• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SASTAVLJANJE I BOJENJE KOSILICE WELGER

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo da i ja se pohvalim kupio sam rasturenu kosilicu WELGER SM8 i rasklopio je u paramparcad i poceo sve da odhrdjavam i bojim
falilo je nekolicina dijelova ali sam to uspijesno napakovao od IMT kose: zupcanici u reduktoru , 6kantna osovina, nosac tanujira al. , remenje , nozevi , nekoliko lezajeva , sistem podizanja vrha kose koji ide preko toplinka , to je samo ono cega sam se sjetio :mrgreen:




evo do ovdje sam stigao slijedi sastavljanje pa jos jedno bojenje ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
lovu? :scratch
mislis oparenisao se od usluga rotiranja :?: ;) hehe

tesko da se ove godine sta moze zaraditi :(
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav!
savoris - pa lepo se kod tebe radi...sve pohvale!
He he he...a čini mi se, da ovde ima, i malo DIMA...jesu li to šunke i kobasice..hmmm neznam???

Ako jesu...pa daj da malo recnemo koju... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Znaci, uspjesno si nasao djelove koji su falili... ne znam koliko se isplatilo novo kupovati, al ajd, tebi je to hobby, pa ti je oprosteno ;)

I samo da se nadovezem: Gdje nista drugo ne moze, IMT uvijek moze ;) Eto, rusi ovakvi onakvi, al bez IMT-a naprosto ne mozes ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
znao sam da nemozes ti odoleti a da ne prokomentarises IMT ;)
hvala bogu i jeftinjacima :mrgreen:

da uspjesno sam nasao zupcanike samo sto sam morao da kupim sva tri posto su idioti napravili razliku u nagibu zuba jedni su lijevi drugi desni a oblik i dimenzije iste, mamicu im jarecu
tako da sam za supcanike dao 80 umjesto 25 evrova , ali nije mi i ni to skupo :lol:

eee JOE jeste to masina za dimljenje zimskih radosti :lol:
 
R

Rajtek

Guest
Ja doma imam takvu imt-ovu rotocionu kosu.
Imam jedan problem, prošle godine za vrijeme zadnje košnje, uspio sam uterat kosu u među i sad mi zadnji disk preskače, valjda zupčanik il nekaj.
Moral bi to popravit, a ovaj vikend mi se čini idealnim za to, kaj mi je činiti????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
otvaranje eto sta ti je ciniti
ima li ko da slika ovu ili IMT kosacicu ima nekih nepotrebnih limova more jedno na njoj

HITNO mi je potrebna slika zadnjeg dijela reznog aparata (vrh kose)
i slika hidraulicnog cilindra koji je podize u transportni polozaj (kako je namontiran i njegov polozaj)
i slika onoga iskakaca kada se udari u prepreku

pomogajte
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
jedno pitanje manje klip je postavljen i radi ko sat ;)


rijeseno idemo dalje :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
iskakac rijesen
na ova tri zadnja srafa idu opruge ali nisam ih trenutno imao
rucni rad

a sta mislite o ovome da posluzi kao sakupljac otkosa , nesto razmisljam nije tesko pa tako nece biti problema sa balansom, jako je jeftino :roll: , a na tanjiru imaju izbusene vec rupe
ovo je samo model od aluminijumske zice
jel neko razmisljao na ovaj nacin dal bi imalo smisla :scratch
dal bi bilo konstrukciono jako ako nije moglo bi da se napravi od INOXA on je veoma cvrst
rupe u disku su trenutno 8mm ali bi lako mogle da se prosire na 10 pa i 12mm ako ima potrebe

ima li neko neku ideju koja kosta manje od 70-100 evra koliko kosta ovo sranje :x
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nije loša ideja, ali to se dosta vrzo vrti i ako samo malo nije u balansu...

A i trava kad naleti, predstavlja veliko opterećenje, ja imam plastični okrugli malo narebran, kad namota travu ako je jako duga, uf, normalno kako je konusan trava pane ali...

Ovo bi prošlo u manjoj travi...

Vidi tu kod vas ako ima firma za održavanje potoka kraj cesta i nasipa, oni imaju metlanih gotovih, možda ga malo povariš i gas...

Iskakač je dobar, meni tu hvala bogu nije nikad iskočlio, nisam zapeo nigdje. Ja s njom i obalu (među) prođem, jer može radit i okomito, pa pustiš koliko treba...
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Pozdrav.
Imam i ja takvu Welgler kosilicu imam problem neznam kako skinuti nosače što drže kučište sa zupčanicima.Znači ona
dva nosaća što drže sa tri vijka i tu se kosa prelama
Molio bih pomoć ko zna trebao bih primeniti sve ležajeve a nemogu rastavit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pa to je jednostavno , odvrnes ona tri vijka koji drze te uske na kojima se reduktor prevrce i samo ih skines na stranu , tek posle toga reduktor mozes otvoriti na pola
ako si me razumio , jednostavno je
 
B

Bobo

Guest
Jesil probo uske uzet u radapciger i svlaciti lezajeve prema van? S unutarnje strane ih u kucistu najvjerovatnije drzi seger.

Nema nista silom, uzmi veci cekic ;)
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Probao sam sa radapcigerom bojim se da nepukne čini mi se da je gus mislim možda ima neka lakša šema .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
cekaj ako sam ja tebe dobro razumio ti nemozes da skines malu remenicu onda , jel :scratch a ispod nje ti ostaje uska koja ti ne dozvoljava da rastavis reduktor , jel :scratch

na kraju osovine ima seger osigurac koji drzi da remenica ne spadne , opet provjeri da slucajno nema jos nesto da drzi ali ne bi trebalo da ima , radafcifer ne preporucujem pokusaj naci presu , tanka je remenica da izdrzi pritisak radafcigera na maloj povrsini
kod mene to ide rukom

zupcaniciima je razlika u tome sto je kod jedne nagib zuba lijevi a kod druge desni , pazu ako zamijenis sva tri i onda ti nagibi odgovaraju (MAMICU IM)
ja sam isto mijenjao sva tri zbog toga sto nisam ni imao onaj donji kroz koji prolazi 6kantna osovina , sva tri platio sam 80 evra u termometalu
imam ona dva gornja koja su mi ostala od WELGERA koji su u super stanju i suvisni su mi , znaci po velicini onaj najveci i onaj srednji najmanji nemam
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
aaaaa sad sam vidio sliku i znam sta te zeza :idea:

okolo reduktora a izmedju uske ima jedan kanal koji sluzi da mast od podmazivanja obidje oko cijele uske

e taj kanal ti se UREZAO u usku 100%
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
I šta sad kako to da skinem da promenem ležaje od osvine remenice da probam svuč radapcigerom i
malo čekićom pa kako bude :scratch :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh