• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sapard/Ipard

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ma ja ih ljubim sve, pa takvu su nam uslugu napravili da nisu mogli bolju, već sam skoro uzeo kredit i ušao u sustav pdv-a i htio sam postat pravi poljoprivrednik...8)
ova godina je dokazala da je baš dobro biti mali...:weedman:
na godinu ću bit još manji!!!

na radaru nas nemogu vidjet jer imamo stealth tehnologiju a ne uključujemo gps...:supz:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moje skromno mišljenje je možda bolje pričekati da krenu 2014 mjere za ruralni razvoj, ako uopće krenu. No tu država mora jako puno poraditi oko operativnih programa, a još kolko čujem nema ni timove koji bi to malo prostudirali.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
dečki morate shvatiti jednu stvar...ti svi silni milijuni nisu namjenjni prosječnom hrvatskom seljaku(čast iznimkama)...naime, stvar je u tome da dođe jedan austrijanac izgradi tri-četiri farme vrijedne po milijun eura i on bude dobil te novce,jer na kraju krajeva to i jesu uglavnom njemački,austrijski i sl. novci...

...a ovi svi natječaji su bacanje šodra u oči našem seljaku...kao ono, ko vam kriv kad ste nesposobni povući te novce...:mad::madmana::finga::finga:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
dečki morate shvatiti jednu stvar...ti svi silni milijuni nisu namjenjni prosječnom hrvatskom seljaku(čast iznimkama)...naime, stvar je u tome da dođe jedan austrijanac izgradi tri-četiri farme vrijedne po milijun eura i on bude dobil te novce,jer na kraju krajeva to i jesu uglavnom njemački,austrijski i sl. novci...

...a ovi svi natječaji su bacanje šodra u oči našem seljaku...kao ono, ko vam kriv kad ste nesposobni povući te novce...:mad::madmana::finga::finga:

Tak nekak sused. No žilavi smo mi, čim nas se više steže to više volje pokazujemo, tak da vjerojatno bumo i dalje malo po malo, ali sigurno išli naprijed, valjda. Ti i ja smo nekak očit primjer tvrdoglavosti:weedman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa odeš u Austriju i nađeš investitora, vratiš se vamo, iskeširaš sve i onda čekaš 50% povrata. Ima jedan frend radi nuklearku po ipardu, šalim se solarne čelije ;) On to zove poklon Europe za stupanje u članstvo. Recimo to je jedan način gledanja stvari. Vi imate drukčiji stav.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa odeš u Austriju i nađeš investitora, vratiš se vamo, iskeširaš sve i onda čekaš 50% povrata. Ima jedan frend radi nuklearku po ipardu, šalim se solarne čelije ;) On to zove poklon Europe za stupanje u članstvo. Recimo to je jedan način gledanja stvari. Vi imate drukčiji stav.

Možemo mi gledati kako hoćemo, no reci iskreno, imaš li ti 200 somova da iskeširaš za papire unaprijed, pa onda čekati hoće li biti odobrenja subvencije ili neće. Ja iskreno nemam
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Možemo mi gledati kako hoćemo, no reci iskreno, imaš li ti 200 somova da iskeširaš za papire unaprijed, pa onda čekati hoće li biti odobrenja subvencije ili neće. Ja iskreno nemam

:prayer::prayer::prayer:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
evo ja se raspitao u detalje,,,sve bi prosao,,al za financije nisam siguran,,,znaci uvjet je pozitivno poslovanje,,,dobio sam i ovu poruku,,tak da je svaka sumnja otklonjena,,,,.......................................................................................:finga::finga::finga:,Mi nikad ne prijavimo projekt za koji nismo sigurni da će proći. Upravo zbog
toga se s potencijalnim klijentima održi sastanak na kojem se ispita financijska
situacija potencijalnog klijenta. Poduzeće koje s nama surađuje zaduženo je za
financijski dio IPARD projekata i njima bi dostavili vaše financijske podatke na
temelju kojih bi oni procijenili vašu financijsku situaciju.

Ukoliko se ispostavi da vaša financijska situacija nije prolazna za IPARD
natječaj mi vas nećemo prijavljivati.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo ja se raspitao u detalje,,,sve bi prosao,,al za financije nisam siguran,,,znaci uvjet je pozitivno poslovanje,,,dobio sam i ovu poruku,,tak da je svaka sumnja otklonjena,,,,.......................................................................................:finga::finga::finga:,Mi nikad ne prijavimo projekt za koji nismo sigurni da će proći. Upravo zbog
toga se s potencijalnim klijentima održi sastanak na kojem se ispita financijska
situacija potencijalnog klijenta.
Poduzeće koje s nama surađuje zaduženo je za
financijski dio IPARD projekata i njima bi dostavili vaše financijske podatke na
temelju kojih bi oni procijenili vašu financijsku situaciju.

Ukoliko se ispostavi da vaša financijska situacija nije prolazna za IPARD
natječaj mi vas nećemo prijavljivati.

u prijevodu na Hrvatski trebaš otići tam da se dogovorite za postotak koji bude išel njima da ti daju pozitivno mišljenje o tvojoj "financijskoj situaciji"
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Možemo mi gledati kako hoćemo, no reci iskreno, imaš li ti 200 somova da iskeširaš za papire unaprijed, pa onda čekati hoće li biti odobrenja subvencije ili neće. Ja iskreno nemam

nemam ni ja, al da slučajno imam nebi ih nekom dal da je broji...:rolfer:
 
I

Igman doo

Guest
evo ja se raspitao u detalje,,,sve bi prosao,,al za financije nisam siguran,,,znaci uvjet je pozitivno poslovanje,,,dobio sam i ovu poruku,,tak da je svaka sumnja otklonjena,,,,.......................................................................................:finga::finga::finga:,Mi nikad ne prijavimo projekt za koji nismo sigurni da će proći. Upravo zbog
toga se s potencijalnim klijentima održi sastanak na kojem se ispita financijska
situacija potencijalnog klijenta. Poduzeće koje s nama surađuje zaduženo je za
financijski dio IPARD projekata i njima bi dostavili vaše financijske podatke na
temelju kojih bi oni procijenili vašu financijsku situaciju.

Ukoliko se ispostavi da vaša financijska situacija nije prolazna za IPARD
natječaj mi vas nećemo prijavljivati.

Pozdrav, evo citam redom sve komentare na forumu i vidim da ima nekih koji su se informirali, a ima nekih koji pricaju napamet. Možete pogledati moj pozdravni post http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=860324#post860324 a ukratko cu Vam reći da se ova prica tek zagrijava i da ce novca biti na raspolaganju svima, samo ce za njega trebati malo truda i sa strane proizvodjača, a i volje mladih i strucnih ljudi da hrvatskom seljaku pomognu i usput i nesto zarade. Ovaj odgovor koji ste dobili da vam netko mora procijeniti financijsku situaciju je ispravan jer prije bilo kakvog razgovora sa EU morate imati ciste papire, jer nema smisla ni počinjati raditi projekt ako u startu znamo mi konzultanti da financijski ne zadovoljavate sve kriterije. Postoje neke agencije koje vam uzmu novce za projekat, a znaju da necete proci i onda kasnije je problem, al ste novce izgubili... Postenije vam je odmah reci na cemu ste a mozda vam se treba dati savjet kako da to ispravite pa se jos stignete prijaviti...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

Igman doo

Guest
Mjera 101

Ulaganja u poljoprivredna gospodarstva u svrhu restrukturiranja i dostizanja standarda zajednice.

Unutar Mjere 101 imate redom sektore:
MLJEKARSTVO
GOVEDARSTVO
SVINJOGOJSTVO
PERADARSTVO
JAJA
VOĆE I POVRĆE
ZITARICE i ULJARICE

Svaki taj sektor nosi neka prava i obveze i minimalne kriterije koje morate zadovoljiti.

Popularna mjera koji će natječaj izaci pocetkom veljače je financiranje poljoprivredne mehanizacije što uključuje: traktore do 100kW sa svim priključcima za odgovarajući sektor. Kao i financiranje kombajna za sektor ZITARICE i ULJARICE i iznimno za sektore MJELK, GOVED, SVINJ, i PERAD ukoliko posjedujete svoju zemlju iz koje hranite stoku.

E sad vi meni recite, ako vam ja napravim projekat koji prolazi 99,9 % i na ulaganje od 80 000 EUR dobijete 50% do kraja srpnja 2013. da li je skupo mene platiti 2000 do 3000 EUR??

Pozdrav
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ulaganja u poljoprivredna gospodarstva u svrhu restrukturiranja i dostizanja standarda zajednice.

Unutar Mjere 101 imate redom sektore:
MLJEKARSTVO
GOVEDARSTVO
SVINJOGOJSTVO
PERADARSTVO
JAJA
VOĆE I POVRĆE
ZITARICE i ULJARICE

Svaki taj sektor nosi neka prava i obveze i minimalne kriterije koje morate zadovoljiti.

Popularna mjera koji će natječaj izaci pocetkom veljače je financiranje poljoprivredne mehanizacije što uključuje: traktore do 100kW sa svim priključcima za odgovarajući sektor. Kao i financiranje kombajna za sektor ZITARICE i ULJARICE i iznimno za sektore MJELK, GOVED, SVINJ, i PERAD ukoliko posjedujete svoju zemlju iz koje hranite stoku.

E sad vi meni recite, ako vam ja napravim projekat koji prolazi 99,9 % i na ulaganje od 80 000 EUR dobijete 50% do kraja srpnja 2013. da li je skupo mene platiti 2000 do 3000 EUR??

Pozdrav

...neću ti ovo uopće posebno komentirati,jer ovaj tvoj post potvrđuje moj prošli...samo ću reći da ima ljudi koji rade puno radno vrijeme cijelu godinu za tih 3000€,pa nek ostali forumaši procijene jel to puno ili ne...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma sve je to lijepo i primamljivo,,kada ti vrate 55 posto od ukupne svote,,moj slucaj,,jel sam ispod 40g,,,al nemogu svatit pozitivno poslovanje,,drzava duzna,,europa duzna,majke ti svi u krizi,,,a ja moram pozitivno poslovati,,da ne povjerujes,,jos bi nekak shvatio,,nesmije ti racun bit blokiran,,duzan drzavi,,itd,,mozda promjene:lol::lol::lol::lol:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Ulaganja u poljoprivredna gospodarstva u svrhu restrukturiranja i dostizanja standarda zajednice.

Unutar Mjere 101 imate redom sektore:
MLJEKARSTVO
GOVEDARSTVO
SVINJOGOJSTVO
PERADARSTVO
JAJA
VOĆE I POVRĆE
ZITARICE i ULJARICE

Svaki taj sektor nosi neka prava i obveze i minimalne kriterije koje morate zadovoljiti.

Popularna mjera koji će natječaj izaci pocetkom veljače je financiranje poljoprivredne mehanizacije što uključuje: traktore do 100kW sa svim priključcima za odgovarajući sektor. Kao i financiranje kombajna za sektor ZITARICE i ULJARICE i iznimno za sektore MJELK, GOVED, SVINJ, i PERAD ukoliko posjedujete svoju zemlju iz koje hranite stoku.

E sad vi meni recite, ako vam ja napravim projekat koji prolazi 99,9 % i na ulaganje od 80 000 EUR dobijete 50% do kraja srpnja 2013. da li je skupo mene platiti 2000 do 3000 EUR??

Pozdrav

ma kakvi skupo, al ako radiš projekat za 20 hiljada eurića, opet uzmeš istu cifru il proporcionalno umanjiš?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Možemo mi gledati kako hoćemo, no reci iskreno, imaš li ti 200 somova da iskeširaš za papire unaprijed, pa onda čekati hoće li biti odobrenja subvencije ili neće. Ja iskreno nemam

Iskeširao sam i veću svotu u energetiku i neću više ulagati u taj sektor. U svaki sektor ponešto... Poz
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma hvala bogu što nisam uredan sa financijama pa ne budem ni pomišljao da ulazim u neke velike investicije,mijenjam zvanje u slobodni umjetnik,tj. preživljavam na sve moguče načine:partyman::partyman::partyman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zapravo lažem, ugradio bi si 2-3 kw solarnu centralu na njivi. Za nju ne treba dozvola a cijena nije baš papreno visoka 19.900 kn. Može cijeli dan navodnjavati bez troškova fosilnih goriva ili bio goriva. To mi se jako sviđa :) Kapacitet nije baš neki ali malo pomalo i eto...
A ovo me živcira paneli sa njemačkim certifikatom za dobivanje IPARD sredstava koštaju 59.000 kn a bez tog certifikata 29.900 kn. Ma mislim... To su samo paneli gdje je sve ostalo... Evo uvjerite se...
http://www.solarni-paneli.hr/pdf/cjenik.pdf
 
M

MOCO

Guest
u tome je i moja dvojba, oni mi kao vrate 50% ako ispunim sve njihove uvjete koji su meni osobno pretjerana birokratska izvoljevanja i služe samo tome da se na mome radu nahrani što više birokrata koji mene seljaka gledaju s visoka, tih 50% u stvari oni meni kojekakvim uvjetima nabiju cijenu .. ja u to ne ulazim jer moj rad i proizvodnja ne vrijede u njihovom svijetu više ništa i ja sutra ne mogu otplatit kredit koji uzmem danas

i još nešto, ovi paneli što si stavio, to ništa nije hrvatska proizvodnja? pa jel nema niko kod nas da proizvodi te panele ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja sam zagrizo,,pa cu vidjet,,jel cu uspjet,,,,1posto je kamata,,za ipard,,za 200,tisuca,,kamata za 10 godina je 12tisuca,,sitnica,,naspram nasih 8posto,,kaze pjesma,,polako samo,,polako samo:lol::lol::lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh