struje ima i previse, ne pune se aku. prilikom rada, benzina dolijem jedamput jer fali jedno 1deci po motoru, o glavnom rezervoaru jos razmisljam, filteri za zrak su ocaj na ovim motorima, naruceni novi treba prepravka. Veselju nikad kraja (naletjelo se i na panj u medjuvremenu), velim sebi bolje to nego pratiti dnevna zbivanja po selu i eteru, a uvjek se moze zasparati za traktorcic i posjesti klinca da se pravi vazan; nimalo losa opcija.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
@gost1975 ne znam za druge ljude ali mene si pozitivno iznenadio, jako pozitivno cimnuo i prodrmao, ma šokirao i osvojio pokazanim realiziranim projektom.
Stjecajem životnih okolnosti obiteljski sam okružen s našim mladima koji su "vudreni" u robotiku, automatiku i nadmašili su sve moje moguće i nemoguće dosege za mnogo koplja... To navodim samo da možeš vjerovati da ne trabunjam bez veze.
Ovo što si pokazao ja cijenim kao tvoje malo autorsko remek djelo. Zaista je lijepo gledati u "tandem" kosilica koje vozi "nevidljiva ruka", ma odličan si. :)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Ne kudi konja kojeg jahao nisi. Ni ja za te novce ne bi trčao za njome😉


Ne kudim je traktor kosilice. Ali nije ista namijena. Teren je strm, pun bočnih nagiba, pun naglih prijelaza nagiba...

Uz ogradu s vanjske strane imam mjesta možda 80 cm....

Treba mi nešto puno manje i okretnije od traktor kosilice.

A traktor kosilice i nisu nešto poznate po pouzdanosti. Barem ne ove jeftinije...
 

gost1975

Novi član
Tu od
20 Pro 2022
Poruka
8
@gost1975 ne znam za druge ljude ali mene si pozitivno iznenadio, jako pozitivno cimnuo i prodrmao, ma šokirao i osvojio pokazanim realiziranim projektom.
Stjecajem životnih okolnosti obiteljski sam okružen s našim mladima koji su "vudreni" u robotiku, automatiku i nadmašili su sve moje moguće i nemoguće dosege za mnogo koplja... To navodim samo da možeš vjerovati da ne trabunjam bez veze.
Ovo što si pokazao ja cijenim kao tvoje malo autorsko remek djelo. Zaista je lijepo gledati u "tandem" kosilica koje vozi "nevidljiva ruka", ma odličan si. :)
Hvala na lijepim rijecima, svako dobro vam zelim.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
@mbukal, pratim (i tamo na ssm) da stalno analiziraš proizvođače getriba za pogon kosilica, hajde reci tko je proizveo ovu, kučište joj je od aluminija, puž i pužno kolo su čelik, ima ležajeve na pužu... Vidi
IMG_20240406_124307.jpg
Zanemarena, bez maziva 🤕😥
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,564
Dobro je to , još ima zubiju oh ho , malo oprati i našibati masti pa vozi miško.:)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Jutros, za vrijeme kave na mob zove kolegica, "došla sam v gorice kositi, ali nebrem povleči špagu, kosilica mi je zacvikala".
OK dojdemo odmah, ja i supruga, vi da se potračate, ja da vidim kaj se dogodilo.

Prvo podignem kučište u zrak i pogledam, nož je s jedne strane spigani na 45 stupnjeva 😖. Skinem ga, daj mi čekić, rasušeni je, zviznem po nožu, drška je u ruki a čekić kraj uha frrrr. O jeee. Zravnam nekak nož i ugradim. Izvadim svjećicu, teče ulje, opaaa. Navlačim špagu, vrtim motor, šprica ulje kroz navoj svjećice 👌. Izmjerim ulje samo oko 2,5 cm na mjeraču previše. Izlijemo ga na brzinu, posušim nekak svjećicu, ugradim ju i kresnem. Zadimio sam pol brega, ulje je špricalo na auspuh i kroz svaku rupicu.

I onda bude neko rekel da od viška ulja ne boli glava 🤕🤔.

Kosilica za kositi gorice i voćnjak, z malim kotačekima, bez bočnog bacanja trave i mali motorček, kam češ gori odabir:
IMG_20240412_093704.jpg

Ima i nekaj odlično na sebi, to kak su složene sajle, čista petica, 5. 👌
IMG_20240412_093718.jpg
IMG_20240412_093658.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,923
Davno sam za, oko sadašnjih, 250 oreja kupio Mutu kultivator.
Isto zacvikao motor.
Likson nalijevao ulje i kontrolirao samo u getribi??????
 
Na vrh