• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Selektori za žitarice, trijeri, vjetrenke i slično

misabobovac

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
20
efca6849b2a4cc02b7f3b8017cb5bcef.jpg

78fa3b6c6769b9c05e9780cbe31c3c42.jpg

c86225632dd0895390f5c53b5b6eb72f.jpg

Evov mog trijera. Mahina je 1906 godiste made in austro-ugarska monarhija...jedino mu je motor dodat...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Jel ima tko kakav stroj ili ideju,trebao bi znaci prosijat soju ali samo od primjesa (sjemenke korova), i to bi direktno iz prikolice na straznji suber islo van,na neku sneku koja bi dizala na to sito nekakvo i odma sa drugim sitom u drugu prikolicu
Evo imam lufta mjesec dana do soje pa da smislimo nesto
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Trebao bih napraviti sebi vijaru . Najviše bi bila korištena za pasulj nakon gaženja traktorom da se razdvoji ono smeće u prvom prolazu a kasnije bi preciznijim sitima u još jednom prolazu pokušao bolje očistiti.
Koristio bih ga vjerovatno i za ostale kulture kukuruz,pšenica,ječam ali prioritet je pasulj.

Koristio bih sita od kombajna koja već posjedujem i napravio bih još koje ako bude trebalo.
Sita su veličine 100x60cm .

E sad pitanja i nepoznanica mi je mnogo , koliki nagib sita da stavim ?
Koja frekvencija trešenja otprilike treba?
Koliki bi amplituda tresenja trebala?
I još svaka ideja ili iskustvo je dobro došlo.

Ovo je osnovna zamisao.

20200420_205541.jpg 20200420_204237.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Radi za ono za šta je i planiran a to je brzo odvajanje pogaženog pasulja .
Da bi radio kao pravi selektor trebalo bi ventilator i doziranje srediti ali mene zadovoljava i ovakav primitivan.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh