• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

savjet, prijdlog

I

Imt56o

Guest
e ovako u planu sam da kupujem traktor duplak(polovan) do 50 - 55ks...pa bi volio da vidim sta mi Vi predlazete i vasa iskustva.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
e ovako u planu sam da kupujem traktor duplak(polovan) do 50 - 55ks...pa bi volio da vidim sta mi Vi predlazete i vasa iskustva.

Za kakav posao ti treba traktor?
Za koju povrsinu?
I naj vaznije koliko si spreman suski izdvojiti?
 
I

Imt56o

Guest
Za kakav posao ti treba traktor?
Za koju povrsinu?
I naj vaznije koliko si spreman suski izdvojiti?

konkretno bi koristio za oranje, a bio bi ukljucen i u sve ostalo sto bude potrebno, sto se tice povrsine pa otprilike oko nekih 150 duluma zemlje, a suske do 12 hiljada KM.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
konkretno bi koristio za oranje, a bio bi ukljucen i u sve ostalo sto bude potrebno, sto se tice povrsine pa otprilike oko nekih 150 duluma zemlje, a suske do 12 hiljada KM.

Hoce to biti jedini traktor u dvoristu ili ima jos koji?
 
B

Bobo

Guest
Najprije da se preracunamo...
12 000KM je u grubo oko 6000€
150 duluma je ako se ne varam 15 hektara.

Da li planiras prosirivati posjed i do koje bi povrsine isao?

Koji sad traktor imas i koje prikljucke imas za taj traktor?

Koji ti sve prikljucci trebaju za jaci traktor?
 
B

Bobo

Guest
Ja ne razumijem ljude ponekad... Sta ce ti kraj tri traktora jos jedan na samo 15 hektara zemlje?

Pa jedan 542 i 560 to odrade bez problema.

Ja toliko radim s 549 i 539 i jos mi nije dosta, traktori mi stoje...


Za te pare kupi ili kombajn ili berac ako nemas i tuci usluge...
 
I

Imt56o

Guest
Najprije da se preracunamo...
12 000KM je u grubo oko 6000€
150 duluma je ako se ne varam 15 hektara.

Da li planiras prosirivati posjed i do koje bi povrsine isao?

Koji sad traktor imas i koje prikljucke imas za taj traktor?

Koji ti sve prikljucci trebaju za jaci traktor?

dobro smo se preracunali, to je 6000€ i 15 hektara, sto se tice prosirivanja posjeda nisam u planu u skorije vrijeme, od traktora trenutno imam dva imt 542 i jednog imt 560, ovi manji traktori obicno se koriste za kosevinu, grabljenje, baljiranje,sijanje i prskanje zita, dok imt560 je za oranje, rotodrljacu, silazni kombajn i po potrebi motiram prednju kasiku na njega.

sada bi uzeli jednog duplaka do 50-55 ks, ali kojeg?....tu Vi nastupate da pomognete:)
 
I

Imt56o

Guest
Ja ne razumijem ljude ponekad... Sta ce ti kraj tri traktora jos jedan na samo 15 hektara zemlje?

Pa jedan 542 i 560 to odrade bez problema.

Ja toliko radim s 549 i 539 i jos mi nije dosta, traktori mi stoje...


Za te pare kupi ili kombajn ili berac ako nemas i tuci usluge...



stvar je u tome sto imam u planu jednog imt 542 prodati, a nas ima trojca (otac i dva sina) tri traktora su uvijek u funkciji i pored toga sto redim sebi pruzam i usluge jer u mom okruzenju i nema bas puno trakora, a imam i berac Sipov i Claas kombajn za zito.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Pa i nas je trojica, al 90% posla odradim ja sam... A i ja vrsim usluge i beracem i kombajnom i cak usluzno obradjujem mom tetku njivu od 10 hektara, sto znaci da ponekad radim i 25 hektara zemlje s moja dva traktora.

Kazem, s 560 i 542 to sve stignes bez problema i ima li uopce smisla ulagati u jos jedan traktor, ako ne planiras prosirivati imanje? Ja mislim da nema, da je bolje da za te novce kupis jos zemlje.

Ja sam u poziciji slicnoj tvojoj i ne razmisljam o traktoru osim ako ne uleti stogod povoljno a recimo dobro... Trenutno kupujem jos zemlje i u zakup uzimam sto god stignem u okolici sela.


Radi kako god zelis, nemoj da ispada da te ja na nesto nagovaram...




Inace, za te pare koje si naveo najvjerovatnije da ces u tom rangu snage naci nekog finog zetorcica. Jeftini za odrzavanje, a i ne kvare se toliko. Dobri i zahvalni traktori. Mislim da sa zetorom nema greske. 6000 je malo nategnuto, ali mislim da bi se dalo nesto i iskopati.

U suprotnom ti ostaje samo stari tip 560 ili 577 s prednjom vucom ili npr torpedo 55A ili neki slican traktor...
 
I

Imt56o

Guest
Pa i nas je trojica, al 90% posla odradim ja sam... A i ja vrsim usluge i beracem i kombajnom i cak usluzno obradjujem mom tetku njivu od 10 hektara, sto znaci da ponekad radim i 25 hektara zemlje s moja dva traktora.

Kazem, s 560 i 542 to sve stignes bez problema i ima li uopce smisla ulagati u jos jedan traktor, ako ne planiras prosirivati imanje? Ja mislim da nema, da je bolje da za te novce kupis jos zemlje.

Ja sam u poziciji slicnoj tvojoj i ne razmisljam o traktoru osim ako ne uleti stogod povoljno a recimo dobro... Trenutno kupujem jos zemlje i u zakup uzimam sto god stignem u okolici sela.


Radi kako god zelis, nemoj da ispada da te ja na nesto nagovaram...




Inace, za te pare koje si naveo najvjerovatnije da ces u tom rangu snage naci nekog finog zetorcica. Jeftini za odrzavanje, a i ne kvare se toliko. Dobri i zahvalni traktori. Mislim da sa zetorom nema greske. 6000 je malo nategnuto, ali mislim da bi se dalo nesto i iskopati.

U suprotnom ti ostaje samo stari tip 560 ili 577 s prednjom vucom ili npr torpedo 55A ili neki slican traktor...


a sta mislis o store 504?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Štore je zgodan traktor, samo prelagan za svoju snagu, nježan i precijenjen...
Tebi bi recimo od Zetora odgovarali: 6045, 6245 ili eventualno 50 / 5245 a njih ćeš teško naći za 12 000 KM a da su dobrom stanju, mada uvijek nešto može iznenada ispasti. Prati oglase, raspituj se i ako možeš skupi još koju hiljadarku.
Ako već planiraš prodavati jedan traktor, zašto onda ne sačekaš dok ga prodaš pa onda sa više novaca u džepu kreneš u potragu.

Ili se pomozi nekim kreditom dok ne prodaš traktor.
 
B

Bobo

Guest
Od gore navedenih zetor ti je najbolji izbor. ako se sta i pokvari, popravlja se lakse nego IMT...

jako zahvalni traktori i tu nema govora.

Sto se store tice, nisam ga nikada ni u zivo vidio, pa necu nista ni komentirati.
 
Z

zetor4718

Guest
Od gore navedenih zetor ti je najbolji izbor. ako se sta i pokvari, popravlja se lakse nego IMT...

jako zahvalni traktori i tu nema govora.

Sto se store tice, nisam ga nikada ni u zivo vidio, pa necu nista ni komentirati.

Štore je super traktor,ali previše košta.on je vrlo dobra kopija Fiata,što se tiče zetora serije do 49,59,69xx nemaju problema dok ove kasnije imaju malo nježniji mjenjač odnosno ako ga siliš najvjerojatnije će stradat.vjerujem kad prijeđeš sa 542 na neki luksuzniji traktor preporodićeš se.pošto sam dosta radio sa 542 mogu reći da je meni to super traktor samo da ima servo volan i mekše kočnice(stara linija 84.),imamo jedan u obitelji od 90-ih a negdje 98. je napravljena generalka i jedino do sada je mjenjan tanjurasti zupčanik,a kočnice dosta puta zbog lošeg materijala.moja preporuka ti je Zetor 6945 ili 7045.6945 imam ja i vjeruj mi nema zadatka koji taj traktor nemože obaviti,uglavnom radim po šumi u brdima i nisam neki profesionalac,ali kud pogledam tamo i idem!7045 je jedino malo luksuzniji a treba gledati i na to,a ne da ti u kabinu puše sa svih strana i da je unutra buka.preporodit češ se i na potrošnji,a ja nešparam gas i potrošnja po jutru iznosi cca.11L,a u transportu ako je ravnica troši jako malo,od kvarova hvala bogu još ništa nisam imao no ipak je prošlo tek nekih 800 radnih sati od generalke koja nije bila skupa.po bosni imaš dosta tih zetora i nađu se povoljno.i moj savjet ti je ako ti nije hitno nemoj žurit nego ušparaj još novaca i pažljivo biraj da se ne pokaješ poslje(osobno doživio i naučio).
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
nece biti jedini, jer sada imam dva imt 542 i jednog imt 560

Rasprodaj to sve i kupi sebi dva duplaka, jednoga manjega od 35-50 ks i jednoga 70+ ks i da te bog vidi :supz: Mozes i jos toliko prosiriti povrsine i bice ti za sve dovoljna ta dva traktor, a ne da ti bespotrebno leze 4 traktora u dvoristu.
Ili eventualno tog 560 zamjeni za nekog veceg duplaka
 
Z

zetor4718

Guest
Rasprodaj to sve i kupi sebi dva duplaka, jednoga manjega od 35-50 ks i jednoga 70+ ks i da te bog vidi :supz: Mozes i jos toliko prosiriti povrsine i bice ti za sve dovoljna ta dva traktor, a ne da ti bespotrebno leze 4 traktora u dvoristu.
Ili eventualno tog 560 zamjeni za nekog veceg duplaka

ma sve što si napiaso to stoji ali što će mu dva duplaka?Jedan je uvrh glave kad ore i ako ide u šumu,znaš i sam da je duplak veći trošak a nije baš ni okretan.jedan traktor 70ks sa duplom vučom i jedan 50ks klasičan npr. zetor 7745 i 5211 ili torpedo 7506 i 4806.iskreno svi mi malo pretjerujemo i ja bi zetora 160ks i onog 47 i da ne nabrajam a nema potrebe.treba gledat racionalno a i sa novcima se ne treba razbacivat.jedan duplak uvrh glave,ali da se čovjek bavi šumom onda uredu.mislim meni je svejedno kako će on napraviti.osobno gledao sam kupiti nekakvog zetora 7745,8540 ili deutza oko 70ks,no kako sada stvari stoje izgleda da će mi moj biti viška pa sam kupio auto.sad čekam da uđemo u eu pa da počnem voziti kući njihove krševe.IMT560-dobro razmisli i gledaj uzeti što tebi odgovara,ovi istočni traktori svi su tu manje-više jednaki a zapadni su većinom istrošeni do bola,uglavnom na tebi je odluka.Poštvani koega sa foruma Basic ima dosta traktora lijepih i očuvanih,obrati se njemu pa možda ti se nešto i svidi(i nije skup)!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
ma sve što si napiaso to stoji ali što će mu dva duplaka?Jedan je uvrh glave kad ore i ako ide u šumu,znaš i sam da je duplak veći trošak a nije baš ni okretan.jedan traktor 70ks sa duplom vučom i jedan 50ks klasičan npr. zetor 7745 i 5211 ili torpedo 7506 i 4806.iskreno svi mi malo pretjerujemo i ja bi zetora 160ks i onog 47 i da ne nabrajam a nema potrebe.treba gledat racionalno a i sa novcima se ne treba razbacivat.jedan duplak uvrh glave,ali da se čovjek bavi šumom onda uredu.mislim meni je svejedno kako će on napraviti.osobno gledao sam kupiti nekakvog zetora 7745,8540 ili deutza oko 70ks,no kako sada stvari stoje izgleda da će mi moj biti viška pa sam kupio auto.sad čekam da uđemo u eu pa da počnem voziti kući njihove krševe.IMT560-dobro razmisli i gledaj uzeti što tebi odgovara,ovi istočni traktori svi su tu manje-više jednaki a zapadni su većinom istrošeni do bola,uglavnom na tebi je odluka.Poštvani koega sa foruma Basic ima dosta traktora lijepih i očuvanih,obrati se njemu pa možda ti se nešto i svidi(i nije skup)!
Pa koliko je potrebno da je veliki traktor duplak isto je toliko potrebno da je i mali. Zetor 5211/45 ja bas i nebih uzeo kao mali traktor, vise sam mislio na nesto tipa store 404/504, ima i ovih starijih iz sdf grupacije bas kompaktnih duplaka a opet povoljnih ili neki kinez.
Pa imas duplaka valjda znas sta znaci dupla vuca :scratch
Sta znaci okretnost traktora ako se on okrece samo u mjestu :mrgreen:
Gledaj sad recimo uzecemo za primjer berac, kada je vlazno traktor od 40-50 ks pa i 60 ako nema duple vuce sa njim nemoze raditi kako spada, a duplak 40-50ks ide kao avion
Ili evo kod nas prosle godine kada je bilo vlazno 539 nije mogao kultivirati, malo malo pa oklizne u red a kinez duplak ide kao mina
Pa ti sad vidi je li treba mali traktor biti duplak ;)
Meni je svejedno sta ce ko kupiti, ali kad vec covjek pita iznosim misljenje :idea:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ja bih ti preporučio da uzmeš duplaka. Ako će to biti Zetor onda bilo koji samo ako je očuvan i ako se može cijenom uklopiti u tvoj budžet. Štore ti je lagan i nježan traktor ustvari loša kopija Fiata, Universal je puno bolji od Štorea, teži je i ima daleko bolji mjenjač. Samo ni jedan se nemože porediti sa Zetorom. Zetorova kabina vrijedi pola Štoreta, osim toga Zetor ima 5 brzina a Štore 3, Zetor ima kompresor i servo volan kao standardnu opremu dok ćeš to teško naći kod Štoreta.
 
Z

zetor4718

Guest
Pa koliko je potrebno da je veliki traktor duplak isto je toliko potrebno da je i mali. Zetor 5211/45 ja bas i nebih uzeo kao mali traktor, vise sam mislio na nesto tipa store 404/504, ima i ovih starijih iz sdf grupacije bas kompaktnih duplaka a opet povoljnih ili neki kinez.
Pa imas duplaka valjda znas sta znaci dupla vuca :scratch
Sta znaci okretnost traktora ako se on okrece samo u mjestu :mrgreen:
Gledaj sad recimo uzecemo za primjer berac, kada je vlazno traktor od 40-50 ks pa i 60 ako nema duple vuce sa njim nemoze raditi kako spada, a duplak 40-50ks ide kao avion
Ili evo kod nas prosle godine kada je bilo vlazno 539 nije mogao kultivirati, malo malo pa oklizne u red a kinez duplak ide kao mina
Pa ti sad vidi je li treba mali traktor biti duplak ;)
Meni je svejedno sta ce ko kupiti, ali kad vec covjek pita iznosim misljenje :idea:

ma shvaćam šta ti hoćeš reći,imam duplaka i imao sam traktor bez duple vuče.dupla vuča je kao da imaš dva traktora u jednom,a reću ti da sam se ja naradio sa traktorima bez duple vuče zetor 4511 i 4320.ti traktori su radili po 25 jutara zemlje i skoro toliko livada.Nekažem ništa da i mali duplak nevalja ali nema potrebe.5211 je mali traktor samo sa puno snage i to je idealna kombinacija ima dosta široke zadnje gume i ide kao strijela.moj bivši 4718 je bio avion od traktora i bez straha govorim da se od njega mogao sakriti i 549,imao je manu lagan prednji kraj a to se lako riješi.zgodni su ti mali duplaci i ideja ti je na mjestu i nije bit moje ili tvoje mišljenje bit je racionalna razmišljanje i funkcionalno znači namjenski,ulupaš novce u traktore bezveze za 5245 moraš dati skoro kao za 7745 a 5211 košta kao 542.dobro je iznositi mišljenja i ispravno je drukčije razmišljati jer to nas čini ljudima.ja nekažem da sam u pravu jer je to samo moja vizija i kako ja to zamišljam,pa kad ja iznesem mišljenje pa ti i još netko čovjek če razabrati što njemu najbolje odgovara.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ja onako govorim svoje misljenje, neznam sta je covjek sebi zamislio
Ali za ova tri i jos malo para se mogu uzeti dva solidna duplaka, ali ko voli nek izvoli. Kao sto kazem iznosim svoje misljenje.
 
Na vrh