• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
A dijelovi? Koji dućani imaju za njih dijelove u hrv? 🤔
Za univerzale se još da i u lokalnim dućanima kupit, il najbolje u traktor univerzal sesvete 👌
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Ja sa URSUSOM c355 malčiram sa CORTEZEOM 220 hidro posmakom i prvom i drugo radnom a bogami išel je i prva spora istina trava je bila preko metra ali je išlo je napravilo nisu bili hektari.Bilo mi žal tjerat Holanda 100ks u tu šikaru pa vi sad procijenite
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
A dijelovi? Koji dućani imaju za njih dijelove u hrv? 🤔
Za univerzale se još da i u lokalnim dućanima kupit, il najbolje u traktor univerzal sesvete 👌
Imaju neke dijelove samo se treba pozanimati. A ni za ostale nije baš da ima svaki dio.
Ali ako tako gledaš kupiš IMT ili Torpeda pa guli sa njima
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Razmisljam o zamjeni svog ursusa 335 sa nekim malo pogodnijim za malčiranje voćnjaka. Htio sam nešto novije i bolje ali trenutno ne ide tako. Moram kupiti malčer na proljeće pa nijedan ne odgovara ursusu, 160 mu je previše, 130 preusko da bi mogao ići sa strane traktora. Znači trebao bi nešto recimo 45 ks na više ali da nije previše gabaritan i da bi mogao tjerat 160cm. E sad, što je bolji izbor, 445 ili 4911, 4712...? Traktor bi trebao biti koliko toliko stabilan na kosinama.
Zanimljivo izgleda, limarija u dost dobrom stanju. Čak su i ovi zaštitni limovi na alternatoru i anlaseru još gore.. Ne vidi se kuplung kolko je poderan, al izgleda mi ok.
Ako je blizu, vrijedi pogledat 👌
 

Prilozi

  • Screenshot_20220116-114851_Facebook.jpg
    Screenshot_20220116-114851_Facebook.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 41

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Da sam bio malo pametniji pa tu u startu uzet, ovako sam u 335 ulupao novaca i novaca a svejedno mi ne odgovara za moj biznis. Za malčer 130 je preširok, ne može pod krošnju, a za 160 je preslab motor. Zbog međurednog razmaka od 5m, druge širine mi ne igraju.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Sve jasno.. Najbolje probat prodat ursusa. I uzet ovak nekaj.
Mi s našim pre zadovoljni. Lak na volanu, hidraulika provjereno diže 800kg,bez utega naprijed, dosta je težak, motor jak.
Kod nas je navrtil 14 000 sati, potrošil ko zna kolko prednjih guma, iza je sad 4. set. I još ide 😉
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kad se sjetim da sam takvog uzeo pred jedno 7-8 god za 13000 kn...
Sredio volan, promjenio sinhrone u getribi i reparirao bosch pumpu i nakon toga samo po gasu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
meni je zgodan, to je malo sposobniji štorac...
jedino za tu lovu bi moral imat bar kabinu...i prednju hidrauliku... ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
A gdje najti dijelove za tu egzotiku? Agrifull je španjolska marka, koja je kasnije imala rebrandirane Fiate --66 serije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Pa to je novi traktor, ako su za to dijelovi več sad problem ......
Ima i novi za kupiti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
na sve... 🤭 ...iz iskustva šogijevog 3060, ama baš sve se može sj...at....
osobno si baš nebi massey-a poželil...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Vidim da treba sve 4 nove gume, po broju registracije nema ga u vlasništvu duže od dvije godine... Mene bi ga bilo strah kupiti zbog getribe, kad tu špena počne svoje raditi i zezati, izbilo ti bude novce i živce. (govorim po iskustvima vlasnika oko mene...)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
i getriba, i prvi pogon, i kompjuter (ako ga taj ima), i lamela, i struja...
nekak mi se čini da ga taj želi riješiti...inače bi cijena trebala bit dupla...
 

Najnoviji postovi

Na vrh