• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodni kombajn za šeæernu repu Ropa

R

Ratarko

Guest
Samohodni kombajn za šečernu repu Ropa

Ropa 6-redni stroj za vađenje šečerne repe.
Motor 330 KS , hidrostatički pogon na sva četiri kotača s blokadom diferencijala , bunker 24 kubna metra ili 15 tona ...
Stroj imam 4 godine te se pokazao kao izuzetno pouzdan i učinkovit.
Prije sam imao dvorednu samohodnu vadilicu repe Guaressi .
Ropa je odličan stroj ali nažalost novi model košta 500.000 eura tako da ču raditi sa ovim svojim strojem dok god ga vijci drže na okupu.


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Proizvedena je 1992 godine.
Nabavio sam ju prilično povoljno a sada ima vrijednost od 35.000 eura. Kao što sam rekao morati ču još dosta godina raditi sa njom buduči da za bolju jednostavno nemam novaca , pre skupi su to strojevi a jako malo rade u toku godine.
 
R

robert

Guest
ovdje u hr mozes za nju dobit oko 45000e.odlican stroj,volvo motor.....ratarko a di ti je televizor u vadilici,ne vidim ga?jel imas kamere?
 
B

Bobo

Guest
Pa retrovizori su mu na kabini, ako na te retrovizore mislis ;)
 
R

Ratarko

Guest
Robert , ma sve pet , moja greška , na ovim slikama se ne vidi TV i kamere jel je to slikano prije ugradnje , te su slike odmah nekako kad sam ju kupio a došla je bez kamera .
Ubrzo nakon tih slika sam kupio dvije crnobijele kamere i TV ( komplet za 300 CHF ) i ugradio jednu iznad prvog " sunca " da snima prednju malu traku koja uzima repu sa valjaka i nosi ju između prednjih kotača na prvo " sunce " .
Druga kamera je iznad zadnjeg " sunca " i snima kako repa ulazi preko onih 4-5 kratkih valjaka na traku koja ju nosi u bunker . Jako zgodna stvar te kamere , isplatile su se prvog radnog dana .

Da li ti imaš kameru na svojoj vadilici ?
Ajde zasuči rukave i postaj više te slike :wink: :wink: :wink:
Vidio sam da imaš fino imanje ( po onim slikama na FP ) i stvarno je šteta da to ne vide ovdje svi naši članovi .

Evo zaokružio sam TV ali slabo se vidi ...

Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
kamere na istom mjestu,ajd probat cu nasto napravit,al veceras,buraz ma je sad diplomirao na etf-u u zg,pa ga cekamo..
 
R

Ratarko

Guest
Pa jel ona spava sa tobom u krevetu :shock: ?
Nije ni pogrebana , skoro izgeda bolje od onog novog Tigra .
 
B

Bobo

Guest
Ova je na oko u odlicnom stanju. Ratarkova je radila, ali ova izgleda ko nova...

Mozda mi se cini, no je li zadnja signalizacija razbijena, ili je to nesto drugo?

Ako je rijec o signalizaciji, na tako urednom stroju je greska to ne popraviti
 
R

robert

Guest
napravljeno je to davnih dana,inace ta se zadnja svjetla razbijaju,jednom ili dva put sezonski.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, rekao si da si svoju Ropu nabavio povoljno , gdje si ju kupio?
 
R

Ratarko

Guest
@robert
napravljeno je to davnih dana,inace ta se zadnja svjetla razbijaju,jednom ili dva put sezonski.

Ja nisam nikada 8)


@mario
Ratarko, rekao si da si svoju Ropu nabavio povoljno , gdje si ju kupio?

U Germaniji , selo pokraj Ingolstadt-a .
 
R

robert

Guest
ja sittelsdorfu.bio sam u tvornici.selo nema 50 kuca
ratarko tisi Bajo!!ja malo-malo pa ih obatilim,kad dodjem na table,kraja im ne vidis,jer su uze,neg sto je zucko dugacak :wink:
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ja sittelsdorfu.bio sam u tvornici.selo nema 50 kuca
ratarko tisi Bajo!!ja malo-malo pa ih obatilim,kad dodjem na table,kraja im ne vidis,jer su uze,neg sto je zucko dugacak :wink:

Ja sam najmanju nijvu repe vadio koja je imala tri četvrtine jutra a ti ?
Ove godine imam svoje repe na 11 njiva sa sveukupno 20 ha , ostalih 35 ha su tri table .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja bi bio zadovoljan kad bi imao 20 hektara u 11 njiva!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ja bi bio zadovoljan kad bi imao 20 hektara u 11 njiva!

Vidi , ovdje je to malo drugačije , to se zove sitni posjed ako ima tako puno komada zemlje od 2-3 jutra veličine . Nije to ništa loše jer ja to polako svake godine okrupnim . Puno sam več njiva spojio u jednu i nema više ni kanala koji je bio između niti šikare od 5 metara koja je bila u kanalu . Kada mene ne bude bilo to če na nešto izgledati , sada još nije po mojem ukusu , previše imam tih komadiča zemlje koje treba povezati u neku cjelinu .
 
R

robert

Guest
ja radim oko 50 komada.najveca dva su po 5 ha.isto tako svake godine sve vise spajam.najmanju sam vadio po jutra
 
Z

zrine892

Guest
e decki moji pa da dojdete na moju jednu krasnu njivu gdje sam imao 10 ha repe u tri komadu a jdena poseban komad zemlje gdje se nalaze 6 bandera..katastrofa...mal mal pa izlazim prskalici grane zatvoriti...
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
e decki moji pa da dojdete na moju jednu krasnu njivu gdje sam imao 10 ha repe u tri komadu a jdena poseban komad zemlje gdje se nalaze 6 bandera..katastrofa...mal mal pa izlazim prskalici grane zatvoriti...

Imam jednog prijatelja sa istim problemom kao i ti , ove godine si je kupio polovne hidraulične grane i namontirao ih na svoju staru prskalicu . Nisam pričao sa njim da čujem dojmove ali mora biti bolje nego prije .
 
Na vrh