• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SCHUMACHER kosa, par pitanja

B

Bobo

Guest
Dakle, svi koji imaju SCH kosu na kombajnu dobro dosli u ovu temu.

Naime, trebam jednu informaciju u vezi SCH pruta kose i nozica.

Trebam na svom kombajnu prenitati jednu cjelu kosu novim nozicima, i posto cesto puta kosim kraj sume dogodi se grana u kosi malo-malo, pa na kraju dana s desne strane kose par zubaca se mora mjenjati. Da bih izbjegao probleme s nitnama, odlucio sam se kupiti SCH sarafice za fiksiranje nozica, ALI dogodio se problem. Sarafici ne mogu proci ni kroz nozic, a kroz prut kose da ni ne pricam. Sarafici nisu original SCH, nego neki zamjenski 3.5kn s "plasticnom" maticom.

Zanima me jel itko od forumasa ima taj sistem sa saraficima, da mi izmjeri jedan sarafic, da usporedim s ovim a koje ja imam, da vidim da li su mi prodali muda pod bubrege, ili su ipak na SCH kosi rupe vecih dimenzija?

Ako nista drugo, samo dimenzija rupe na SCH nozu je takodjer dobar podatak...

na zmaju da razbusujem prut na 1mm vecu dimenziju, kud je prut i ovako i onako slab i puca, ovako bih ga samo oslabio, a razervni prut nemam, jer je moja kosa sto je bila na kombajnu pukla na jako nezgodnom mjestu i da ju i zavarim, ne bi izdrzala dugo...

Svaka informacija je dobrodosla! unaprijed hvala.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Imam ja SCH kose na svim hederima osim na hederu ĐĐ 4.2,
SCH vijak ima na 2/3 svoje dužine navoj, a ostala 1/3 su zarezi, koji su izrađeni točno na toleranciju, tako da čvrsto fiksiraju nož, odnosno da spoj nakon dugo rada nebi bio labav jer ipak se radi o brzom translacijskom gibanju.

Dosta sam kosio sa Đurinom kosom, i razmišljao sam svašta kao i Bobo, ali zaključio sam da od svih metoda najbolja je da u alatu imaš rezerve zakovica i 2 čekića ;)

Sutra ujutro ću izmjeriti vijke, ako ne zaboravim.
 
B

Bobo

Guest
Nema potrebe premjeravati vijke, sjeo sam u auto i otisao do kolege koji ima df sa SCH kosom... sarafici mu pasu kao saliveni, a SCH nozici imaju vece rupe, kao i SCH kosa...

Dakle, vratit cu sarafice u trgovinu i zakovice majka...
 
Na vrh