• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sat za radne sate - HELP

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Jel ima shema da se potjera naprijed osim da ga spojim na akumulator i
ostavim da vrti godinu dana ? Radi se o VDO satu koji je novi i sluzi za
brojanje radnih sati a treba mi da ga potiskam na trenutno stanje na kojem
je krepo stari sat. Ne vidim da se moze otvorit pa da rukom poguram...iza
ima + i - stekere i to je to, 12V je, od naprijed brojcanik i onu kazaljku za minute.

tnx
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Stavi ga na 220v istosmjerno pa će se brže vrtiti. ;)
Zezam se, valjda jedino tako. Ako se nemože otvorit to je to.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ne mogu vjerovat koja glupost, i sad ti krepe sat od starog stroja na 3000 sati i ti si prisiljen stavit 0 sati na stroj od 20 godina...koji shit
 
B

Bobo

Guest
Stavi neku naljepnicu pokraj na kojoj pise velikim slovima "+ 3000 sati"

A da se ne moze rastaviti, ne vjerujem, samo je pitanje da li se poslije da sastaviti :scratch

Mislim da postoji nekakav nacin da se sat otvori i da se premaknu brojke... Kako na autima vracaju kilometre, ne moze ovo biti kompliciranije...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ne vidim bezbolni nacin da se rastavi, a nebi ga pokido...i ja mislim da mora postojat nacin al koliko sam trazio na netu i kod zastupnistva niko ne zna...jedino zastupnik moze neke tipove vratit na nulu al to mi ne treba...shit...
 
B

Bobo

Guest
onda ti je naljepnica s napomenom najsretnije rijesenje...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
A potencijalni buduci kupac ti mora vjerovati da je plus 3000, a nije plus 9999.
8)

Mislim da ti nebi bilo lose poslikati sadasnji sat i novi sat, odnosno cijelu proceduru ugradnje da mozes kad budes prodavao traktor to lijepo pokazati.
 
B

Bobo

Guest
DF&Torpedo kaže:
Rastavi sat i prestelaj ga! To ti je najsigurnije rjesenje. :)

Jel ti covijek lijepo napisao gore da je sat moguce rastaviti, ali ne ga poslije i sastaviti...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Da, ja ne vidim kako bi se mogo rastavit sat, dolje je sve u komadu plastika a gore bi mozda mogo skinit poklopac plasticni al ne znam kako ni dal bi to islo nazad onda :-(

Ako se neko vise kuzi u to mogu ga uslikat pa da mi objasni al tesko, cini mi se da je zbilja nemoguce...
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, ak ti je to toliko bitno pokusaj ovako...

uzmi stari sat i pokusaj ga otvoriti, i kad ga otvoris, vidjet ces kako izgleda unutra, te ces lako znati kako otvoriti ovaj novi...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Hm, pametno razmisljanje ali nisu isti, ovaj novi je malo drukciji i ima minutaru :) Al zbilja cu probat, kad izvadim ovaj svakako je za bacit pa cu se malo poigrat s njim.

Hvala
 
B

Bobo

Guest
Preporucam da svakako poslikas i novi sat, da vidimo o cem se tu radi, mozda netk ima iskustva s necim slicnim...
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
A da se ne moze rastaviti, ne vjerujem, samo je pitanje da li se poslije da sastaviti...

mad07.gif
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
A na kojem principu radi taj sat.
Šta dok radi alternator koji daje struju, on se okreće?

p.s.jeeeeej postao sam maher, feštica danas :D :D :D
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Sličan sam problem imao i ja-stao sat, a serviser veli da ne može promijenit samo sat, već mora cijelu kontrolnu ploču koja podosta košta pa sam ostavio stari sat na 3500h, a na prazno mjesto, koje je i inače predviđeno za prekidač prednjeg pogona, prišarafio novi brojač sati od Jcb-a, koji tu paše ko saliven, prespojio i gotova priča! Novi ima več 50h! :)
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Odlucio sam se ne zamarat, ili cu ostavit ovaj koji ne radi ili cu stavit ovaj novi i gotovo.

Hvala svima na pomoci !
 

Najnoviji postovi

Na vrh