• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Satovi na 36.10H ?

B

Bobo

Guest
Jedan je za opterecenje slamotresa, a drugi je valjda za opterecenje u hederu, ili tako nesto...

Jedan ovdje to ima na svom DF-u, i nesto mi je objasnjavao, no ne sjecam se...

To ce ti najbolej DF&Torpedo odgovoriti
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ok, hvala. Jos nesta, ako ima 195 ks al ne pise na stranici kombajna ni nigdje TS, jel moguce da ima TurboSeparator ? Kako se to moze vidit izvana ?

Pozdrav
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ajd hocete se vise dogovorit sta je to !? :) Mislim da nije jer ove nacrtane ikone ne lice na to. Aj pliz nek neko posalje DF&Torpeda pa da mi pojasni i za Turbo Separator i za ovo. Ove satove sam vidio da ima i TopLiner.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
Jel zna neko kaki su ovo satovi na 36.10H, 1991.g. i za ceg sluze ?

Obrisan neispravan link.
Da to su pokazivači rasipa, na slamotresima(gornji pokazivač) i sitima(donji pokazivač).
Isto tako na kraju sita se mora nalaziti senzor (okrugla cijev, koja reagira na dodir), ako nema senzora cijeli sistem ti ne vrijedi,
SteveO kaže:
Ok, hvala. Jos nesta, ako ima 195 ks al ne pise na stranici kombajna ni nigdje TS, jel moguce da ima TurboSeparator ? Kako se to moze vidit izvana ?

Pozdrav
Moguće je da je 192 ks, ako nije stariji od 1989. godine.
Moguće je da ima Turbo separator.
TS na nekima piše na stranici, ali jako sitnim slovima (pokraj onog natpisa "Agrotronic")

SteveO kaže:
Ajd hocete se vise dogovorit sta je to !? :) Mislim da nije jer ove nacrtane ikone ne lice na to. Aj pliz nek neko posalje DF&Torpeda pa da mi pojasni i za Turbo Separator i za ovo. Ove satove sam vidio da ima i TopLiner.
Ispričavam se što nisam prije odgovorio, prskao sam kukuruz pa nisam imao vremena.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Znam di pise inace TS-System iznad prednjeg tocka ali na ovom ne pise al covjek reko da ima 195 ks a koliko sam uspio skuzit da ako ima 195 ks da mora imat TS ? Kako se to moze vidit izvana, taj TS jel ima ? Ili po satovima nekako, valjda postoji nacin osim zavlacenja u kombajn i naljepnice na strani ?

I ovo sto se tice sita, jel to na gornjim ili donjim ? Ta cijev ? Na gornjim nisam vidio nista neobicno...

Ma nema beda, odgovoraj kad stignes :)

Pozz
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
Znam di pise inace TS-System iznad prednjeg tocka ali na ovom ne pise al covjek reko da ima 195 ks a koliko sam uspio skuzit da ako ima 195 ks da mora imat TS ? Kako se to moze vidit izvana, taj TS jel ima ? Ili po satovima nekako, valjda postoji nacin osim zavlacenja u kombajn i naljepnice na strani ?

Pozz
Nemoraš se zavlačiti u kombajn, pogledaj ispod stranice, ima s lijeve strane pogon, i s desne ležaj.
I ovo sto se tice sita, jel to na gornjim ili donjim ? Ta cijev ? Na gornjim nisam vidio nista neobicno...
To je učvršećeno izvana na poklopcu kroz koji se izvlače sita, Ta cijev se vidi sa 100 m, ako je nisi vidio znači da je nema.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
trebao si iz malo daljega uslikat,,nevidi se dobro
ali, ako me oko nevara, u desnom uglu, dole se vidi ta cijev,senzor :scratch
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
A tu sam sliku dobio pa valjda onda ima ako je napiso covjek da ima. Jer cesto je tako da ima al onda na kraju ima sat a sve ostale instalacije pocupane...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ima senzor, vidi se u donjem desnom kutu.

SteveO kaže:
Aha, neam pojma, onda vjerojatno nema TS jer ne vidim nista cudnoga...
Od sita nemožeš vidjeti dal ima TS,

Dal imas samo slike od tog kombajna, ili si ga uživo vidio?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Izgleda da ima TS, vidi se na slici u gornjem desnom kutu dio remenice. Ako možeš poslikaj ga tako da se vidi sve ispod stranice.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Da to je TS.
I vidim da su remeni prebačeni na sporiji prijenos, tj. za kukuruz.
 
D

danger

Guest
Da li si kupio taj kombajn i koliko si ga platio ako nije tajna,a usput i jedno pitanje za kolegu DF koji se razume u farove,da li ti je poznato da model 3610 sa ts-om 90 i 91 god. imaju neku klapnu za preusmeravanje mase da neide preko ts-a ili ako zelis prebacis klapnu i onda masa ide preko turbo separatora,navodno samo te zadnje serije to imaju,ako imaju da li znas sa koje se strane to prebaciva ako ta klapna uopste i postoji.hvala
 
D

danger

Guest
Da li uvozis ili kupujes u HR,ajd posalji slicicu kad pazaris,ja danas idem u Sabac da vidim jedan 3610 90-o god.,ako nije truleks najverovatnije cu pazariti,lomim se izmedju klasa 98 i 3610 fara,usput da ti odgovorim na pitanje,kod nas je slabo zastupljen sajt poljoprivrede ustvari koliko znam i nema ga,ima samo Poljoprivrednik novine i tu imas dva pluga i tanjiraca u oglasu,ako nisi daleko naj popularnije ti je vasar u Rumi svakog 3 u mesecu,tu imas svega u ponudi,e sad neznam sta te konkretno interesuje....?
 
Na vrh