• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servo volan na Tv 730

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Pošto je na mom Tomi trebalo urediti sredinu našao sam tokara u okolici Krapine koji mi je to uredio i pitao me jesam li zainteresiran za servo volan za traktor ja sam naravno rekao da jesam i ovih dana sam to uspio realizirati.Na traktor je pripasana glava i pumpa volana od Mercedesa linije 123.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ajde stavi malo slika da vidimo kako izgleda i funkcionira a usput koliko je to kunica ? :roll:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pošto je na mom Tomi trebalo urediti sredinu našao sam tokara u okolici Krapine koji mi je to uredio i pitao me jesam li zainteresiran za servo volan za traktor ja sam naravno rekao da jesam i ovih dana sam to uspio realizirati.Na traktor je pripasana glava i pumpa volana od Mercedesa linije 123.

Ja sam imal prilike voziti 732 s takvom modifikacijom i mogu ti reći samo riječi pohvale... isto sam iz okolice Krapine i bil sam kod tog čovjeka... moj kolega ima to ugrađeno već dvije god, on mu je to radio, kad sam to vidio onda sam mislil slomil bu to na frezanju, al sve još drži a tip rošta po šumama, ore, freza i sve najteže stvari.... cijena je onda bila 2600 kn s ugradnjom...
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Pošto je na mom Tomi trebalo urediti sredinu našao sam tokara u okolici Krapine koji mi je to uredio i pitao me jesam li zainteresiran za servo volan za traktor ja sam naravno rekao da jesam i ovih dana sam to uspio realizirati.Na traktor je pripasana glava i pumpa volana od Mercedesa linije 123.

..pa to je odlično ako je to moguće staviti ... nadovezao bi se i na ostale upite .. hoće biti kakvih slika, kako to izgleda ... :rolleyess:
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Kupiš glavu volana i pumpu volana od Mercedesa linije 123 a ostalo ti napravi taj tokar za 200E.Svoj volan komplet skidaš na ona četiri vijka na dnu volana.Za glavu volana napravi nosać i inverziju,isto tako uradi nosać za pumpu.Na 730 dobiješ remenicu koju šarafiš na svoju a za 732 skidaš originalnu i stavljaš onu koju si dobio s nosaćima jer je originalna prevelika pa se grije pumpa zbog prevelikog broja okretaja.Velika prednost je ta što ova vrsta volana ne utječe na rad hidraulike.Mene je sve izašlo 2000 kn i ne žalim.http://imageshack.us/photo/my-images/43/070gf.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/066eq.jpg/
 
Posljednje uređivanje:

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Upravo o tome govorim.Ako imaš takav traktor onda znaš o čemu govorim jer kad imaš neki priključak pa sad ti stani svaki put da ga digneš ili vozi samo ravno.Trebao bi to probati a ionako nema što otić da bi nosio glavu u torbi.
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav forumašima; ljubiteljima i preponosnim vlasnicima traktora tome!!!

., ča reć za ovaj volan od mercedesa?!., samo reči fale!!!., već smo pisali o vakovome volanu., pa evo počela ponovo polemika., pa ajde da i ja dodam ku.-
., moje skromno mišljenje, čini mi se bolji od orginala., pogotovo kada znamo da ovaj volan ima svoju pumpu, prenosnike i svoje ulje., to je pet plus., rasterećuje redovnu pumpu hidraulike, manje se grije hidro-ulje postojeće., a znate i sami kad je od mercedesa da je fulll provjereno i sigurno!., moja OSOBNA PREPORUKA i ocijena čista petica!!! ..., preporučil bi svakako, svakom da ugradi u traktorić, beba je za vozit., a moramo uzet u obzir da je jeftinije od orginala za neki 70%., pa tom majstoru iz Zagorja - Krapine skidam kapu., moj osobni rešpekt i preporuka!.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A odeš na tehnički i čovjek koji pregledava skuži preradu i neće te pustit bez atesta, nije to samo tako pripasivat bilo kako, platiš nekome, imaš glavu u torbi jer nije atestirano i nitko ti ne garantira ako otkaže i nastradaš. Kad se spoji pravi hidraulični volan ne utječe ni on na brzinu dizanja hidraulike ako se ne okreče volan u isto vrijeme dok se drži pritisnuta ručica hidraulike a za nešto više novca imaš pravu stvar a ne nekakvu skalameriju.

Ako je to tak prije tehničkog skineš, staviš original njegov i prisjetiš se kak je težak...

Što se tiće sigurnosti mislim da je provjereniji nego sve komponente na tomovinkoviću... njemci, pogovo u ono vrijeme proizvodnje mečki 123 itd su radili srojeve bez pogreške... a i ako ti odapne pumpa još uvijek ti ostane mehanika za okrentanje, a kod recimo prima izvedbe si vriti kad ti odapne bilo što...

bio sam na tehničkom prisutan i baš frajer zna kaj je original, a kaj nije... prošal je uredno tehnički taj čovjek, a i interes im je ubrati samo lovu...
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Kupiš glavu volana i pumpu volana od Mercedesa linije 123 a ostalo ti napravi taj tokar za 200E.Svoj volan komplet skidaš na ona četiri vijka na dnu volana.Za glavu volana napravi nosać i inverziju,isto tako uradi nosać za pumpu.Na 730 dobiješ remenicu koju šarafiš na svoju a za 732 skidaš originalnu i stavljaš onu koju si dobio s nosaćima jer je originalna prevelika pa se grije pumpa zbog prevelikog broja okretaja.Velika prednost je ta što ova vrsta volana ne utječe na rad hidraulike.Mene je sve izašlo 2000 kn i ne žalim.http://imageshack.us/photo/my-images/43/070gf.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/066eq.jpg/

..e to te pitam .....HVALA TI PUNO !!! . sad mi je već jasnije ...možda još ako bi imao bar jednu dvije iz profila cijelog volana te jednu samog kućišta - glave-puža bilo bi super... što se tiče pumpe i hidro puža-glave ja već našao par ponuda za cca 400-500 kn komplet ( nisam još kupio pošto neznam niti kak bi trebale/li izgledati - pa da nebi bilo podvala .. ) , samo mi nije još jasno kako je u biti složen puž i ta redukcija unutra na volanu s kućišta glave sam stup volana ... imam frenda tokara to bi mi on mogao istokariti ...
s obzirom da moj tomo nema uopće svoj volan dali bi morao kupiti i njega ( neki polovni ) ili se može napraviti direkt s puža bez originalnog volana ??'
e a jeli mi možeš reći o kojim promjerima remeca se radi? ja an mom 730 imam remenicu s mogućnosti dva remena , jedam mi je zauzet za hlađenje a drugi je slobodan (pa ako mi je regler ispravan a to još nisam provjerio - kako nebi morao stavljat alternator ) možda bi mogao složiti origigi.. osim ako nije prevelika remanica kao što kažeš da je moguće da se pumpa grije ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Antimone, kako ti ide sređivanje tvojeg 730? Jesi našao polovnih dijelova?
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Antimone, kako ti ide sređivanje tvojeg 730? Jesi našao polovnih dijelova?

...pa onako sporo moglo bi se reći , a i ne žuri mi se baš previše ...posao kuća posao...
prospem ti ja sinoć "kutiju šarafa" u rinfuzi što mi čovjek dao i reko sad će da složim i kresnem ..i tak krenem da tražim tražim i kad ono nedostaju mi holenderi za ac pumpu da spojim crijeva od goriva ... ( on je nešto kemijo skido- probavo- na kraju je zamjenio stavio od nekog drugom tome ) nisam baš oduševljem pričali i dogovrili jedno a na kraju ispade to sve malo drugačije .. premda su to sve sitnice ali opet ono , ako kažemo da je sve tu i ispravno onda bi trebalo biti tako !! .. jutros sam riješio vijke pa možda bude i upalo popodne ... jer bo ako ne :axe:
za djelove nismam uspio ništa naći polovno ... bar za sad ... neznam preko u rs, pokušat ću se raspitat , ako niš nebude onda novo origigi pa koliko bude koštalo biti će ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Budem ti se ja malo raspitao kod lokalnog mahera za tomeke u okolici krapine. A jesi kontaktirao majstora filipana, okolica bjelovara? Čovjek ti je profesionalac, bivši zaposlenik tvornice Tomo Vinković...
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
..e to te pitam .....HVALA TI PUNO !!! . sad mi je već jasnije ...možda još ako bi imao bar jednu dvije iz profila cijelog volana te jednu samog kućišta - glave-puža bilo bi super... što se tiče pumpe i hidro puža-glave ja već našao par ponuda za cca 400-500 kn komplet ( nisam još kupio pošto neznam niti kak bi trebale/li izgledati - pa da nebi bilo podvala .. ) , samo mi nije još jasno kako je u biti složen puž i ta redukcija unutra na volanu s kućišta glave sam stup volana ... imam frenda tokara to bi mi on mogao istokariti ...
s obzirom da moj tomo nema uopće svoj volan dali bi morao kupiti i njega ( neki polovni ) ili se može napraviti direkt s puža bez originalnog volana ??'
e a jeli mi možeš reći o kojim promjerima remeca se radi? ja an mom 730 imam remenicu s mogućnosti dva remena , jedam mi je zauzet za hlađenje a drugi je slobodan (pa ako mi je regler ispravan a to još nisam provjerio - kako nebi morao stavljat alternator ) možda bi mogao složiti origigi.. osim ako nije prevelika remanica kao što kažeš da je moguće da se pumpa grije ...

Netreba ti originalni volan,jer ovaj u sebi ima puž i servo cilindar.Tak sam i ja platio glavu i pumpu,samo mora biti od linije 123.Takvu remenicu imam i ja ali je prevelika pa na pola gasa imaš max broj okretaja pumpe,zato dobiješ 3 remenicu koja je manja i zašarafiš na postojeću.Znači trebaš pumpu i glavu volana od Mercedesa linije 123,ovaj tokar iz Krapine ti uradi sve ostalo(nosač pumpe,nosač glave volana i inverziju,remenicu) ti kupiš remen i crijeva(jedno za pritisak i jedno obično za povrat) to namontiraš i voila
 
M

maho

Guest
poštovani dali imate broj telefona od tokara koji je ugradio volan hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh